Normal registerstatusSNI 43999SNI 93290SNI 01620SNI 01430SNI 85510SNI 32502SNI 86230Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Överblick
Bolaget i korthet
Anli Solution AB har organisationsnummer 559101-5499. Nettoomsättningen var 1,27 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rörelseresultatet var 0,41 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025.
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Stockholms län
Registrerat
20 feb. 2017
Status
Normal registerstatus
Bransch
Annan övrig specialiserad bygg- och anläggningsverksamhet
Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.
Räkenskapsåret som slutade 31 dec. 2025. Ur årsredovisningens resultaträkning.
Flödena bygger på de rapporterade posterna. Övrigt är skillnaden mellan summan och de poster rapporten anger. Klicka på ett flöde för källan.
Finansiell historik
Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.
Nyckeltal
31 dec. 2025
31 dec. 2024
31 dec. 2023
31 dec. 2022
31 dec. 2021
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
Rörelseresultat
Mkr
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
Årets resultat
Mkr
Skatt
Mkr
Personalkostnader
Mkr
Summa tillgångar
Mkr
Eget kapital
Mkr
Fritt eget kapital
Mkr
Aktiekapital
Mkr
Kassa & bank
Mkr
Kortfristiga skulder
Mkr
Soliditet
%
Föreslagen utdelning
Mkr
—
—
—
—
Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll.
Årsredovisningar
Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.
Visa som tabell
Period
Räkenskapsårets slut
Inlämnad
31 dec. 2025
31 dec. 2025
23 juni 2026 · 174 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2024
31 dec. 2024
22 juli 2025 · 203 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2022
31 dec. 2022
23 juli 2023 · 204 dagar · Ej reviderad
Period
Inlämnad
Visa underlag
1 jan. 2025 → 31 dec. 2025
K2
23 juni 2026
1 jan. 2024 → 31 dec. 2024
K2
22 juli 2025
1 jan. 2022 → 31 dec. 2022
K2
23 juli 2023
Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.
För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.
Registeruppgifter
Verksamhetsbeskrivning
Aktiebolaget ska bedriva en verksamhet med personaluthyrning inom bygg, hantverkshjälp, byggarbeten, utbildning samt tandvård- och tandteknikertjänster, uppfödning, inridning och tillridning, inackordering och kursverksamhet för hästar.
Postadress
Mellanvägen 23
13930 Värmdö
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Värmdö · 0120
Län
Stockholm
Registrerat
20 feb. 2017
Verksamhet startad
23 mars 2017
Anställdaklass enligt SCB
1-4 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Registrerad
Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.
Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.
Verkställande direktör
Styrelseledamot
Beräknade nyckeltal
Beräknat
Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.
Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.
Nyckeltal
31 dec. 2025
31 dec. 2024
31 dec. 2023
31 dec. 2022
31 dec. 2021
Rörelsemarginal
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
EBITDA
Omsättningstillväxt
—
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Bolaget i sitt sammanhang
31 dec. 2025
Omsättningstillväxt112,5 %
10857 bolag · hela landet och alla branscher
P25 −24,8 %P50 0,7 %P75 27,2 %
Över tredje kvartilen
Rörelsemarginal32,1 %
12286 bolag · hela landet och alla branscher
P25 0,8 %P50 12,7 %P75 35,0 %
Mellan medianen och P75
Soliditet84,5 %
15091 bolag · hela landet och alla branscher
P25 41,0 %P50 66,0 %P75 86,0 %
Mellan medianen och P75
Omsättning per anställd—
8865 bolag · hela landet och alla branscher
P25 0,6 MSEKP50 1,0 MSEKP75 1,5 MSEK
Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Officiell branschstatistik
Mot branschen (SCB)
Län + SNI 52024
SNI-kod 43.999 · Stockholm · TAB5693
Bolagets rapportperiod slutar 31 dec. 2025. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.
BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal32,1 %
32,1 %Bolaget
4,8 %Median (P50)
−2,7 % – 14,8 %Mitten 50 % (P25–P75)
Soliditet84,5 %
84,5 %Bolaget
54,0 %Median (P50)
30,0 % – 73,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Avkastning på totalt kapital—
—Bolaget
9,9 %Median (P50)
−3,7 % – 29,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Vinstprocent—
—Bolaget
5,2 %Median (P50)
−1,9 % – 16,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
822 företag i SCB-gruppen.
Källa: SCB, egen bearbetning
SCB
Driftställen
1 driftställe enligt SCB
1Driftställe 58153420
Huvudarbetsställe
MELLANVÄGEN 23, 13930 VÄRMDÖ
Värmdö · Stockholms län
1-4 anställda
43999 · Annan övrig specialiserad bygg- och anläggningsverksamhet · 93290 · Övrig fritids- och nöjesverksamhet · 01620 · Stödverksamhet avseende husdjursskötsel · 01430 · Uppfödning av hästar och andra hästdjur · 85510 · Sport- och fritidsutbildning · 32502 · Tillverkning av tandproteser · 86230 · Tandläkarverksamhet
CFAR 58153420
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.
1 av 1 driftställen har kartposition.
SCB · Tillväxtanalys
Bolagets bransch i sammanhang
Annan övrig specialiserad bygg- och anläggningsverksamhetStockholms län
Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.
Företag i branschen8 138Riket · SNI 43.999 · 2025
Operativa ledare 55+39,0 %Riket · avsnitt F · 2024
28 930 av 74 134 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Konkurser
Stockholms län · branschgrupp 41-43
7882025
20182025
Visa värden per period
2018
505
2019
563
2020
512
2021
463
2022
515
2023
676
2024
803
2025
788
Nystartade företag
Stockholms län · branschgrupp 41-43
4742026Q2
2024Q32026Q2
Visa värden per period
2024Q3
428
2024Q4
363
2025Q1
389
2025Q2
387
2025Q3
428
2025Q4
411
2026Q1
462
2026Q2
474
Genomsnittlig månadslön44 300 kr / månad
Riket · branschavsnitt F · SCB · 2025
Månadslönen är ett branschsnitt. Personalkostnaden är bolagets totala rapporterade kostnad, inte en genomsnittslön.
Storleksfördelning och anställningsplaner
Företag per anställdaklass · riket · 2025
0 anställda
5 223
1–4 anställda
1 884
5–9 anställda
501
10–19 anställda
301
20–49 anställda
183
50–99 anställda
30
100–199 anställda
11
200–499 anställda
5
500+ anställda
0
Anställningsplaner
Andel arbetsställen i Stockholms län, alla branscher.
Minskning över 10 % · 2026K1
3,0 %
Ingen förändring · 2026K1
45,0 %
Viss minskning · 2026K1
7,0 %
Viss ökning · 2026K1
21,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
19,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
5,0 %
Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.
Vanliga frågor
Vad omsätter Anli Solution AB?
Nettoomsättningen var 1,27 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025.
Varifrån kommer uppgifterna?
Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.
Varför saknas vissa uppgifter?
Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.
Vilka personuppgifter visas här?
Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.