Normal registerstatusSNI 68201SNI 70100SNI 41000SNI 68320SNI 71200Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Överblick
Bolaget i korthet
CCStructure Holding AB har organisationsnummer 556657-3738. Nettoomsättningen var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rörelseresultatet var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rapporterat medelantal anställda: 0 (31 dec. 2025).
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Stockholms län
Registrerat
9 mars 2004
Status
Normal registerstatus
Bransch
Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder
Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.
Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.
Nyckeltal
31 dec. 2025
31 dec. 2024
31 dec. 2023
31 dec. 2022
31 dec. 2021
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
Rörelseresultat
Mkr
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
Årets resultat
Mkr
Personalkostnader
Mkr
Anställda
personer
—
—
Summa tillgångar
Mkr
Eget kapital
Mkr
Fritt eget kapital
Mkr
Aktiekapital
Mkr
Kassa & bank
Mkr
Kortfristiga skulder
Mkr
—
—
Obeskattade reserver
Mkr
—
Soliditet
%
Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll.
Årsredovisningar
Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.
Visa som tabell
Period
Räkenskapsårets slut
Inlämnad
31 dec. 2025
31 dec. 2025
15 juni 2026 · 166 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2024
31 dec. 2024
19 aug. 2025 · 231 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2023
31 dec. 2023
11 aug. 2024 · 224 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2022
31 dec. 2022
6 aug. 2023 · 218 dagar · Ej reviderad
Period
Inlämnad
Visa underlag
1 jan. 2025 → 31 dec. 2025
K2
15 juni 2026
1 jan. 2024 → 31 dec. 2024
K2
19 aug. 2025
1 jan. 2023 → 31 dec. 2023
K2
11 aug. 2024
1 jan. 2022 → 31 dec. 2022
K2
6 aug. 2023
Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.
För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.
Registeruppgifter
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget verkar som ett fullservicebolag inom fastigheter och byggsektorn och därmed bedriva annan förenlig verksamhet.
Postadress
Ängsvägen 5
17961 Stenhamra
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Ekerö · 0125
Län
Stockholm
Registrerat
9 mars 2004
Verksamhet startad
25 aug. 2004
Anställdaklass enligt SCB
0 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Registrerad
Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.
Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.
Verkställande direktör
Styrelseledamot
Beräknade nyckeltal
Beräknat
Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.
Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.
Nyckeltal
31 dec. 2025
31 dec. 2024
31 dec. 2023
31 dec. 2022
Rörelsemarginal
—
—
—
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
—
—
—
EBITDA
Omsättningstillväxt
—
—
—
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Bolaget i sitt sammanhang
31 dec. 2025
Omsättningstillväxt—
7757 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 −20,8 %P50 1,5 %P75 27,1 %
Rörelsemarginal—
8942 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 1,1 %P50 13,1 %P75 33,4 %
Soliditet100,0 %
9484 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 42,0 %P50 63,0 %P75 80,6 %
Över tredje kvartilen
Omsättning per anställd—
8193 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 0,5 MSEKP50 0,9 MSEKP75 1,5 MSEK
Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Officiell branschstatistik
Mot branschen (SCB)
Län + SNI 52024
SNI-kod 68.201 · Stockholm · TAB5693
Bolagets rapportperiod slutar 31 dec. 2025. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.
BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal—
—Bolaget
29,6 %Median (P50)
3,8 % – 46,7 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Soliditet100,0 %
100,0 %Bolaget
14,0 %Median (P50)
3,0 % – 41,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Avkastning på totalt kapital—
—Bolaget
2,9 %Median (P50)
0,8 % – 5,7 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Vinstprocent—
—Bolaget
35,1 %Median (P50)
10,0 % – 55,2 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
3 878 företag i SCB-gruppen.
Källa: SCB, egen bearbetning
SCB
Driftställen
1 driftställe enligt SCB
1Driftställe 42910729
Huvudarbetsställe
ÄNGSVÄGEN 5, 17961 STENHAMRA
Ekerö · Stockholms län
0 anställda
68201 · Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder · 70100 · Verksamheter som utövas av huvudkontor · 41000 · Byggande av bostadshus och andra byggnader · 68320 · Annan fastighetsförmedling och fastighetsförvaltning på uppdrag · 71200 · Teknisk provning och analys
CFAR 42910729
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.
1 av 1 driftställen har kartposition.
SCB · Tillväxtanalys
Bolagets bransch i sammanhang
Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäderStockholms län
Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.
Företag i branschen25 594Riket · SNI 68.201 · 2025
Operativa ledare 55+59,3 %Riket · avsnitt L · 2024
10 706 av 18 066 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Konkurser
Stockholms län · branschgrupp 64-82
1 0972025
20182025
Visa värden per period
2018
524
2019
647
2020
633
2021
544
2022
571
2023
721
2024
1 052
2025
1 097
Nystartade företag
Stockholms län · branschgrupp 64-68
3582026Q2
2024Q32026Q2
Visa värden per period
2024Q3
316
2024Q4
363
2025Q1
399
2025Q2
313
2025Q3
311
2025Q4
396
2026Q1
413
2026Q2
358
Genomsnittlig månadslön46 100 kr / månad
Riket · branschavsnitt L · SCB · 2025
Månadslönen är ett branschsnitt. Personalkostnaden är bolagets totala rapporterade kostnad, inte en genomsnittslön.
Storleksfördelning och anställningsplaner
Företag per anställdaklass · riket · 2025
0 anställda
22 083
1–4 anställda
2 744
5–9 anställda
317
10–19 anställda
176
20–49 anställda
143
50–99 anställda
71
100–199 anställda
37
200–499 anställda
22
500+ anställda
1
Anställningsplaner
Andel arbetsställen i Stockholms län, alla branscher.
Minskning över 10 % · 2026K1
3,0 %
Ingen förändring · 2026K1
45,0 %
Viss minskning · 2026K1
7,0 %
Viss ökning · 2026K1
21,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
19,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
5,0 %
Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.
Vanliga frågor
Vad omsätter CCStructure Holding AB?
Nettoomsättningen var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025.
Varifrån kommer uppgifterna?
Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.
Varför saknas vissa uppgifter?
Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.
Vilka personuppgifter visas här?
Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.