Normal registerstatusSNI 46480SNI 46420SNI 74110SNI 46499Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Överblick
Bolaget i korthet
AMURAI AB har organisationsnummer 559080-7755. Nettoomsättningen var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rörelseresultatet var −0,01 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rapporterat medelantal anställda: 1 (31 dec. 2022).
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Uppsala län
Registrerat
18 okt. 2016
Status
Normal registerstatus
Bransch
Partihandel med ur och guldsmedsvaror
Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.
Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.
Nyckeltal
31 dec. 2025
31 dec. 2024
31 dec. 2023
31 dec. 2022
31 dec. 2021
31 dec. 2020
31 dec. 2019
31 dec. 2018
Nettoomsättning
Mkr
—
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
—
—
—
Rörelseresultat
Mkr
—
—
—
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
—
—
—
Årets resultat
Mkr
—
—
—
Anställda
personer
—
—
—
—
—
Summa tillgångar
Mkr
—
—
—
Eget kapital
Mkr
—
—
—
Fritt eget kapital
Mkr
—
—
—
Aktiekapital
Mkr
—
—
—
Kassa & bank
Mkr
—
—
—
Kortfristiga skulder
Mkr
—
—
—
—
Långfristiga skulder
Mkr
—
—
—
Soliditet
%
Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll.
Årsredovisningar
Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.
Visa som tabell
Period
Räkenskapsårets slut
Inlämnad
31 dec. 2025
31 dec. 2025
31 juli 2026 · 212 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2022
31 dec. 2022
30 juli 2023 · 211 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2021
31 dec. 2021
31 juli 2022 · 212 dagar · Ej reviderad
Period
Inlämnad
Visa underlag
1 jan. 2025 → 31 dec. 2025
K2
31 juli 2026
1 jan. 2022 → 31 dec. 2022
K2
30 juli 2023
1 jan. 2021 → 31 dec. 2021
K2
31 juli 2022
Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.
För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.
Registeruppgifter
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall designa, tillverka och försälja kläder och accessoarer samt att bedriva därmed förenlig verksamhet.
Postadress
Granbacksvägen 29
74637 Bålsta
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Håbo · 0305
Län
Uppsala
Registrerat
18 okt. 2016
Verksamhet startad
1 dec. 2016
Anställdaklass enligt SCB
0 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Inte registrerad
Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.
Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.
Styrelseledamot
Styrelseledamot
Beräknade nyckeltal
Beräknat
Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.
Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.
Nyckeltal
31 dec. 2025
31 dec. 2024
31 dec. 2023
31 dec. 2022
31 dec. 2021
31 dec. 2020
31 dec. 2019
Rörelsemarginal
—
—
—
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
—
Nettoomsättning per anställd
—
—
—
—
Kassalikviditet
—
—
—
—
—
Skuldsättningsgrad
—
—
—
Omsättningstillväxt
—
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Bolaget i sitt sammanhang
31 dec. 2025
Omsättningstillväxt−100,0 %
10857 bolag · hela landet och alla branscher
P25 −24,8 %P50 0,7 %P75 27,2 %
Under första kvartilen
Rörelsemarginal—
12286 bolag · hela landet och alla branscher
P25 0,8 %P50 12,7 %P75 35,0 %
Soliditet−459,0 %
15091 bolag · hela landet och alla branscher
P25 41,0 %P50 66,0 %P75 86,0 %
Under första kvartilen
Omsättning per anställd—
8865 bolag · hela landet och alla branscher
P25 0,6 MSEKP50 1,0 MSEKP75 1,5 MSEK
Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Officiell branschstatistik
Mot branschen (SCB)
Län + SNI 52024
SNI-kod 46.480 · Uppsala · TAB5693
Bolagets rapportperiod slutar 31 dec. 2025. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.
BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal—
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Soliditet−459,0 %
Avkastning på totalt kapital—
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Vinstprocent—
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
— företag i SCB-gruppen.
Källa: SCB, egen bearbetning
SCB
Driftställen
1 driftställe enligt SCB
1Driftställe 57758468
Huvudarbetsställe
GRANBACKSVÄGEN 29, 74637 BÅLSTA
Håbo · Uppsala län
0 anställda
46480 · Partihandel med ur och guldsmedsvaror · 46420 · Partihandel med kläder och skodon · 74110 · Industridesign och modedesign · 46499 · Partihandel med övriga hushållsvaror
CFAR 57758468
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.
1 av 1 driftställen har kartposition.
SCB · Tillväxtanalys
Bolagets bransch i sammanhang
Partihandel med ur och guldsmedsvarorUppsala län
Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.
Företag i branschen310Riket · SNI 46.480 · 2025
Operativa ledare 55+45,0 %Riket · avsnitt G · 2024
28 188 av 62 666 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Konkurser
Uppsala län · branschgrupp 46
212025
20182025
Visa värden per period
2018
7
2019
13
2020
13
2021
14
2022
13
2023
11
2024
17
2025
21
Nystartade företag
Uppsala län · branschgrupp 46
102026Q2
2024Q32026Q2
Visa värden per period
2024Q3
14
2024Q4
19
2025Q1
17
2025Q2
17
2025Q3
14
2025Q4
15
2026Q1
14
2026Q2
10
Genomsnittlig månadslön42 400 kr / månad
Riket · branschavsnitt G · SCB · 2025
Storleksfördelning och anställningsplaner
Företag per anställdaklass · riket · 2025
0 anställda
224
1–4 anställda
68
5–9 anställda
8
10–19 anställda
3
20–49 anställda
6
50–99 anställda
1
100–199 anställda
0
200–499 anställda
0
500+ anställda
0
Anställningsplaner
Andel arbetsställen i Uppsala län, alla branscher.
Minskning över 10 % · 2026K1
2,0 %
Ingen förändring · 2026K1
48,0 %
Viss minskning · 2026K1
11,0 %
Viss ökning · 2026K1
20,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
18,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
2,0 %
Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.
Vanliga frågor
Vad omsätter AMURAI AB?
Nettoomsättningen var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025.
Varifrån kommer uppgifterna?
Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.
Varför saknas vissa uppgifter?
Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.
Vilka personuppgifter visas här?
Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.