Hoppa till innehållet
Sök bolag
Bolag

Clara & two AB

5591329122 · Burlöv

Normal registerstatusSNI 86221SNI 58290Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Överblick

Bolaget i korthet

Clara & two AB har organisationsnummer 559132-9122. Nettoomsättningen var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rörelseresultatet var −0,01 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rapporterat medelantal anställda: 0 (31 dec. 2025).

Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Skåne län
Registrerat
8 nov. 2017
Status
Normal registerstatus
Bransch
Specialistläkarverksamhet inom öppenvård, på sjukhus

Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.

Vad som ändrats

31 dec. 2021 → 31 dec. 2025 · Jämförelsen innehåller 6 väsentliga förändringar.

Jämför rapporter
+3 dTid till inlämning 212 dagar → 215 dagar

Finansiell historik

Nettoomsättning · Mkr

Visa som tabell
PeriodNettoomsättning
2018-120,2
2019-120,0
2020-12−0,0
2021-120,0
2022-12−0,0
2023-120,0
2024-12−0,0
2025-120,0

Finansiell historik

Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.

Nyckeltal31 dec. 202531 dec. 202431 dec. 202331 dec. 202231 dec. 202131 dec. 202031 dec. 201931 dec. 2018
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
——
Rörelseresultat
Mkr
——
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
——
Årets resultat
Mkr
——
Anställda
personer
———
Summa tillgångar
Mkr
——
Eget kapital
Mkr
——
Fritt eget kapital
Mkr
——
Aktiekapital
Mkr
——
Kassa & bank
Mkr
——
Kortfristiga skulder
Mkr
——
Soliditet
%
Föreslagen utdelning
Mkr
———————

Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll.

Årsredovisningar

Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.

Visa som tabell
PeriodRäkenskapsårets slutInlämnad
31 dec. 202531 dec. 20253 aug. 2026 · 215 dagar · Ej reviderad
31 dec. 202431 dec. 202431 juli 2025 · 212 dagar · Ej reviderad
31 dec. 202331 dec. 20234 aug. 2024 · 217 dagar · Ej reviderad
31 dec. 202231 dec. 20226 aug. 2023 · 218 dagar · Ej reviderad
31 dec. 202131 dec. 202131 juli 2022 · 212 dagar · Ej reviderad
PeriodInlämnadVisa underlag
1 jan. 2025 → 31 dec. 2025
K2
3 aug. 2026
1 jan. 2024 → 31 dec. 2024
K2
31 juli 2025
1 jan. 2023 → 31 dec. 2023
K2
4 aug. 2024
1 jan. 2022 → 31 dec. 2022
K2
6 aug. 2023
1 jan. 2021 → 31 dec. 2021
K2
31 juli 2022

Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.

För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.

Registeruppgifter

Verksamhetsbeskrivning

Postadress

Holländarehusvägen 18 23733 Bjärred
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Burlöv · 1231
Län
Skåne
Registrerat
8 nov. 2017
Verksamhet startad
23 nov. 2017
Anställdaklass enligt SCB
0 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Inte registrerad

Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.

Registeruppgifter: SCB/Bolagsverket, uppdaterade 30 okt. 2026.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Det här finns i underlaget

5 digitala rapporter finns i Bolagsdelta. Den senaste perioden slutar 31 dec. 2025.

BolagsformÖvriga aktiebolag
SNI-kod86221, 58290

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolagsdelta Pro

Följ det som förändras.

Med Bolagsdelta Pro samlar du bolagen du följer, jämför hela rapporter och granskar förändringar i din arbetsyta.

Se vad Pro ger dig

Revisor & signering

3 undertecknare i senaste rapporten

Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.

Ordförande

Styrelseledamot

Styrelseledamot

Beräknade nyckeltal

Beräknat

Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.

Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.

Nyckeltal31 dec. 202531 dec. 202431 dec. 202331 dec. 202231 dec. 202131 dec. 202031 dec. 201931 dec. 2018
Rörelsemarginal—————
Vinstmarginal (efter finansiella poster)————
Omsättningstillväxt————

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolaget i sitt sammanhang

31 dec. 2025

Omsättningstillväxt—

7757 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 −20,8 %P50 1,5 %P75 27,1 %
Rörelsemarginal—

8942 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 1,1 %P50 13,1 %P75 33,4 %
Soliditet100,0 %

9484 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 42,0 %P50 63,0 %P75 80,6 %
Över tredje kvartilen
Omsättning per anställd—

8193 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 0,5 MSEKP50 0,9 MSEKP75 1,5 MSEK

Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Officiell branschstatistik

Mot branschen (SCB)

Län + SNI 52024

SNI-kod 86.221 · Skåne · TAB5693

Bolagets rapportperiod slutar 31 dec. 2025. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.

BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal—

Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.

Soliditet100,0 %
Avkastning på totalt kapital—

Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.

165 företag i SCB-gruppen.

Källa: SCB, egen bearbetning

SCB

Driftställen

1 driftställe enligt SCB

1Driftställe 58971953

Huvudarbetsställe

HOLLÄNDAREHUSVÄGEN 18, 23733 BJÄRRED

Lomma · Skåne län

0 anställda

86221 · Specialistläkarverksamhet inom öppenvård, på sjukhus · 58290 · Utgivning av annan programvara

CFAR 58971953
StockholmUppsalaSödermanlandÖstergötlandJönköpingKronobergKalmarGotlandBlekingeSkåneHallandVästra GötalandVärmlandÖrebroVästmanlandDalarnaGävleborgVästernorrlandJämtlandVästerbottenNorrbotten1
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.

1 av 1 driftställen har kartposition.

SCB · Tillväxtanalys

Bolagets bransch i sammanhang

Specialistläkarverksamhet inom öppenvård, på sjukhusSkåne län

Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.

Företag i branschen1 970Riket · SNI 86.221 · 2025
Operativa ledare 55+51,2 %Riket · avsnitt Q · 2024
9 643 av 18 849 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Genomsnittlig månadslön39 100 kr / månad

Riket · branschavsnitt Q · SCB · 2025

Storleksfördelning och anställningsplaner

Företag per anställdaklass · riket · 2025

0 anställda
1 444
1–4 anställda
471
5–9 anställda
14
10–19 anställda
12
20–49 anställda
15
50–99 anställda
6
100–199 anställda
3
200–499 anställda
1
500+ anställda
4

Anställningsplaner

Andel arbetsställen i Skåne län, alla branscher.

Minskning över 10 % · 2026K1
2,0 %
Ingen förändring · 2026K1
49,0 %
Viss minskning · 2026K1
8,0 %
Viss ökning · 2026K1
18,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
21,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
3,0 %

Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.

Vanliga frågor

Vad omsätter Clara & two AB?

Nettoomsättningen var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025.

Varifrån kommer uppgifterna?

Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.

Varför saknas vissa uppgifter?

Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.

Vilka personuppgifter visas här?

Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.