Hoppa till innehållet
Sök bolag
Bolag

DRC Solutions AB

5593506032 · Stockholm

Normal registerstatusSNI 86102Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Överblick

Bolaget i korthet

DRC Solutions AB har organisationsnummer 559350-6032. Nettoomsättningen var 0,01 Mkr för perioden som slutade 30 sep. 2026. Rörelseresultatet var −0,00 Mkr för perioden som slutade 30 sep. 2026.

Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Stockholms län
Registrerat
3 dec. 2021
Status
Normal registerstatus
Bransch
Specialiserad sluten somatisk hälso- och sjukvård på sjukhus

Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.

Vad som ändrats

30 sep. 2022 → 30 sep. 2026 · Jämförelsen innehåller 2 väsentliga förändringar.

Jämför rapporter

Inga förändringar matchar filtret.

Finansiell historik

Nettoomsättning · Mkr

Visa som tabell
PeriodNettoomsättning
2022-090,0
2023-090,1
2024-090,0
2025-090,1
2026-090,0

Så fördelades intäkterna

Räkenskapsåret som slutade 30 sep. 2026. Ur årsredovisningens resultaträkning.

Flödena bygger på de rapporterade posterna. Övrigt är skillnaden mellan summan och de poster rapporten anger. Klicka på ett flöde för källan.

Finansiell historik

Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.

Nyckeltal30 sep. 202630 sep. 202530 sep. 202430 sep. 202330 sep. 2022
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
—
Rörelseresultat
Mkr
—
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
—
Årets resultat
Mkr
—
Skatt
Mkr
—
Summa tillgångar
Mkr
—
Eget kapital
Mkr
—
Fritt eget kapital
Mkr
—
Aktiekapital
Mkr
—
Kassa & bank
Mkr
—
Kortfristiga skulder
Mkr
—
Soliditet
%
Föreslagen utdelning
Mkr
———

Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll.

Årsredovisningar

Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.

Visa som tabell
PeriodRäkenskapsårets slutInlämnad
30 sep. 202630 sep. 202615 okt. 2026 · 15 dagar · Ej reviderad
30 sep. 202530 sep. 202525 nov. 2025 · 56 dagar · Ej reviderad
30 sep. 202230 sep. 20224 dec. 2022 · 65 dagar · Ej reviderad
PeriodInlämnadVisa underlag
1 okt. 2025 → 30 sep. 2026
K2
15 okt. 2026
1 okt. 2024 → 30 sep. 2025
K2
25 nov. 2025
3 dec. 2021 → 30 sep. 2022
K210 månader
4 dec. 2022

Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.

För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.

Registeruppgifter

Verksamhetsbeskrivning

Postadress

Timmermansgatan 43 11855 Stockholm
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Stockholm · 0180
Län
Stockholm
Registrerat
3 dec. 2021
Verksamhet startad
13 jan. 2022
Anställdaklass enligt SCB
0 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Inte registrerad
Arbetsgivare
Inte registrerad

Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.

Registeruppgifter: SCB/Bolagsverket, uppdaterade 30 okt. 2026.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Det här finns i underlaget

3 digitala rapporter finns i Bolagsdelta. Den senaste perioden slutar 30 sep. 2026.

BolagsformÖvriga aktiebolag
SNI-kod86102

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolagsdelta Pro

Följ det som förändras.

Med Bolagsdelta Pro samlar du bolagen du följer, jämför hela rapporter och granskar förändringar i din arbetsyta.

Se vad Pro ger dig

Revisor & signering

1 undertecknare i senaste rapporten

Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.

Styrelseledamot

Beräknade nyckeltal

Beräknat

Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.

Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.

Nyckeltal30 sep. 202630 sep. 202530 sep. 202430 sep. 202330 sep. 2022
Rörelsemarginal—
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
Omsättningstillväxt—

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolaget i sitt sammanhang

30 sep. 2026

Omsättningstillväxt−76,9 %

10857 bolag · hela landet och alla branscher

P25 −24,8 %P50 0,7 %P75 27,2 %
Under första kvartilen
Rörelsemarginal−35,8 %

12286 bolag · hela landet och alla branscher

P25 0,8 %P50 12,7 %P75 35,0 %
Under första kvartilen
Soliditet99,3 %

15091 bolag · hela landet och alla branscher

P25 41,0 %P50 66,0 %P75 86,0 %
Över tredje kvartilen
Omsättning per anställd—

8865 bolag · hela landet och alla branscher

P25 0,6 MSEKP50 1,0 MSEKP75 1,5 MSEK

Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Officiell branschstatistik

Mot branschen (SCB)

Län + SNI 52024

SNI-kod 86.102 · Stockholm · TAB5693

Bolagets rapportperiod slutar 30 sep. 2026. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.

BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal−35,8 %
Soliditet99,3 %
Avkastning på totalt kapital—

Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.

445 företag i SCB-gruppen.

Källa: SCB, egen bearbetning

SCB

Driftställen

1 driftställe enligt SCB

1Driftställe 68380930

Huvudarbetsställe

TIMMERMANSGATAN 43, 11855 STOCKHOLM

Stockholm · Stockholms län

0 anställda

86102 · Specialiserad sluten somatisk hälso- och sjukvård på sjukhus

CFAR 68380930
StockholmUppsalaSödermanlandÖstergötlandJönköpingKronobergKalmarGotlandBlekingeSkåneHallandVästra GötalandVärmlandÖrebroVästmanlandDalarnaGävleborgVästernorrlandJämtlandVästerbottenNorrbotten1
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.

1 av 1 driftställen har kartposition.

SCB · Tillväxtanalys

Bolagets bransch i sammanhang

Specialiserad sluten somatisk hälso- och sjukvård på sjukhusStockholms län

Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.

Företag i branschen2 506Riket · SNI 86.102 · 2025
Operativa ledare 55+51,2 %Riket · avsnitt Q · 2024
9 643 av 18 849 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Genomsnittlig månadslön39 100 kr / månad

Riket · branschavsnitt Q · SCB · 2025

Storleksfördelning och anställningsplaner

Företag per anställdaklass · riket · 2025

0 anställda
1 890
1–4 anställda
556
5–9 anställda
9
10–19 anställda
7
20–49 anställda
11
50–99 anställda
4
100–199 anställda
3
200–499 anställda
3
500+ anställda
23

Anställningsplaner

Andel arbetsställen i Stockholms län, alla branscher.

Minskning över 10 % · 2026K1
3,0 %
Ingen förändring · 2026K1
45,0 %
Viss minskning · 2026K1
7,0 %
Viss ökning · 2026K1
21,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
19,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
5,0 %

Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.

Vanliga frågor

Vad omsätter DRC Solutions AB?

Nettoomsättningen var 0,01 Mkr för perioden som slutade 30 sep. 2026.

Varifrån kommer uppgifterna?

Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.

Varför saknas vissa uppgifter?

Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.

Vilka personuppgifter visas här?

Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.