Hoppa till innehållet
Sök bolag
Bolag

Clearview Solutions AB

5591742324 · Stockholm

Normal registerstatusSNI 70200SNI 62100Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Överblick

Bolaget i korthet

Clearview Solutions AB har organisationsnummer 559174-2324. Nettoomsättningen var 0,19 Mkr för perioden som slutade 28 feb. 2026. Rörelseresultatet var 0,07 Mkr för perioden som slutade 28 feb. 2026. Rapporterat medelantal anställda: 1 (28 feb. 2026).

Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Stockholms län
Registrerat
5 okt. 2018
Status
Normal registerstatus
Bransch
Konsultverksamhet avseende företags organisation

Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.

Vad som ändrats

28 feb. 2020 → 28 feb. 2026 · Jämförelsen innehåller 21 väsentliga förändringar.

Jämför rapporter
NyckeltalNettoomsättning — Mkr → 0,19 Mkr
NyckeltalRörelseintäkter, lagerförändringar m.m. — Mkr → 0,19 Mkr
NyckeltalRörelseresultat — Mkr → 0,07 Mkr

Finansiell historik

Nettoomsättning · Mkr

Visa som tabell
PeriodNettoomsättning
2020-021,4
2021-021,6
2022-021,6
2023-021,5
2024-022,1
2025-021,3
2026-020,2

Så fördelades intäkterna

Räkenskapsåret som slutade 28 feb. 2026. Ur årsredovisningens resultaträkning.

Flödena bygger på de rapporterade posterna. Övrigt är skillnaden mellan summan och de poster rapporten anger. Klicka på ett flöde för källan.

Finansiell historik

Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.

Nyckeltal28 feb. 202628 feb. 202529 feb. 202428 feb. 202328 feb. 202228 feb. 202129 feb. 20204 okt. 2018
Nettoomsättning
Mkr
—
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
—
Rörelseresultat
Mkr
—
Resultat efter finansiella poster
Mkr
—
Resultat före skatt
Mkr
—
Årets resultat
Mkr
—
Skatt
Mkr
—
Personalkostnader
Mkr
—
Anställda
personer
—
Summa tillgångar
Mkr
—
Eget kapital
Mkr
—
Fritt eget kapital
Mkr
—
Aktiekapital
Mkr
Kassa & bank
Mkr
—
Kortfristiga skulder
Mkr
—
Soliditet
%
—
Föreslagen utdelning
Mkr
——————

Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll.

Årsredovisningar

Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.

Visa som tabell
PeriodRäkenskapsårets slutInlämnad
28 feb. 202628 feb. 202626 aug. 2026 · 179 dagar · Ej reviderad
28 feb. 202528 feb. 202523 aug. 2025 · 176 dagar · Ej reviderad
28 feb. 202328 feb. 202310 sep. 2023 · 194 dagar · Ej reviderad
28 feb. 202228 feb. 202226 juni 2022 · 118 dagar · Ej reviderad
28 feb. 202028 feb. 202017 maj 2020 · 79 dagar · Ej reviderad
PeriodInlämnadVisa underlag
1 mars 2025 → 28 feb. 2026
K2
26 aug. 2026
1 mars 2024 → 28 feb. 2025
K2
23 aug. 2025
1 mars 2022 → 28 feb. 2023
K2
10 sep. 2023
1 mars 2021 → 28 feb. 2022
K2
26 juni 2022
5 okt. 2018 → 28 feb. 2020
K217 månader
17 maj 2020

Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.

För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.

Registeruppgifter

Verksamhetsbeskrivning

Bolaget ska bedriva försäljning, import och export av vattenreningsutrustning, vattenrenare, vattenstationer, vattenfilter samt annan utrustning för förbättring av vattenkvalitet. Bolaget ska även bedriva konsultverksamhet inom vattenrening, finans och media.

Postadress

Tomtebogatan 8 11339 Stockholm
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Stockholm · 0180
Län
Stockholm
Registrerat
5 okt. 2018
Verksamhet startad
1 nov. 2018
Anställdaklass enligt SCB
1-4 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Registrerad

Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.

Registeruppgifter: SCB/Bolagsverket, uppdaterade 30 okt. 2026.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Det här finns i underlaget

5 digitala rapporter finns i Bolagsdelta. Den senaste perioden slutar 28 feb. 2026.

BolagsformÖvriga aktiebolag
SNI-kod70200, 62100

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolagsdelta Pro

Följ det som förändras.

Med Bolagsdelta Pro samlar du bolagen du följer, jämför hela rapporter och granskar förändringar i din arbetsyta.

Se vad Pro ger dig

Revisor & signering

1 undertecknare i senaste rapporten

Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.

Undertecknare

Beräknade nyckeltal

Beräknat

Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.

Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.

Nyckeltal28 feb. 202628 feb. 202529 feb. 202428 feb. 202328 feb. 202228 feb. 202129 feb. 2020
Rörelsemarginal
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
Nettoomsättning per anställd
Personalkostnader per anställd
Omsättningstillväxt—

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolaget i sitt sammanhang

28 feb. 2026

Omsättningstillväxt−85,8 %

7757 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 −20,8 %P50 1,5 %P75 27,1 %
Under första kvartilen
Rörelsemarginal39,9 %

8942 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 1,1 %P50 13,1 %P75 33,4 %
Över tredje kvartilen
Soliditet95,0 %

9484 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 42,0 %P50 63,0 %P75 80,6 %
Över tredje kvartilen
Omsättning per anställd0,2 MSEK

8193 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 0,5 MSEKP50 0,9 MSEKP75 1,5 MSEK
Under första kvartilen

Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Officiell branschstatistik

Mot branschen (SCB)

Län + SNI 22024

SNI-kod 70 · Stockholm · TAB5693

Bolagets rapportperiod slutar 28 feb. 2026. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.

BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal39,9 %
Soliditet95,0 %
Avkastning på totalt kapital—

Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.

19 282 företag i SCB-gruppen.

Källa: SCB, egen bearbetning

SCB

Driftställen

1 driftställe enligt SCB

1Driftställe 60113578

Huvudarbetsställe

TOMTEBOGATAN 8, 11339 STOCKHOLM

Stockholm · Stockholms län

1-4 anställda

70200 · Konsultverksamhet avseende företags organisation · 62100 · Dataprogrammering

CFAR 60113578
StockholmUppsalaSödermanlandÖstergötlandJönköpingKronobergKalmarGotlandBlekingeSkåneHallandVästra GötalandVärmlandÖrebroVästmanlandDalarnaGävleborgVästernorrlandJämtlandVästerbottenNorrbotten1
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.

1 av 1 driftställen har kartposition.

SCB · Tillväxtanalys

Bolagets bransch i sammanhang

Konsultverksamhet avseende företags organisationStockholms län

Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.

Företag i branschen85 709Riket · SNI 70 · 2025
Operativa ledare 55+—
Genomsnittlig månadslön53 800 kr / månad

Riket · branschavsnitt M · SCB · 2025

Månadslönen är ett branschsnitt. Personalkostnaden är bolagets totala rapporterade kostnad, inte en genomsnittslön.

Storleksfördelning och anställningsplaner

Företag per anställdaklass · riket · 2025

0 anställda
61 609
1–4 anställda
21 211
5–9 anställda
1 308
10–19 anställda
775
20–49 anställda
524
50–99 anställda
160
100–199 anställda
79
200–499 anställda
33
500+ anställda
10

Anställningsplaner

Andel arbetsställen i Stockholms län, alla branscher.

Minskning över 10 % · 2026K1
3,0 %
Ingen förändring · 2026K1
45,0 %
Viss minskning · 2026K1
7,0 %
Viss ökning · 2026K1
21,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
19,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
5,0 %

Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.

Vanliga frågor

Vad omsätter Clearview Solutions AB?

Nettoomsättningen var 0,19 Mkr för perioden som slutade 28 feb. 2026.

Varifrån kommer uppgifterna?

Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.

Varför saknas vissa uppgifter?

Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.

Vilka personuppgifter visas här?

Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.