# in2cure AB (5569461493)

> in2cure AB är ett aktiebolag med organisationsnummer 5569461493, registrerat 2013-10-22 och med hemvist i Lund, Skåne län. Enligt årsredovisningen för räkenskapsår som slutade 2025-12-31 var nettoomsättningen 1,01 Mkr.

## Fakta

| | |
|---|---|
| Organisationsnummer | 5569461493 |
| Bolagsform | AB-ORGFO |
| Registrerat | 2013-10-22 |
| Hemvist | Lund, Skåne län |
| Bransch (SNI) | 86212 – Hälso- och sjukvård |
| Status | normal |
| Senaste årsredovisning | 2025-12-31, inlämnad 2026-06-22 |

## Nyckeltal

| Nyckeltal (Mkr, % / personer) | 2025-12-31 | 2024-12-31 | 2023-12-31 | 2022-12-31 | 2021-12-31 |
|---|---:|---:|---:|---:|---:|
| Nettoomsättning | 1,01 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Rörelseresultat | -0,05 | -0,88 | – | – | -0,14 |
| Årets resultat | -0,03 | -0,81 | – | – | -0,14 |
| Summa tillgångar | 5,15 | 5,18 | – | – | 0,29 |
| Eget kapital | 5,15 | 5,18 | – | – | 0,29 |
| Soliditet | 100,0 % | 99,9 % | 95,4 % | 90,5 % | 100,0 % |

## Vad som ändrats

2021-12-31 → 2025-12-31: 14 väsentliga ändringar.

- Nettoomsättning upp: 0 -> 1 007 178
- Rörelseintäkter rapporteras för första gången: 1 007 178
- Summa tillgångar upp: 292 500 -> 5 150 376 (+1660.8 %)
- Eget kapital upp: 292 500 -> 5 150 376 (+1660.8 %)
- Fritt eget kapital upp: 225 800 -> 5 083 676 (+2151.4 %)
- Kassa och bank upp: 183 728 -> 826 365 (+349.8 %)
- New signatory
- New signatory

## Jämförelse med liknande bolag

Jämförelsegrupp: hela landet (n=10857), minst 15 bolag. Kvartiler (P25, P50, P75) och bolagets värde:

- Omsättningstillväxt: – (P25 -24,8 %, P50 0,7 %, P75 27,2 %)
- Rörelsemarginal: -4,7 % (P25 0,8 %, P50 12,7 %, P75 35,0 %)
- Soliditet: 100,0 % (P25 41,0 %, P50 66,0 %, P75 86,0 %)
- Omsättning per anställd: – (P25 0,55, P50 0,98, P75 1,51)

## Undertecknare och revisor

5 undertecknare i senaste rapporten. Namn visas bara för inloggade användare.

## Digitala årsredovisningar

- 2025-01-01 – 2025-12-31 (inlämnad 2026-06-22)
- 2021-01-01 – 2021-12-31 (inlämnad 2022-06-05)

## Källor och användning

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning.

Endast digitalt inlämnade årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.
Signaler och betyg visas inte här.

Senast uppdaterad: 2026-06-22.
Sida med fler detaljer och källhänvisningar: https://bolagsdelta.se/foretag/in2cure-ab-5569461493
English: https://bolagsdelta.se/en/company/in2cure-ab-5569461493

Citera gärna med länk till sidan. Uppgifterna är bearbetade från Bolagsverket och SCB och är inga kreditupplysningar.
