Normal registerstatusSNI 85594SNI 85599SNI 70200SNI 78100SNI 01700Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Överblick
Bolaget i korthet
EKA Secure Solutions AB har organisationsnummer 559272-9908. Nettoomsättningen var 0,00 Mkr för perioden som slutade 30 sep. 2024. Rörelseresultatet var 0,00 Mkr för perioden som slutade 30 sep. 2024.
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Stockholms län
Registrerat
23 sep. 2020
Status
Normal registerstatus
Bransch
Personalutbildning
Senaste period i vårt underlag: 30 sep. 2024. Kontrollera originalkällan om du behöver nyare uppgifter.
Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.
Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.
Nyckeltal
30 sep. 2024
30 sep. 2023
30 sep. 2022
30 sep. 2021
23 sep. 2020
Nettoomsättning
Mkr
—
—
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
—
—
Rörelseresultat
Mkr
—
Resultat efter finansiella poster
Mkr
—
Resultat före skatt
Mkr
—
Årets resultat
Mkr
—
Summa tillgångar
Mkr
—
Eget kapital
Mkr
—
Fritt eget kapital
Mkr
—
Aktiekapital
Mkr
Kassa & bank
Mkr
—
Långfristiga skulder
Mkr
—
—
—
Soliditet
%
—
Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll.
Årsredovisningar
Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.
Visa som tabell
Period
Räkenskapsårets slut
Inlämnad
30 sep. 2024
30 sep. 2024
17 nov. 2024 · 48 dagar · Ej reviderad
30 sep. 2022
30 sep. 2022
17 sep. 2023 · 352 dagar · Ej reviderad
30 sep. 2021
30 sep. 2021
17 apr. 2022 · 199 dagar · Ej reviderad
Period
Inlämnad
Visa underlag
1 okt. 2023 → 30 sep. 2024
K2
17 nov. 2024
1 okt. 2021 → 30 sep. 2022
K2
17 sep. 2023
23 sep. 2020 → 30 sep. 2021
K2
17 apr. 2022
Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.
För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.
Registeruppgifter
Verksamhetsbeskrivning
Försäljning och uthyrning av fastigheter.
Postadress
Sandelsgatan 5A
11534 Stockholm
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Stockholm · 0180
Län
Stockholm
Registrerat
23 sep. 2020
Verksamhet startad
19 dec. 2024
Anställdaklass enligt SCB
1-4 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Registrerad
Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.
Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.
Verkställande direktör
Beräknade nyckeltal
Beräknat
Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.
Beräknade nyckeltal saknas för de tillgängliga perioderna.
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Bolaget i sitt sammanhang
30 sep. 2024
Omsättningstillväxt—
10857 bolag · hela landet och alla branscher
P25 −24,8 %P50 0,7 %P75 27,2 %
Rörelsemarginal—
12286 bolag · hela landet och alla branscher
P25 0,8 %P50 12,7 %P75 35,0 %
Soliditet100,0 %
15091 bolag · hela landet och alla branscher
P25 41,0 %P50 66,0 %P75 86,0 %
Över tredje kvartilen
Omsättning per anställd—
8865 bolag · hela landet och alla branscher
P25 0,6 MSEKP50 1,0 MSEKP75 1,5 MSEK
Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Officiell branschstatistik
Mot branschen (SCB)
Län + SNI 52024
SNI-kod 85.594 · Stockholm · TAB5693
Bolagets rapportperiod slutar 30 sep. 2024. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.
BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal—
—Bolaget
12,7 %Median (P50)
−2,5 % – 37,8 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Soliditet100,0 %
100,0 %Bolaget
67,0 %Median (P50)
44,0 % – 82,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Avkastning på totalt kapital—
—Bolaget
12,5 %Median (P50)
−0,1 % – 32,5 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Vinstprocent—
—Bolaget
15,1 %Median (P50)
−0,4 % – 44,7 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
667 företag i SCB-gruppen.
Källa: SCB, egen bearbetning
SCB
Driftställen
1 driftställe enligt SCB
1Driftställe 66544594
Huvudarbetsställe
SANDELSGATAN 5 A, 11534 STOCKHOLM
Stockholm · Stockholms län
1-4 anställda
85594 · Personalutbildning · 85599 · Annan övrig utbildning · 70200 · Konsultverksamhet avseende företags organisation · 78100 · Arbetsförmedling och rekrytering · 01700 · Jakt och stödverksamhet i anslutning härtill
CFAR 66544594
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.
1 av 1 driftställen har kartposition.
SCB · Tillväxtanalys
Bolagets bransch i sammanhang
PersonalutbildningStockholms län
Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.
Företag i branschen4 924Riket · SNI 85.594 · 2025
Operativa ledare 55+42,4 %Riket · avsnitt P · 2024
5 293 av 12 470 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Konkurser
Stockholms län · branschgrupp 85-99
3202025
20182025
Visa värden per period
2018
181
2019
225
2020
178
2021
173
2022
166
2023
283
2024
291
2025
320
Nystartade företag
Stockholms län · branschgrupp 85
2552026Q2
2024Q32026Q2
Visa värden per period
2024Q3
213
2024Q4
227
2025Q1
253
2025Q2
180
2025Q3
280
2025Q4
236
2026Q1
255
2026Q2
255
Genomsnittlig månadslön39 300 kr / månad
Riket · branschavsnitt P · SCB · 2025
Storleksfördelning och anställningsplaner
Företag per anställdaklass · riket · 2025
0 anställda
4 008
1–4 anställda
792
5–9 anställda
64
10–19 anställda
38
20–49 anställda
13
50–99 anställda
7
100–199 anställda
2
200–499 anställda
0
500+ anställda
0
Anställningsplaner
Andel arbetsställen i Stockholms län, alla branscher.
Minskning över 10 % · 2026K1
3,0 %
Ingen förändring · 2026K1
45,0 %
Viss minskning · 2026K1
7,0 %
Viss ökning · 2026K1
21,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
19,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
5,0 %
Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.
Vanliga frågor
Vad omsätter EKA Secure Solutions AB?
Nettoomsättningen var 0,00 Mkr för perioden som slutade 30 sep. 2024.
Varifrån kommer uppgifterna?
Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.
Varför saknas vissa uppgifter?
Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.
Vilka personuppgifter visas här?
Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.