Hoppa till innehållet
Sök bolag
Bolag

Enguun AB

5592379464 · Örebro

Normal registerstatusSNI 56110Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Överblick

Bolaget i korthet

Enguun AB har organisationsnummer 559237-9464. Nettoomsättningen var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2024. Rörelseresultatet var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2024. Rapporterat medelantal anställda: 0 (31 dec. 2024).

Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Örebro län
Registrerat
22 jan. 2020
Status
Normal registerstatus
Bransch
Restaurangverksamhet

Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.

Vad som ändrats

31 dec. 2022 → 31 dec. 2024 · Jämförelsen innehåller 5 väsentliga förändringar.

Jämför rapporter
−58 dTid till inlämning 302 dagar → 244 dagar

Finansiell historik

Nettoomsättning · Mkr

Visa som tabell
PeriodNettoomsättning
2020-120,0
2021-120,0
2022-120,0
2023-120,0
2024-120,0

Finansiell historik

Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.

Nyckeltal31 dec. 202431 dec. 202331 dec. 202231 dec. 202131 dec. 2020
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
—
Rörelseresultat
Mkr
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
Årets resultat
Mkr
Anställda
personer
————
Summa tillgångar
Mkr
Eget kapital
Mkr
Fritt eget kapital
Mkr
———
Aktiekapital
Mkr
Soliditet
%

Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll. Samma räkenskapsår, olika rapporter. Detta är inte årlig tillväxt.

Årsredovisningar

Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.

Visa som tabell
PeriodRäkenskapsårets slutInlämnad
31 dec. 202431 dec. 20241 sep. 2025 · 244 dagar · Ej reviderad
31 dec. 202231 dec. 202229 okt. 2023 · 302 dagar · Ej reviderad
31 dec. 202131 dec. 202114 aug. 2022 · 226 dagar · Ej reviderad
PeriodInlämnadVisa underlag
1 jan. 2024 → 31 dec. 2024
K2
1 sep. 2025
1 jan. 2022 → 31 dec. 2022
K2
29 okt. 2023
1 jan. 2021 → 31 dec. 2021
K2
14 aug. 2022

Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.

För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.

Registeruppgifter

Verksamhetsbeskrivning

Aktiebolaget ska bedriva restaurangverksamhet, handla med värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.

Postadress

Tunadalsgatan 2 73131 Köping
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Örebro · 1880
Län
Örebro
Registrerat
22 jan. 2020
Verksamhet startad
9 mars 2023
Anställdaklass enligt SCB
0 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Inte registrerad

Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.

Registeruppgifter: SCB/Bolagsverket, uppdaterade 30 okt. 2026.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Det här finns i underlaget

3 digitala rapporter finns i Bolagsdelta. Den senaste perioden slutar 31 dec. 2024.

BolagsformÖvriga aktiebolag
SNI-kod56110

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolagsdelta Pro

Följ det som förändras.

Med Bolagsdelta Pro samlar du bolagen du följer, jämför hela rapporter och granskar förändringar i din arbetsyta.

Se vad Pro ger dig

Revisor & signering

1 undertecknare i senaste rapporten

Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.

Styrelseledamot

Beräknade nyckeltal

Beräknat

Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.

Beräknade nyckeltal saknas för de tillgängliga perioderna.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolaget i sitt sammanhang

31 dec. 2024

Omsättningstillväxt—

7757 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 −20,8 %P50 1,5 %P75 27,1 %
Rörelsemarginal—

8942 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 1,1 %P50 13,1 %P75 33,4 %
Soliditet100,0 %

9484 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 42,0 %P50 63,0 %P75 80,6 %
Över tredje kvartilen
Omsättning per anställd—

8193 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 0,5 MSEKP50 0,9 MSEKP75 1,5 MSEK

Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Officiell branschstatistik

Mot branschen (SCB)

Län + SNI 22024

SNI-kod 56 · Örebro · TAB5693

Bolagets rapportperiod slutar 31 dec. 2024. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.

BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal—

Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.

Soliditet100,0 %
Avkastning på totalt kapital—

Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.

407 företag i SCB-gruppen.

Källa: SCB, egen bearbetning

SCB

Driftställen

1 driftställe enligt SCB

1Driftställe 65515025

Huvudarbetsställe

TUNADALSGATAN 2, 73131 KÖPING

Köping · Västmanlands län

0 anställda

56110 · Restaurangverksamhet

CFAR 65515025Koordinater saknas

Adresserna finns i listan. Kartan visas när koordinater finns i underlaget.

SCB · Tillväxtanalys

Bolagets bransch i sammanhang

RestaurangverksamhetÖrebro län

Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.

Företag i branschen29 450Riket · SNI 56 · 2025
Operativa ledare 55+32,7 %Riket · avsnitt I · 2024
7 565 av 23 131 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Genomsnittlig månadslön32 100 kr / månad

Riket · branschavsnitt I · SCB · 2025

Storleksfördelning och anställningsplaner

Företag per anställdaklass · riket · 2025

0 anställda
12 426
1–4 anställda
7 706
5–9 anställda
4 350
10–19 anställda
3 154
20–49 anställda
1 507
50–99 anställda
214
100–199 anställda
48
200–499 anställda
28
500+ anställda
17

Anställningsplaner

Andel arbetsställen i Örebro län, alla branscher.

Minskning över 10 % · 2026K1
—
Ingen förändring · 2026K1
39,0 %
Viss minskning · 2026K1
11,0 %
Viss ökning · 2026K1
22,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
23,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
2,0 %

Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.

Vanliga frågor

Vad omsätter Enguun AB?

Nettoomsättningen var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2024.

Varifrån kommer uppgifterna?

Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.

Varför saknas vissa uppgifter?

Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.

Vilka personuppgifter visas här?

Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.