Isnova AB har organisationsnummer 556463-9820. Nettoomsättningen var 2,12 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rörelseresultatet var 0,12 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rapporterat medelantal anställda: 3 (31 dec. 2022).
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Stockholms län
Registrerat
15 mars 1993
Status
Normal registerstatus
Bransch
Icke-specialiserad partihandel med livsmedel, drycker och tobak
Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.
Räkenskapsåret som slutade 31 dec. 2025. Ur årsredovisningens resultaträkning.
Flödena bygger på de rapporterade posterna. Övrigt är skillnaden mellan summan och de poster rapporten anger. Klicka på ett flöde för källan.
Finansiell historik
Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.
Nyckeltal
31 dec. 2025
31 dec. 2024
31 dec. 2022
31 dec. 2021
31 dec. 2020
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
Rörelseresultat
Mkr
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
Årets resultat
Mkr
Skatt
Mkr
—
—
—
Personalkostnader
Mkr
Anställda
personer
—
—
Summa tillgångar
Mkr
Eget kapital
Mkr
Fritt eget kapital
Mkr
Aktiekapital
Mkr
Kassa & bank
Mkr
Kortfristiga skulder
Mkr
Långfristiga skulder
Mkr
Soliditet
%
Föreslagen utdelning
Mkr
—
—
—
—
Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll.
Årsredovisningar
Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.
Visa som tabell
Period
Räkenskapsårets slut
Inlämnad
31 dec. 2025
31 dec. 2025
11 juni 2026 · 162 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2022
31 dec. 2022
20 aug. 2023 · 232 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2021
31 dec. 2021
16 okt. 2022 · 289 dagar · Ej reviderad
Period
Inlämnad
Visa underlag
1 jan. 2025 → 31 dec. 2025
K2
11 juni 2026
1 jan. 2022 → 31 dec. 2022
K2
20 aug. 2023
1 jan. 2021 → 31 dec. 2021
K2
16 okt. 2022
Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.
För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.
Registeruppgifter
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva matproduktion och restaurangverksamhet samt handelsverksamhet inom olika områden som, beklädnad, hantverk, inredningar till hem och företag, livsmedel, utrustning och maskiner för att processa och handla livsmedel och därmed förenliga verksamheter.
Postadress
Skarpavägen 8
14895 Muskö
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Nacka · 0182
Län
Stockholm
Registrerat
15 mars 1993
Verksamhet startad
24 jan. 2019
Anställdaklass enligt SCB
1-4 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Registrerad
Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.
Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.
Styrelseordförande
Verkställande direktör
Beräknade nyckeltal
Beräknat
Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.
Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.
Nyckeltal
31 dec. 2025
31 dec. 2024
31 dec. 2022
31 dec. 2021
31 dec. 2020
Rörelsemarginal
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
EBITDA
Nettoomsättning per anställd
—
—
Personalkostnader per anställd
—
—
Kassalikviditet
Skuldsättningsgrad
Omsättningstillväxt
—
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Bolaget i sitt sammanhang
31 dec. 2025
Omsättningstillväxt62,9 %
10857 bolag · hela landet och alla branscher
P25 −24,8 %P50 0,7 %P75 27,2 %
Över tredje kvartilen
Rörelsemarginal5,4 %
12286 bolag · hela landet och alla branscher
P25 0,8 %P50 12,7 %P75 35,0 %
Mellan P25 och medianen
Soliditet15,4 %
15091 bolag · hela landet och alla branscher
P25 41,0 %P50 66,0 %P75 86,0 %
Under första kvartilen
Omsättning per anställd—
8865 bolag · hela landet och alla branscher
P25 0,6 MSEKP50 1,0 MSEKP75 1,5 MSEK
Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Officiell branschstatistik
Mot branschen (SCB)
Län + SNI 52024
SNI-kod 46.390 · Stockholm · TAB5693
Bolagets rapportperiod slutar 31 dec. 2025. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.
BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal5,4 %
5,4 %Bolaget
2,6 %Median (P50)
−1,3 % – 7,1 %Mitten 50 % (P25–P75)
Soliditet15,4 %
15,4 %Bolaget
35,0 %Median (P50)
16,0 % – 59,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Avkastning på totalt kapital—
—Bolaget
8,4 %Median (P50)
−0,6 % – 19,8 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Vinstprocent—
—Bolaget
2,7 %Median (P50)
−0,6 % – 7,8 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
193 företag i SCB-gruppen.
Källa: SCB, egen bearbetning
SCB
Driftställen
1 driftställe enligt SCB
1Driftställe 60362803
Huvudarbetsställe
SKARPAVÄGEN 8, 14895 MUSKÖ
Haninge · Stockholms län
1-4 anställda
46390 · Icke-specialiserad partihandel med livsmedel, drycker och tobak · 56210 · Cateringverksamhet vid enskilda evenemang · 47123 · Detaljhandel via internet eller postorder med brett sortiment
CFAR 60362803
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.
1 av 1 driftställen har kartposition.
SCB · Tillväxtanalys
Bolagets bransch i sammanhang
Icke-specialiserad partihandel med livsmedel, drycker och tobakStockholms län
Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.
Företag i branschen1 106Riket · SNI 46.390 · 2025
Operativa ledare 55+45,0 %Riket · avsnitt G · 2024
28 188 av 62 666 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Konkurser
Stockholms län · branschgrupp 46
1942025
20182025
Visa värden per period
2018
146
2019
142
2020
148
2021
112
2022
163
2023
169
2024
199
2025
194
Nystartade företag
Stockholms län · branschgrupp 46
1672026Q2
2024Q32026Q2
Visa värden per period
2024Q3
150
2024Q4
177
2025Q1
184
2025Q2
133
2025Q3
165
2025Q4
156
2026Q1
163
2026Q2
167
Genomsnittlig månadslön42 400 kr / månad
Riket · branschavsnitt G · SCB · 2025
Månadslönen är ett branschsnitt. Personalkostnaden är bolagets totala rapporterade kostnad, inte en genomsnittslön.
Storleksfördelning och anställningsplaner
Företag per anställdaklass · riket · 2025
0 anställda
684
1–4 anställda
265
5–9 anställda
61
10–19 anställda
47
20–49 anställda
26
50–99 anställda
11
100–199 anställda
5
200–499 anställda
2
500+ anställda
5
Anställningsplaner
Andel arbetsställen i Stockholms län, alla branscher.
Minskning över 10 % · 2026K1
3,0 %
Ingen förändring · 2026K1
45,0 %
Viss minskning · 2026K1
7,0 %
Viss ökning · 2026K1
21,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
19,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
5,0 %
Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.
Vanliga frågor
Vad omsätter Isnova AB?
Nettoomsättningen var 2,12 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025.
Varifrån kommer uppgifterna?
Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.
Varför saknas vissa uppgifter?
Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.
Vilka personuppgifter visas här?
Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.