Normal registerstatusSNI 93119SNI 93199SNI 77210SNI 85510Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Överblick
Bolaget i korthet
JM Padel AB har organisationsnummer 559328-8409. Nettoomsättningen var 0,05 Mkr för perioden som slutade 31 okt. 2022. Rörelseresultatet var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 okt. 2022.
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Kalmar län
Registrerat
27 juli 2021
Status
Normal registerstatus
Bransch
Drift av sporthallar, idrottsplatser och andra sportanläggningar
Senaste period i vårt underlag: 31 okt. 2022. Kontrollera originalkällan om du behöver nyare uppgifter.
Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.
Vad som ändrats
Vi behöver två digitala rapporter för att visa vad som ändrats. Nästa jämförelse kommer när bolaget lämnar in nästa rapport.
Finansiell historik
Nettoomsättning · Mkr
2022-10
Visa som tabell
Period
Nettoomsättning
2022-10
0,0
Så fördelades intäkterna
Räkenskapsåret som slutade 31 okt. 2022. Ur årsredovisningens resultaträkning.
Flödena bygger på de rapporterade posterna. Övrigt är skillnaden mellan summan och de poster rapporten anger. Klicka på ett flöde för källan.
Finansiell historik
Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.
Nyckeltal
31 okt. 2022
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
Rörelseresultat
Mkr
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
Årets resultat
Mkr
Skatt
Mkr
Summa tillgångar
Mkr
Eget kapital
Mkr
Fritt eget kapital
Mkr
Aktiekapital
Mkr
Kassa & bank
Mkr
Kortfristiga skulder
Mkr
Soliditet
%
Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll.
Årsredovisningar
Period
Inlämnad
Visa underlag
27 juli 2021 → 31 okt. 2022
K215 månader
13 nov. 2022
Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.
För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.
Registeruppgifter
Verksamhetsbeskrivning
Vi ska bedriva uthyrning av 2 padelbanor som vi ska hyra ut till företag och privatpersoner. Vi ska även anordna turneringar och events. Vi kommer att tillhandahålla uthyrning av rack, försäljning av bollar, bars och dricka.
Postadress
Svarvarvägen 1C
39365 Kalmar
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Kalmar · 0880
Län
Kalmar
Registrerat
27 juli 2021
Verksamhet startad
21 okt. 2021
Anställdaklass enligt SCB
0 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Inte registrerad
Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.
Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.
Ordförande
Verkställande direktör
Beräknade nyckeltal
Beräknat
Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.
Nyckeltal
31 okt. 2022
Rörelsemarginal
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Bolaget i sitt sammanhang
31 okt. 2022
Omsättningstillväxt—
10857 bolag · hela landet och alla branscher
P25 −24,8 %P50 0,7 %P75 27,2 %
Rörelsemarginal4,4 %
12286 bolag · hela landet och alla branscher
P25 0,8 %P50 12,7 %P75 35,0 %
Mellan P25 och medianen
Soliditet63,1 %
15091 bolag · hela landet och alla branscher
P25 41,0 %P50 66,0 %P75 86,0 %
Mellan P25 och medianen
Omsättning per anställd—
8865 bolag · hela landet och alla branscher
P25 0,6 MSEKP50 1,0 MSEKP75 1,5 MSEK
Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Officiell branschstatistik
Mot branschen (SCB)
Län + SNI 52024
SNI-kod 93.119 · Kalmar · TAB5693
Bolagets rapportperiod slutar 31 okt. 2022. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.
BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal4,4 %
4,4 %Bolaget
−7,1 %Median (P50)
−73,4 % – 6,8 %Mitten 50 % (P25–P75)
Soliditet63,1 %
63,1 %Bolaget
20,0 %Median (P50)
4,0 % – 38,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Avkastning på totalt kapital—
—Bolaget
−1,6 %Median (P50)
−10,7 % – 4,5 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Vinstprocent—
—Bolaget
−7,1 %Median (P50)
−73,1 % – 8,2 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
26 företag i SCB-gruppen.
Källa: SCB, egen bearbetning
SCB
Driftställen
1 driftställe enligt SCB
1Driftställe 67851725
Huvudarbetsställe
SVARVARVÄGEN 1 C, 39365 KALMAR
Kalmar · Kalmar län
0 anställda
93119 · Drift av sporthallar, idrottsplatser och andra sportanläggningar · 93199 · Annan sportverksamhet · 77210 · Uthyrning och leasing av fritids- och sportutrustning · 85510 · Sport- och fritidsutbildning
CFAR 67851725
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.
1 av 1 driftställen har kartposition.
SCB · Tillväxtanalys
Bolagets bransch i sammanhang
Drift av sporthallar, idrottsplatser och andra sportanläggningarKalmar län
Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.
Företag i branschen1 124Riket · SNI 93.119 · 2025
Operativa ledare 55+36,8 %Riket · avsnitt R+S+T+U · 2024
23 044 av 62 579 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Konkurser
Kalmar län · branschgrupp 85-99
142025
20182025
Visa värden per period
2018
12
2019
10
2020
10
2021
11
2022
10
2023
19
2024
9
2025
14
Nystartade företag
Kalmar län · branschgrupp 90-93
192026Q2
2024Q32026Q2
Visa värden per period
2024Q3
18
2024Q4
18
2025Q1
15
2025Q2
15
2025Q3
18
2025Q4
21
2026Q1
19
2026Q2
19
Genomsnittlig månadslön36 200 kr / månad
Riket · branschavsnitt R · SCB · 2025
Storleksfördelning och anställningsplaner
Företag per anställdaklass · riket · 2025
0 anställda
706
1–4 anställda
221
5–9 anställda
85
10–19 anställda
61
20–49 anställda
37
50–99 anställda
8
100–199 anställda
3
200–499 anställda
2
500+ anställda
1
Anställningsplaner
Andel arbetsställen i Kalmar län, alla branscher.
Minskning över 10 % · 2026K1
—
Ingen förändring · 2026K1
48,0 %
Viss minskning · 2026K1
7,0 %
Viss ökning · 2026K1
28,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
13,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
2,0 %
Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.
Vanliga frågor
Vad omsätter JM Padel AB?
Nettoomsättningen var 0,05 Mkr för perioden som slutade 31 okt. 2022.
Varifrån kommer uppgifterna?
Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.
Varför saknas vissa uppgifter?
Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.
Vilka personuppgifter visas här?
Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.