Normal registerstatusSNI 12000SNI 46350SNI 32300SNI 47260SNI 77400SNI 26110Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Överblick
Bolaget i korthet
Chickylicious AB har organisationsnummer 556898-9064. Nettoomsättningen var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 jan. 2026. Rörelseresultatet var −0,67 Mkr för perioden som slutade 31 jan. 2026. Rapporterat medelantal anställda: 1 (31 jan. 2026).
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Stockholms län
Registrerat
11 juli 2012
Status
Normal registerstatus
Bransch
Tobaksvarutillverkning
Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.
Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.
Nyckeltal
31 jan. 2026
31 jan. 2025
31 jan. 2024
31 jan. 2023
31 jan. 2022
31 jan. 2021
31 jan. 2020
31 jan. 2019
31 jan. 2018
31 jan. 2017
31 jan. 2016
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
—
—
—
Rörelseresultat
Mkr
—
—
—
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
—
—
—
Årets resultat
Mkr
—
—
—
Skatt
Mkr
—
—
—
—
—
—
—
—
Personalkostnader
Mkr
—
—
—
Anställda
personer
—
—
—
Summa tillgångar
Mkr
—
—
—
Eget kapital
Mkr
—
—
—
Fritt eget kapital
Mkr
—
—
—
Aktiekapital
Mkr
—
—
—
Kassa & bank
Mkr
—
—
—
Kortfristiga skulder
Mkr
—
—
—
Långfristiga skulder
Mkr
—
—
—
—
—
—
Soliditet
%
Föreslagen utdelning
Mkr
—
—
—
—
—
—
—
Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll.
Årsredovisningar
Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.
Visa som tabell
Period
Räkenskapsårets slut
Inlämnad
31 jan. 2026
31 jan. 2026
8 okt. 2026 · 250 dagar · Ej reviderad
31 jan. 2025
31 jan. 2025
22 juli 2025 · 172 dagar · Reviderad
31 jan. 2024
31 jan. 2024
4 aug. 2024 · 186 dagar · Reviderad
31 jan. 2023
31 jan. 2023
27 aug. 2023 · 208 dagar · Reviderad
31 jan. 2022
31 jan. 2022
10 juli 2022 · 160 dagar · Ej reviderad
31 jan. 2020
31 jan. 2020
19 juli 2020 · 170 dagar · Ej reviderad
Period
Inlämnad
Visa underlag
1 feb. 2025 → 31 jan. 2026
K2
8 okt. 2026
1 feb. 2024 → 31 jan. 2025
K2
22 juli 2025
1 feb. 2023 → 31 jan. 2024
K2
4 aug. 2024
1 feb. 2022 → 31 jan. 2023
K2
27 aug. 2023
1 feb. 2021 → 31 jan. 2022
K2
10 juli 2022
1 feb. 2019 → 31 jan. 2020
K2
19 juli 2020
Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.
För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.
Registeruppgifter
Verksamhetsbeskrivning
Vi kommer att lanser ett nytt snus som vi kommer att sälja på den befintliga marknaden samt jobba med att utveckla nya ideer inom snus branchen.
Postadress
Skördevägen 8
13543 Tyresö
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Tyresö · 0138
Län
Stockholm
Registrerat
11 juli 2012
Verksamhet startad
14 apr. 2013
Anställdaklass enligt SCB
1-4 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Registrerad
Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.
Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.
Verkställande direktör
Beräknade nyckeltal
Beräknat
Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.
Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.
Nyckeltal
31 jan. 2026
31 jan. 2025
31 jan. 2024
31 jan. 2023
31 jan. 2022
31 jan. 2021
31 jan. 2020
31 jan. 2019
31 jan. 2018
31 jan. 2017
31 jan. 2016
Rörelsemarginal
—
—
—
—
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
—
EBITDA
—
—
—
—
Nettoomsättning per anställd
—
—
—
Personalkostnader per anställd
—
—
—
Kassalikviditet
—
—
—
—
Skuldsättningsgrad
—
—
—
—
—
—
Omsättningstillväxt
—
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Bolaget i sitt sammanhang
31 jan. 2026
Omsättningstillväxt−100,0 %
7757 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 −20,8 %P50 1,5 %P75 27,1 %
Under första kvartilen
Rörelsemarginal—
8942 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 1,1 %P50 13,1 %P75 33,4 %
Soliditet28,0 %
9484 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 42,0 %P50 63,0 %P75 80,6 %
Under första kvartilen
Omsättning per anställd0,0 MSEK
8193 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 0,5 MSEKP50 0,9 MSEKP75 1,5 MSEK
Under första kvartilen
Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Officiell branschstatistik
Mot branschen (SCB)
Län + SNI 52024
SNI-kod 12.000 · Stockholm · TAB5693
Bolagets rapportperiod slutar 31 jan. 2026. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.
BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal—
—Bolaget
1,1 %Median (P50)
−59,9 % – 19,6 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Soliditet28,0 %
Avkastning på totalt kapital—
—Bolaget
31,3 %Median (P50)
−4,4 % – 54,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Vinstprocent—
—Bolaget
12,2 %Median (P50)
−59,9 % – 48,8 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
11 företag i SCB-gruppen.
Källa: SCB, egen bearbetning
SCB
Driftställen
1 driftställe enligt SCB
1Driftställe 53203865
Huvudarbetsställe
SKÖRDEVÄGEN 8, 13543 TYRESÖ
Tyresö · Stockholms län
1-4 anställda
12000 · Tobaksvarutillverkning · 46350 · Partihandel med tobak · 32300 · Tillverkning av sportartiklar · 47260 · Detaljhandel med tobaksvaror · 77400 · Leasing av immateriell egendom och liknande produkter, med undantag för upphovsrättsskyddade verk · 26110 · Tillverkning av elektroniska komponenter
CFAR 53203865
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.
1 av 1 driftställen har kartposition.
SCB · Tillväxtanalys
Bolagets bransch i sammanhang
TobaksvarutillverkningStockholms län
Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.
Företag i branschen49Riket · SNI 12.000 · 2025
Operativa ledare 55+52,3 %Riket · avsnitt B+C · 2024
15 355 av 29 379 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Konkurser
Stockholms län · branschgrupp 05-39
1312025
20182025
Visa värden per period
2018
73
2019
83
2020
97
2021
72
2022
84
2023
91
2024
132
2025
131
Nystartade företag
Stockholms län · branschgrupp 05-39
2072026Q2
2024Q32026Q2
Visa värden per period
2024Q3
171
2024Q4
169
2025Q1
206
2025Q2
185
2025Q3
245
2025Q4
206
2026Q1
210
2026Q2
207
Genomsnittlig månadslön45 100 kr / månad
Riket · branschavsnitt C · SCB · 2025
Månadslönen är ett branschsnitt. Personalkostnaden är bolagets totala rapporterade kostnad, inte en genomsnittslön.
Storleksfördelning och anställningsplaner
Företag per anställdaklass · riket · 2025
0 anställda
28
1–4 anställda
5
5–9 anställda
2
10–19 anställda
4
20–49 anställda
1
50–99 anställda
5
100–199 anställda
0
200–499 anställda
3
500+ anställda
1
Anställningsplaner
Andel arbetsställen i Stockholms län, alla branscher.
Minskning över 10 % · 2026K1
3,0 %
Ingen förändring · 2026K1
45,0 %
Viss minskning · 2026K1
7,0 %
Viss ökning · 2026K1
21,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
19,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
5,0 %
Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.
Vanliga frågor
Vad omsätter Chickylicious AB?
Nettoomsättningen var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 jan. 2026.
Varifrån kommer uppgifterna?
Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.
Varför saknas vissa uppgifter?
Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.
Vilka personuppgifter visas här?
Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.