Normal registerstatusSNI 56210SNI 58190SNI 56400SNI 59110Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Överblick
Bolaget i korthet
Agmar AB har organisationsnummer 559274-4477. Nettoomsättningen var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rörelseresultatet var −0,00 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rapporterat medelantal anställda: 0 (31 dec. 2021).
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Stockholms län
Registrerat
1 okt. 2020
Status
Normal registerstatus
Bransch
Cateringverksamhet vid enskilda evenemang
Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.
Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.
Nyckeltal
31 dec. 2025
31 dec. 2024
31 dec. 2023
31 dec. 2022
31 dec. 2021
1 okt. 2020
Nettoomsättning
Mkr
—
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
—
—
—
—
Rörelseresultat
Mkr
—
—
Resultat efter finansiella poster
Mkr
—
Resultat före skatt
Mkr
—
—
Årets resultat
Mkr
—
—
Anställda
personer
—
—
—
—
—
Summa tillgångar
Mkr
—
—
Eget kapital
Mkr
—
—
Fritt eget kapital
Mkr
—
—
Aktiekapital
Mkr
—
Kassa & bank
Mkr
—
—
—
—
Kortfristiga skulder
Mkr
—
—
Soliditet
%
—
Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll. Samma räkenskapsår, olika rapporter. Detta är inte årlig tillväxt.
Årsredovisningar
Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.
Visa som tabell
Period
Räkenskapsårets slut
Inlämnad
31 dec. 2025
31 dec. 2025
3 juni 2026 · 154 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2022
31 dec. 2022
3 sep. 2023 · 246 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2021
31 dec. 2021
31 juli 2022 · 212 dagar · Ej reviderad
Period
Inlämnad
Visa underlag
1 jan. 2025 → 31 dec. 2025
K2
3 juni 2026
1 jan. 2022 → 31 dec. 2022
K2
3 sep. 2023
1 okt. 2020 → 31 dec. 2021
K215 månader
31 juli 2022
Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.
För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.
Registeruppgifter
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva konsultverksamhet inom restaurangbranschen och livsmedelsproduktion, försäljning av festarrangemang och catering. Bolaget ska även bedriva verksamhet inom sociala medier, TV-produktion och podcast samt därmed förenlig verksamhet.
Postadress
Tulegatan 31B
11353 Stockholm
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Stockholm · 0180
Län
Stockholm
Registrerat
1 okt. 2020
Verksamhet startad
19 maj 2022
Anställdaklass enligt SCB
0 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Inte registrerad
Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.
Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.
Undertecknare
Beräknade nyckeltal
Beräknat
Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.
Beräknade nyckeltal saknas för de tillgängliga perioderna.
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Bolaget i sitt sammanhang
31 dec. 2025
Omsättningstillväxt—
10857 bolag · hela landet och alla branscher
P25 −24,8 %P50 0,7 %P75 27,2 %
Rörelsemarginal—
12286 bolag · hela landet och alla branscher
P25 0,8 %P50 12,7 %P75 35,0 %
Soliditet86,0 %
15091 bolag · hela landet och alla branscher
P25 41,0 %P50 66,0 %P75 86,0 %
Över tredje kvartilen
Omsättning per anställd—
8865 bolag · hela landet och alla branscher
P25 0,6 MSEKP50 1,0 MSEKP75 1,5 MSEK
Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Officiell branschstatistik
Mot branschen (SCB)
Län + SNI 52024
SNI-kod 56.210 · Stockholm · TAB5693
Bolagets rapportperiod slutar 31 dec. 2025. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.
BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal—
—Bolaget
5,2 %Median (P50)
−1,2 % – 17,6 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Soliditet86,0 %
86,0 %Bolaget
59,0 %Median (P50)
29,0 % – 77,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Avkastning på totalt kapital—
—Bolaget
11,8 %Median (P50)
−2,1 % – 32,9 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Vinstprocent—
—Bolaget
5,5 %Median (P50)
−0,8 % – 18,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
213 företag i SCB-gruppen.
Källa: SCB, egen bearbetning
SCB
Driftställen
1 driftställe enligt SCB
1Driftställe 66581562
Huvudarbetsställe
TULEGATAN 31 B, 11353 STOCKHOLM
Stockholm · Stockholms län
0 anställda
56210 · Cateringverksamhet vid enskilda evenemang · 58190 · Annan förlagsverksamhet, utom utgivning av programvara · 56400 · Förmedling avseende restaurang-, catering- och barverksamhet · 59110 · Produktion av film, video och TV-program
CFAR 66581562
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.
1 av 1 driftställen har kartposition.
SCB · Tillväxtanalys
Bolagets bransch i sammanhang
Cateringverksamhet vid enskilda evenemangStockholms län
Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.
Företag i branschen1 770Riket · SNI 56.210 · 2025
Operativa ledare 55+32,7 %Riket · avsnitt I · 2024
7 565 av 23 131 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Konkurser
Stockholms län · branschgrupp 56
2662025
20182025
Visa värden per period
2018
141
2019
174
2020
177
2021
168
2022
167
2023
206
2024
256
2025
266
Nystartade företag
Stockholms län · branschgrupp 56
1762026Q2
2024Q32026Q2
Visa värden per period
2024Q3
107
2024Q4
132
2025Q1
148
2025Q2
145
2025Q3
144
2025Q4
120
2026Q1
142
2026Q2
176
Genomsnittlig månadslön32 100 kr / månad
Riket · branschavsnitt I · SCB · 2025
Storleksfördelning och anställningsplaner
Företag per anställdaklass · riket · 2025
0 anställda
1 423
1–4 anställda
220
5–9 anställda
56
10–19 anställda
46
20–49 anställda
20
50–99 anställda
4
100–199 anställda
1
200–499 anställda
0
500+ anställda
0
Anställningsplaner
Andel arbetsställen i Stockholms län, alla branscher.
Minskning över 10 % · 2026K1
3,0 %
Ingen förändring · 2026K1
45,0 %
Viss minskning · 2026K1
7,0 %
Viss ökning · 2026K1
21,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
19,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
5,0 %
Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.
Vanliga frågor
Vad omsätter Agmar AB?
Nettoomsättningen var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025.
Varifrån kommer uppgifterna?
Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.
Varför saknas vissa uppgifter?
Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.
Vilka personuppgifter visas här?
Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.