Hoppa till innehållet
Sök bolag
Bolag

A&E Performance AB

5591170732 · Falun

Normal registerstatusSNI 43120SNI 43991SNI 46712SNI 81100SNI 47811Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Överblick

Bolaget i korthet

A&E Performance AB har organisationsnummer 559117-0732. Nettoomsättningen var 14,53 Mkr för perioden som slutade 31 mars 2026. Rörelseresultatet var 2,85 Mkr för perioden som slutade 31 mars 2026. Rapporterat medelantal anställda: 8 (31 mars 2026).

Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Dalarnas län
Registrerat
28 juni 2017
Status
Normal registerstatus
Bransch
Mark- och grundarbeten

Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.

Vad som ändrats

Finansiell historik

Nettoomsättning · Mkr

Uppgift saknas

Finansiell historik

Årsredovisningar

Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.

Visa som tabell
PeriodRäkenskapsårets slutInlämnad
31 mars 202631 mars 202615 okt. 2026 · 198 dagar · Reviderad
31 mars 202531 mars 20251 okt. 2025 · 184 dagar · Reviderad
31 mars 202431 mars 20246 okt. 2024 · 189 dagar · Reviderad
31 mars 202331 mars 20231 okt. 2023 · 184 dagar · Ej reviderad
31 mars 202231 mars 20229 okt. 2022 · 192 dagar · Ej reviderad
PeriodInlämnadVisa underlag
1 apr. 2025 → 31 mars 2026
K2
15 okt. 2026
1 apr. 2024 → 31 mars 2025
K2
1 okt. 2025
1 apr. 2023 → 31 mars 2024
K2
6 okt. 2024
1 apr. 2022 → 31 mars 2023
K2
1 okt. 2023
1 apr. 2021 → 31 mars 2022
K2
9 okt. 2022

Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.

För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.

Registeruppgifter

Verksamhetsbeskrivning

Allservice, allt inom fastighetskötsel, markentrepenad- anläggning, fordon och även uthyrning av fastigheter.

Postadress

Stora Källviken 10 79193 Falun
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Falun · 2080
Län
Dalarna
Registrerat
28 juni 2017
Verksamhet startad
6 juli 2017
Anställdaklass enligt SCB
5-9 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Registrerad

Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.

Registeruppgifter: SCB/Bolagsverket, uppdaterade 30 okt. 2026.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Det här finns i underlaget

5 digitala rapporter finns i Bolagsdelta. Den senaste perioden slutar 31 mars 2026.

BolagsformÖvriga aktiebolag
SNI-kod43120, 43991, 46712, 81100, 47811

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolagsdelta Pro

Följ det som förändras.

Med Bolagsdelta Pro samlar du bolagen du följer, jämför hela rapporter och granskar förändringar i din arbetsyta.

Se vad Pro ger dig

Revisor & signering

2 undertecknare i senaste rapporten

Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.

Styrelseordförande

Styrelseledamot

Beräknade nyckeltal

Beräknat

Bolaget i sitt sammanhang

31 mars 2026

Omsättningstillväxt12,1 %

398 bolag · 5-9 anställda · hela landet

P25 −5,8 %P50 5,5 %P75 23,2 %
Mellan medianen och P75
Rörelsemarginal19,6 %

417 bolag · 5-9 anställda · hela landet

P25 1,1 %P50 5,8 %P75 12,5 %
Över tredje kvartilen
Soliditet50,4 %

384 bolag · 5-9 anställda · hela landet

P25 26,6 %P50 45,0 %P75 63,1 %
Mellan medianen och P75
Omsättning per anställd1,8 MSEK

417 bolag · 5-9 anställda · hela landet

P25 0,8 MSEKP50 1,3 MSEKP75 2,2 MSEK
Mellan medianen och P75

Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Officiell branschstatistik

Mot branschen (SCB)

Län + SNI 52024

SNI-kod 43.120 · Dalarna · TAB5693

Bolagets rapportperiod slutar 31 mars 2026. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.

BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal19,6 %
Soliditet50,4 %
Avkastning på totalt kapital—

Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.

426 företag i SCB-gruppen.

Källa: SCB, egen bearbetning

SCB

Driftställen

1 driftställe enligt SCB

1Driftställe 58546581

Huvudarbetsställe

STORA KÄLLVIKEN 10, 79193 FALUN

Falun · Dalarnas län

5-9 anställda

43120 · 43991 · 46712 · 81100 · 47811

CFAR 58546581
StockholmUppsalaSödermanlandÖstergötlandJönköpingKronobergKalmarGotlandBlekingeSkåneHallandVästra GötalandVärmlandÖrebroVästmanlandDalarnaGävleborgVästernorrlandJämtlandVästerbottenNorrbotten1
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.

1 av 1 driftställen har kartposition.

SCB · Tillväxtanalys

Bolagets bransch i sammanhang

Vanliga frågor

Vad omsätter A&E Performance AB?

Nettoomsättningen var 14,53 Mkr för perioden som slutade 31 mars 2026.

Varifrån kommer uppgifterna?

Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.

Varför saknas vissa uppgifter?

Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.

Vilka personuppgifter visas här?

Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.