Normal registerstatusSNI 68320SNI 81230SNI 77390SNI 43221SNI 46649SNI 73120SNI 77320SNI 93199Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Överblick
Bolaget i korthet
FeViAnn AB har organisationsnummer 559101-0748. Nettoomsättningen var 0,36 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rörelseresultatet var −0,61 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rapporterat medelantal anställda: 1 (31 dec. 2025).
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Uppsala län
Registrerat
16 feb. 2017
Status
Normal registerstatus
Bransch
Annan fastighetsförmedling och fastighetsförvaltning på uppdrag
Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.
Räkenskapsåret som slutade 31 dec. 2025. Ur årsredovisningens resultaträkning.
Flödena bygger på de rapporterade posterna. Övrigt är skillnaden mellan summan och de poster rapporten anger. Klicka på ett flöde för källan.
Finansiell historik
Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.
Nyckeltal
31 dec. 2025
31 dec. 2024
31 dec. 2023
31 dec. 2022
31 dec. 2021
31 dec. 2020
31 dec. 2019
31 dec. 2018
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
—
—
—
—
Rörelseresultat
Mkr
—
—
—
—
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
—
—
—
—
Årets resultat
Mkr
—
—
—
—
Skatt
Mkr
—
—
—
—
—
—
Personalkostnader
Mkr
—
—
—
—
Anställda
personer
—
—
—
—
—
—
Summa tillgångar
Mkr
—
—
—
—
Eget kapital
Mkr
—
—
—
—
Fritt eget kapital
Mkr
—
—
—
—
Aktiekapital
Mkr
—
—
—
—
Kassa & bank
Mkr
—
—
—
—
Kortfristiga skulder
Mkr
—
—
—
—
Långfristiga skulder
Mkr
—
—
—
—
—
—
Soliditet
%
Föreslagen utdelning
Mkr
—
—
—
—
—
—
Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll.
Årsredovisningar
Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.
Visa som tabell
Period
Räkenskapsårets slut
Inlämnad
31 dec. 2025
31 dec. 2025
30 juni 2026 · 181 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2021
31 dec. 2021
19 juni 2022 · 170 dagar · Ej reviderad
Period
Inlämnad
Visa underlag
1 jan. 2025 → 31 dec. 2025
K2
30 juni 2026
1 jan. 2021 → 31 dec. 2021
K2
19 juni 2022
Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.
För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.
Registeruppgifter
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhet är att äga och förvalta fastigheter och bedriva uthyrning av lokaler och lägenheter samt därmed förenlig verksamhet. Bolaget ska även utföra byggnation och produktion av fastigheter för uthyrning, försäljning eller utföra byggentreprenad samt därmed förenlig verksamhet. Vidare ska bolaget bedriva fastighetsskötsel och snöröjning, uthyrning av, samt köpa, sälja och utföra service på entreprenadmaskiner såsom motorfordon samt övriga bygg och anläggningsmaskiner och därmed förenlig verksamhet. Bolaget ska även äga och bedriva handel med värdepapper och aktier, äga och förvalta fast och lös egendom samt i övrigt förenlig verksamhet.
Postadress
Spelbovägen 9
81171 Järbo
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Enköping · 0381
Län
Uppsala
Registrerat
16 feb. 2017
Verksamhet startad
23 mars 2017
Anställdaklass enligt SCB
1-4 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Registrerad
Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.
Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.
Styrelseledamot
Beräknade nyckeltal
Beräknat
Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.
Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.
Nyckeltal
31 dec. 2025
31 dec. 2024
31 dec. 2023
31 dec. 2022
31 dec. 2021
31 dec. 2020
31 dec. 2019
31 dec. 2018
Rörelsemarginal
—
—
—
—
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
EBITDA
—
—
—
—
Nettoomsättning per anställd
—
—
—
—
—
—
Personalkostnader per anställd
—
—
—
—
—
—
Kassalikviditet
—
—
—
—
—
—
Skuldsättningsgrad
—
—
—
—
—
—
Omsättningstillväxt
—
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Bolaget i sitt sammanhang
31 dec. 2025
Omsättningstillväxt390,5 %
7757 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 −20,8 %P50 1,5 %P75 27,1 %
Över tredje kvartilen
Rörelsemarginal−168,3 %
8942 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 1,1 %P50 13,1 %P75 33,4 %
Under första kvartilen
Soliditet91,4 %
9484 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 42,0 %P50 63,0 %P75 80,6 %
Över tredje kvartilen
Omsättning per anställd0,4 MSEK
8193 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 0,5 MSEKP50 0,9 MSEKP75 1,5 MSEK
Under första kvartilen
Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Officiell branschstatistik
Mot branschen (SCB)
Län + SNI 52024
SNI-kod 68.320 · Uppsala · TAB5693
Bolagets rapportperiod slutar 31 dec. 2025. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.
BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal−168,3 %
−168,3 %Bolaget
11,1 %Median (P50)
−2,8 % – 38,3 %Mitten 50 % (P25–P75)
Soliditet91,4 %
91,4 %Bolaget
56,0 %Median (P50)
20,0 % – 79,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Avkastning på totalt kapital—
—Bolaget
5,5 %Median (P50)
0,0 % – 25,5 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Vinstprocent—
—Bolaget
18,0 %Median (P50)
0,1 % – 48,5 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
89 företag i SCB-gruppen.
Källa: SCB, egen bearbetning
SCB
Driftställen
1 driftställe enligt SCB
1Driftställe 58153180
Huvudarbetsställe
LOKSTALLET, HERRGÅRDEN 1, 74941 ENKÖPING
Enköping · Uppsala län
1-4 anställda
68320 · Annan fastighetsförmedling och fastighetsförvaltning på uppdrag · 81230 · Annan rengöring · 77390 · Uthyrning och leasing av diverse övrig utrustning samt diverse övriga maskiner och materiella tillgångar · 43221 · Värme- och sanitetsarbeten · 46649 · Partihandel med diverse andra maskiner och diverse annan utrustning · 73120 · Mediebyråverksamhet och annonsförsäljning · 77320 · Uthyrning och leasing av bygg- och anläggningsmaskiner · 93199 · Annan sportverksamhet
CFAR 58153180Koordinater saknas
Adresserna finns i listan. Kartan visas när koordinater finns i underlaget.
SCB · Tillväxtanalys
Bolagets bransch i sammanhang
Annan fastighetsförmedling och fastighetsförvaltning på uppdragUppsala län
Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.
Företag i branschen4 240Riket · SNI 68.320 · 2025
Operativa ledare 55+59,3 %Riket · avsnitt L · 2024
10 706 av 18 066 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Konkurser
Uppsala län · branschgrupp 64-82
942025
20182025
Visa värden per period
2018
33
2019
65
2020
45
2021
38
2022
41
2023
56
2024
72
2025
94
Nystartade företag
Uppsala län · branschgrupp 64-68
322026Q2
2024Q32026Q2
Visa värden per period
2024Q3
29
2024Q4
34
2025Q1
49
2025Q2
33
2025Q3
24
2025Q4
46
2026Q1
26
2026Q2
32
Genomsnittlig månadslön46 100 kr / månad
Riket · branschavsnitt L · SCB · 2025
Månadslönen är ett branschsnitt. Personalkostnaden är bolagets totala rapporterade kostnad, inte en genomsnittslön.
Storleksfördelning och anställningsplaner
Företag per anställdaklass · riket · 2025
0 anställda
3 135
1–4 anställda
796
5–9 anställda
120
10–19 anställda
79
20–49 anställda
51
50–99 anställda
27
100–199 anställda
16
200–499 anställda
12
500+ anställda
4
Anställningsplaner
Andel arbetsställen i Uppsala län, alla branscher.
Minskning över 10 % · 2026K1
2,0 %
Ingen förändring · 2026K1
48,0 %
Viss minskning · 2026K1
11,0 %
Viss ökning · 2026K1
20,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
18,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
2,0 %
Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.
Vanliga frågor
Vad omsätter FeViAnn AB?
Nettoomsättningen var 0,36 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025.
Varifrån kommer uppgifterna?
Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.
Varför saknas vissa uppgifter?
Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.
Vilka personuppgifter visas här?
Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.