Hoppa till innehållet
Sök bolag
Bolag

Crow Support AB

5592278120 · Haninge

Normal registerstatusSNI 26110Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Överblick

Bolaget i korthet

Crow Support AB har organisationsnummer 559227-8120. Nettoomsättningen var 0,07 Mkr för perioden som slutade 30 sep. 2021. Rörelseresultatet var −0,01 Mkr för perioden som slutade 30 sep. 2021. Rapporterat medelantal anställda: 0 (30 sep. 2020).

Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Stockholms län
Registrerat
21 nov. 2019
Status
Normal registerstatus
Bransch
Tillverkning av elektroniska komponenter

Senaste period i vårt underlag: 30 sep. 2021. Kontrollera originalkällan om du behöver nyare uppgifter.

Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.

Vad som ändrats

30 sep. 2020 → 30 sep. 2021 · Jämförelsen innehåller 12 väsentliga förändringar.

Jämför rapporter
UtdelningFöreslagen utdelning 0,18 Mkr → — Mkr
−101 %Rörelseresultat 0,57 Mkr → −0,01 Mkr
−101 %Resultat efter finansiella poster 0,57 Mkr → −0,01 Mkr

Finansiell historik

Nettoomsättning · Mkr

Visa som tabell
PeriodNettoomsättning
2020-090,7
2021-090,1

Så fördelades intäkterna

Räkenskapsåret som slutade 30 sep. 2021. Ur årsredovisningens resultaträkning.

Flödena bygger på de rapporterade posterna. Övrigt är skillnaden mellan summan och de poster rapporten anger. Klicka på ett flöde för källan.

Finansiell historik

Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.

Nyckeltal30 sep. 202130 sep. 2020
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
Rörelseresultat
Mkr
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
Årets resultat
Mkr
Skatt
Mkr
Personalkostnader
Mkr
Anställda
personer
—
Summa tillgångar
Mkr
Eget kapital
Mkr
Fritt eget kapital
Mkr
Aktiekapital
Mkr
Kassa & bank
Mkr
Kortfristiga skulder
Mkr
Långfristiga skulder
Mkr
Soliditet
%
Föreslagen utdelning
Mkr
—

Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll.

Årsredovisningar

Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.

Visa som tabell
PeriodRäkenskapsårets slutInlämnad
30 sep. 202130 sep. 202129 maj 2022 · 241 dagar · Ej reviderad
30 sep. 202030 sep. 20207 mars 2021 · 158 dagar · Ej reviderad
PeriodInlämnadVisa underlag
1 okt. 2020 → 30 sep. 2021
K2
29 maj 2022
21 nov. 2019 → 30 sep. 2020
K210 månader
7 mars 2021

Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.

För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.

Registeruppgifter

Verksamhetsbeskrivning

Postadress

Stationsvägen 17 14140 Huddinge
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Haninge · 0136
Län
Stockholm
Registrerat
21 nov. 2019
Verksamhet startad
28 nov. 2019
Anställdaklass enligt SCB
0 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Inte registrerad

Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.

Registeruppgifter: SCB/Bolagsverket, uppdaterade 30 okt. 2026.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Det här finns i underlaget

2 digitala rapporter finns i Bolagsdelta. Den senaste perioden slutar 30 sep. 2021.

BolagsformÖvriga aktiebolag
SNI-kod26110

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolagsdelta Pro

Följ det som förändras.

Med Bolagsdelta Pro samlar du bolagen du följer, jämför hela rapporter och granskar förändringar i din arbetsyta.

Se vad Pro ger dig

Revisor & signering

0 undertecknare i senaste rapporten

Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.

Beräknade nyckeltal

Beräknat

Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.

Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.

Nyckeltal30 sep. 202130 sep. 2020
Rörelsemarginal
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
EBITDA
Skuldsättningsgrad
Omsättningstillväxt—

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolaget i sitt sammanhang

30 sep. 2021

Omsättningstillväxt−90,2 %

10857 bolag · hela landet och alla branscher

P25 −24,8 %P50 0,7 %P75 27,2 %
Under första kvartilen
Rörelsemarginal−8,8 %

12286 bolag · hela landet och alla branscher

P25 0,8 %P50 12,7 %P75 35,0 %
Under första kvartilen
Soliditet68,2 %

15091 bolag · hela landet och alla branscher

P25 41,0 %P50 66,0 %P75 86,0 %
Mellan medianen och P75
Omsättning per anställd—

8865 bolag · hela landet och alla branscher

P25 0,6 MSEKP50 1,0 MSEKP75 1,5 MSEK

Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Officiell branschstatistik

Mot branschen (SCB)

Län + SNI 52024

SNI-kod 26.110 · Stockholm · TAB5693

Bolagets rapportperiod slutar 30 sep. 2021. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.

BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal−8,8 %
Soliditet68,2 %
Avkastning på totalt kapital—

Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.

39 företag i SCB-gruppen.

Källa: SCB, egen bearbetning

SCB

Driftställen

1 driftställe enligt SCB

1Driftställe 65255572

Huvudarbetsställe

KILSGATAN 27, 12344 FARSTA

Stockholm · Stockholms län

0 anställda

26110 · Tillverkning av elektroniska komponenter

CFAR 65255572
StockholmUppsalaSödermanlandÖstergötlandJönköpingKronobergKalmarGotlandBlekingeSkåneHallandVästra GötalandVärmlandÖrebroVästmanlandDalarnaGävleborgVästernorrlandJämtlandVästerbottenNorrbotten1
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.

1 av 1 driftställen har kartposition.

SCB · Tillväxtanalys

Bolagets bransch i sammanhang

Tillverkning av elektroniska komponenterStockholms län

Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.

Företag i branschen254Riket · SNI 26.110 · 2025
Operativa ledare 55+52,3 %Riket · avsnitt B+C · 2024
15 355 av 29 379 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Genomsnittlig månadslön45 100 kr / månad

Riket · branschavsnitt C · SCB · 2025

Månadslönen är ett branschsnitt. Personalkostnaden är bolagets totala rapporterade kostnad, inte en genomsnittslön.

Storleksfördelning och anställningsplaner

Företag per anställdaklass · riket · 2025

0 anställda
147
1–4 anställda
61
5–9 anställda
18
10–19 anställda
9
20–49 anställda
11
50–99 anställda
1
100–199 anställda
5
200–499 anställda
2
500+ anställda
0

Anställningsplaner

Andel arbetsställen i Stockholms län, alla branscher.

Minskning över 10 % · 2026K1
3,0 %
Ingen förändring · 2026K1
45,0 %
Viss minskning · 2026K1
7,0 %
Viss ökning · 2026K1
21,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
19,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
5,0 %

Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.

Vanliga frågor

Vad omsätter Crow Support AB?

Nettoomsättningen var 0,07 Mkr för perioden som slutade 30 sep. 2021.

Varifrån kommer uppgifterna?

Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.

Varför saknas vissa uppgifter?

Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.

Vilka personuppgifter visas här?

Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.