Hoppa till innehållet
Sök bolag
Bolag

After Six AB

5566451224 · Uppsala

Normal registerstatusSNI 14210Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Överblick

Bolaget i korthet

After Six AB har organisationsnummer 556645-1224. Nettoomsättningen var 0,00 Mkr för perioden som slutade 30 juni 2021. Rörelseresultatet var −0,01 Mkr för perioden som slutade 30 juni 2021.

Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Uppsala län
Registrerat
7 juli 2003
Status
Normal registerstatus
Bransch
Tillverkning av gång- och ytterkläder

Senaste period i vårt underlag: 30 juni 2021. Kontrollera originalkällan om du behöver nyare uppgifter.

Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.

Vad som ändrats

30 juni 2020 → 30 juni 2021 · Jämförelsen innehåller 4 väsentliga förändringar.

Jämför rapporter
−20 %Soliditet −267,00 % → −320,00 %
NyckeltalNettoomsättning — Mkr → 0,00 Mkr
NyckeltalRörelseintäkter, lagerförändringar m.m. — Mkr → 0,00 Mkr

Finansiell historik

Nettoomsättning · Mkr

Visa som tabell
PeriodNettoomsättning
2016-060,0
2018-060,0
2019-060,0
2020-060,0
2021-060,0

Så fördelades intäkterna

Räkenskapsåret som slutade 30 juni 2021. Ur årsredovisningens resultaträkning.

Flödena bygger på de rapporterade posterna. Övrigt är skillnaden mellan summan och de poster rapporten anger. Klicka på ett flöde för källan.

Finansiell historik

Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.

Nyckeltal30 juni 202130 juni 202030 juni 201930 juni 201830 juni 201730 juni 2016
Nettoomsättning
Mkr
—
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
——
Rörelseresultat
Mkr
——
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
——
Årets resultat
Mkr
——
Summa tillgångar
Mkr
——
Eget kapital
Mkr
——
Fritt eget kapital
Mkr
——
Aktiekapital
Mkr
——
Kassa & bank
Mkr
——
Kortfristiga skulder
Mkr
——
Långfristiga skulder
Mkr
——
Soliditet
%

Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll.

Årsredovisningar

Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.

Visa som tabell
PeriodRäkenskapsårets slutInlämnad
30 juni 202130 juni 20216 feb. 2022 · 221 dagar · Ej reviderad
30 juni 202030 juni 202031 jan. 2021 · 215 dagar · Ej reviderad
30 juni 201930 juni 20192 feb. 2020 · 217 dagar · Ej reviderad
PeriodInlämnadVisa underlag
1 juli 2020 → 30 juni 2021
K2
6 feb. 2022
1 juli 2019 → 30 juni 2020
K2
31 jan. 2021
1 juli 2018 → 30 juni 2019
K2
2 feb. 2020

Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.

För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.

Registeruppgifter

Verksamhetsbeskrivning

Bolaget skall tillverka och hyra ut kläder såsom brud- och festkläder, skrädderi, förmedling av artister, catering, florist, frisör, ljud- och ljusanläggningar, utbildning och konsultation inom området samt dekorationer i samband med bröllop och fester, försäljning av assocearer och därmed förenlig verksamhet.

Postadress

Funbo-Bärby 57 75597 Uppsala
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Uppsala · 0380
Län
Uppsala
Registrerat
7 juli 2003
Verksamhet startad
24 sep. 2003
Anställdaklass enligt SCB
0 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Uppgift saknas

Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.

Registeruppgifter: SCB/Bolagsverket, uppdaterade 30 okt. 2026.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Det här finns i underlaget

3 digitala rapporter finns i Bolagsdelta. Den senaste perioden slutar 30 juni 2021.

BolagsformÖvriga aktiebolag
SNI-kod14210

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolagsdelta Pro

Följ det som förändras.

Med Bolagsdelta Pro samlar du bolagen du följer, jämför hela rapporter och granskar förändringar i din arbetsyta.

Se vad Pro ger dig

Revisor & signering

0 undertecknare i senaste rapporten

Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.

Beräknade nyckeltal

Beräknat

Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.

Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.

Nyckeltal30 juni 202130 juni 202030 juni 201930 juni 201830 juni 2016
Rörelsemarginal———
Vinstmarginal (efter finansiella poster)——
EBITDA—
Kassalikviditet—
Skuldsättningsgrad—
Omsättningstillväxt————

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolaget i sitt sammanhang

30 juni 2021

Omsättningstillväxt—

10857 bolag · hela landet och alla branscher

P25 −24,8 %P50 0,7 %P75 27,2 %
Rörelsemarginal−545,1 %

12286 bolag · hela landet och alla branscher

P25 0,8 %P50 12,7 %P75 35,0 %
Under första kvartilen
Soliditet−320,0 %

15091 bolag · hela landet och alla branscher

P25 41,0 %P50 66,0 %P75 86,0 %
Under första kvartilen
Omsättning per anställd—

8865 bolag · hela landet och alla branscher

P25 0,6 MSEKP50 1,0 MSEKP75 1,5 MSEK

Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Officiell branschstatistik

Mot branschen (SCB)

Län + SNI 22024

SNI-kod 14 · Uppsala · TAB5693

Bolagets rapportperiod slutar 30 juni 2021. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.

BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal−545,1 %
Soliditet−320,0 %
Avkastning på totalt kapital—

Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.

5 företag i SCB-gruppen.

Källa: SCB, egen bearbetning

SCB

Driftställen

1 driftställe enligt SCB

1Driftställe 42156497

Huvudarbetsställe

FUNBO-BÄRBY 57, 74152 UPPSALA

Uppsala · Uppsala län

0 anställda

14210 · Tillverkning av gång- och ytterkläder

CFAR 42156497
StockholmUppsalaSödermanlandÖstergötlandJönköpingKronobergKalmarGotlandBlekingeSkåneHallandVästra GötalandVärmlandÖrebroVästmanlandDalarnaGävleborgVästernorrlandJämtlandVästerbottenNorrbotten1
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.

1 av 1 driftställen har kartposition.

SCB · Tillväxtanalys

Bolagets bransch i sammanhang

Tillverkning av gång- och ytterkläderUppsala län

Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.

Företag i branschen1 698Riket · SNI 14 · 2025
Operativa ledare 55+52,3 %Riket · avsnitt B+C · 2024
15 355 av 29 379 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Genomsnittlig månadslön45 100 kr / månad

Riket · branschavsnitt C · SCB · 2025

Storleksfördelning och anställningsplaner

Företag per anställdaklass · riket · 2025

0 anställda
1 498
1–4 anställda
168
5–9 anställda
13
10–19 anställda
14
20–49 anställda
3
50–99 anställda
0
100–199 anställda
1
200–499 anställda
1
500+ anställda
0

Anställningsplaner

Andel arbetsställen i Uppsala län, alla branscher.

Minskning över 10 % · 2026K1
2,0 %
Ingen förändring · 2026K1
48,0 %
Viss minskning · 2026K1
11,0 %
Viss ökning · 2026K1
20,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
18,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
2,0 %

Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.

Vanliga frågor

Vad omsätter After Six AB?

Nettoomsättningen var 0,00 Mkr för perioden som slutade 30 juni 2021.

Varifrån kommer uppgifterna?

Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.

Varför saknas vissa uppgifter?

Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.

Vilka personuppgifter visas här?

Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.