Normal registerstatusSNI 43341SNI 41000SNI 43350SNI 49420SNI 95311Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Överblick
Bolaget i korthet
Kambo support AB har organisationsnummer 559308-8536. Nettoomsättningen var 0,07 Mkr för perioden som slutade 31 jan. 2026. Rörelseresultatet var 0,02 Mkr för perioden som slutade 31 jan. 2026. Rapporterat medelantal anställda: 0 (31 jan. 2026).
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Gävleborgs län
Registrerat
24 mars 2021
Status
Normal registerstatus
Bransch
Måleriarbeten
Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.
Räkenskapsåret som slutade 31 jan. 2026. Ur årsredovisningens resultaträkning.
Flödena bygger på de rapporterade posterna. Övrigt är skillnaden mellan summan och de poster rapporten anger. Klicka på ett flöde för källan.
Finansiell historik
Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.
Nyckeltal
31 jan. 2026
31 jan. 2025
31 jan. 2024
31 jan. 2023
31 jan. 2022
24 mars 2021
Nettoomsättning
Mkr
—
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
—
—
Rörelseresultat
Mkr
—
Resultat efter finansiella poster
Mkr
—
Resultat före skatt
Mkr
—
Årets resultat
Mkr
—
Skatt
Mkr
—
—
—
—
Personalkostnader
Mkr
—
—
—
—
Anställda
personer
—
—
—
—
—
Summa tillgångar
Mkr
—
Eget kapital
Mkr
—
Fritt eget kapital
Mkr
—
Aktiekapital
Mkr
Kassa & bank
Mkr
—
—
Kortfristiga skulder
Mkr
—
Långfristiga skulder
Mkr
—
Soliditet
%
—
Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll. Samma räkenskapsår, olika rapporter. Detta är inte årlig tillväxt.
Årsredovisningar
Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.
Visa som tabell
Period
Räkenskapsårets slut
Inlämnad
31 jan. 2026
31 jan. 2026
30 aug. 2026 · 211 dagar · Ej reviderad
31 jan. 2024
31 jan. 2024
1 sep. 2024 · 214 dagar · Ej reviderad
31 jan. 2023
31 jan. 2023
1 okt. 2023 · 243 dagar · Ej reviderad
31 jan. 2022
31 jan. 2022
17 juli 2022 · 167 dagar · Ej reviderad
Period
Inlämnad
Visa underlag
1 feb. 2025 → 31 jan. 2026
K2
30 aug. 2026
1 feb. 2023 → 31 jan. 2024
K2
1 sep. 2024
1 feb. 2022 → 31 jan. 2023
K2
1 okt. 2023
24 mars 2021 → 31 jan. 2022
K210 månader
17 juli 2022
Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.
För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.
Registeruppgifter
Verksamhetsbeskrivning
Byggarbete utvändigt och invändigt. Bilreparationer. Flyttjänst. Uthyrning och förvaltning av arrenderade lokaler och fastigheter.
Postadress
Vita Liljans väg 83
12760 Skärholmen
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Ljusdal · 2161
Län
Gävleborg
Registrerat
24 mars 2021
Verksamhet startad
23 juli 2026
Anställdaklass enligt SCB
1-4 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Registrerad
Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.
Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.
Styrelseledamot
Beräknade nyckeltal
Beräknat
Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.
Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.
Nyckeltal
31 jan. 2026
31 jan. 2025
31 jan. 2024
31 jan. 2023
31 jan. 2022
Rörelsemarginal
—
—
—
—
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
—
—
—
—
Skuldsättningsgrad
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Bolaget i sitt sammanhang
31 jan. 2026
Omsättningstillväxt—
7757 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 −20,8 %P50 1,5 %P75 27,1 %
Rörelsemarginal35,3 %
8942 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 1,1 %P50 13,1 %P75 33,4 %
Över tredje kvartilen
Soliditet61,6 %
9484 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 42,0 %P50 63,0 %P75 80,6 %
Mellan P25 och medianen
Omsättning per anställd—
8193 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 0,5 MSEKP50 0,9 MSEKP75 1,5 MSEK
Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Officiell branschstatistik
Mot branschen (SCB)
Län + SNI 52024
SNI-kod 43.341 · Gävleborg · TAB5693
Bolagets rapportperiod slutar 31 jan. 2026. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.
BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal35,3 %
35,3 %Bolaget
5,7 %Median (P50)
−2,0 % – 16,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Soliditet61,6 %
61,6 %Bolaget
60,0 %Median (P50)
37,0 % – 79,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Avkastning på totalt kapital—
—Bolaget
14,5 %Median (P50)
−0,5 % – 26,6 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Vinstprocent—
—Bolaget
6,5 %Median (P50)
−0,2 % – 16,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
86 företag i SCB-gruppen.
Källa: SCB, egen bearbetning
SCB
Driftställen
1 driftställe enligt SCB
1Driftställe 67338236
Huvudarbetsställe
VITA LILJANS VÄG 83, 12760 SKÄRHOLMEN
Stockholm · Stockholms län
1-4 anställda
43341 · Måleriarbeten · 41000 · Byggande av bostadshus och andra byggnader · 43350 · Annan slutbehandling av byggnader · 49420 · Flyttjänster · 95311 · Allmän service och reparation av motorfordon utom motorcyklar
CFAR 67338236
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.
1 av 1 driftställen har kartposition.
SCB · Tillväxtanalys
Bolagets bransch i sammanhang
MåleriarbetenGävleborgs län
Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.
Företag i branschen6 841Riket · SNI 43.341 · 2025
Operativa ledare 55+39,0 %Riket · avsnitt F · 2024
28 930 av 74 134 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Konkurser
Gävleborgs län · branschgrupp 41-43
532025
20182025
Visa värden per period
2018
21
2019
24
2020
22
2021
31
2022
25
2023
44
2024
42
2025
53
Nystartade företag
Gävleborgs län · branschgrupp 41-43
592026Q2
2024Q32026Q2
Visa värden per period
2024Q3
39
2024Q4
63
2025Q1
39
2025Q2
42
2025Q3
47
2025Q4
44
2026Q1
55
2026Q2
59
Genomsnittlig månadslön44 300 kr / månad
Riket · branschavsnitt F · SCB · 2025
Månadslönen är ett branschsnitt. Personalkostnaden är bolagets totala rapporterade kostnad, inte en genomsnittslön.
Storleksfördelning och anställningsplaner
Företag per anställdaklass · riket · 2025
0 anställda
3 870
1–4 anställda
2 210
5–9 anställda
389
10–19 anställda
191
20–49 anställda
148
50–99 anställda
29
100–199 anställda
3
200–499 anställda
0
500+ anställda
1
Anställningsplaner
Andel arbetsställen i Gävleborgs län, alla branscher.
Minskning över 10 % · 2026K1
2,0 %
Ingen förändring · 2026K1
47,0 %
Viss minskning · 2026K1
5,0 %
Viss ökning · 2026K1
16,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
28,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
—
Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.
Vanliga frågor
Vad omsätter Kambo support AB?
Nettoomsättningen var 0,07 Mkr för perioden som slutade 31 jan. 2026.
Varifrån kommer uppgifterna?
Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.
Varför saknas vissa uppgifter?
Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.
Vilka personuppgifter visas här?
Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.