Normal registerstatusSNI 49330SNI 85201SNI 77510SNI 62201SNI 85321SNI 78100SNI 70200SNI 85330SNI 95311SNI 81210Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Överblick
Bolaget i korthet
Kaur Consulting AB har organisationsnummer 559017-0907. Nettoomsättningen var 2,69 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rörelseresultatet var 0,07 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rapporterat medelantal anställda: 5 (31 dec. 2025).
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Stockholms län
Registrerat
11 juni 2015
Status
Normal registerstatus
Bransch
Passagerartrafik på beställning, fordon med förare
Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.
Räkenskapsåret som slutade 31 dec. 2025. Ur årsredovisningens resultaträkning.
Flödena bygger på de rapporterade posterna. Övrigt är skillnaden mellan summan och de poster rapporten anger. Klicka på ett flöde för källan.
Finansiell historik
Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.
Nyckeltal
31 dec. 2025
31 dec. 2024
31 dec. 2023
31 dec. 2022
31 dec. 2021
31 dec. 2020
31 dec. 2019
31 dec. 2018
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
—
—
Rörelseresultat
Mkr
—
—
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
—
—
Årets resultat
Mkr
—
—
Skatt
Mkr
—
—
—
—
—
Personalkostnader
Mkr
—
—
Anställda
personer
—
—
—
Summa tillgångar
Mkr
—
—
Eget kapital
Mkr
—
—
Fritt eget kapital
Mkr
—
—
Aktiekapital
Mkr
—
—
Kassa & bank
Mkr
—
—
Kortfristiga skulder
Mkr
—
—
Långfristiga skulder
Mkr
—
—
Soliditet
%
Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll. Samma räkenskapsår, olika rapporter. Detta är inte årlig tillväxt.
Årsredovisningar
Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.
Visa som tabell
Period
Räkenskapsårets slut
Inlämnad
31 dec. 2025
31 dec. 2025
7 juli 2026 · 188 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2024
31 dec. 2024
25 juli 2025 · 206 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2022
31 dec. 2022
16 juli 2023 · 197 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2021
31 dec. 2021
3 juli 2022 · 184 dagar · Ej reviderad
Period
Inlämnad
Visa underlag
1 jan. 2025 → 31 dec. 2025
K2
7 juli 2026
1 jan. 2024 → 31 dec. 2024
K2
25 juli 2025
1 jan. 2022 → 31 dec. 2022
K2
16 juli 2023
1 jan. 2021 → 31 dec. 2021
K2
3 juli 2022
Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.
För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.
Registeruppgifter
Verksamhetsbeskrivning
Företaget har i avsikt att tillhandahålla tjänster inom bemanning, uthyrning av yrkespersonal och fordonshantering, bedriva verksamhet inom skola och utbildning, IT-tjänster, transport och lokalvård, export och import av varor inklusive textilier, samt bedriva handel och grossistverksamhet med tobak till mindre företag, ävensom idka därmed förenlig verksamhet.
Postadress
Ringstedsgatan 4, 3tr
16448 Kista
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Stockholm · 0180
Län
Stockholm
Registrerat
11 juni 2015
Verksamhet startad
2 juli 2015
Anställdaklass enligt SCB
1-4 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Registrerad
Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.
Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.
Undertecknare
Verkställande direktör
Beräknade nyckeltal
Beräknat
Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.
Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.
Nyckeltal
31 dec. 2025
31 dec. 2024
31 dec. 2023
31 dec. 2022
31 dec. 2021
31 dec. 2020
31 dec. 2019
31 dec. 2018
Rörelsemarginal
—
—
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
EBITDA
—
—
Nettoomsättning per anställd
—
—
—
Personalkostnader per anställd
—
—
—
Kassalikviditet
—
—
—
Skuldsättningsgrad
—
—
Omsättningstillväxt
—
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Bolaget i sitt sammanhang
31 dec. 2025
Omsättningstillväxt−27,8 %
398 bolag · 5-9 anställda · hela landet
P25 −5,8 %P50 5,5 %P75 23,2 %
Under första kvartilen
Rörelsemarginal2,7 %
417 bolag · 5-9 anställda · hela landet
P25 1,1 %P50 5,8 %P75 12,5 %
Mellan P25 och medianen
Soliditet4,4 %
384 bolag · 5-9 anställda · hela landet
P25 26,6 %P50 45,0 %P75 63,1 %
Under första kvartilen
Omsättning per anställd0,5 MSEK
417 bolag · 5-9 anställda · hela landet
P25 0,8 MSEKP50 1,3 MSEKP75 2,2 MSEK
Under första kvartilen
Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Officiell branschstatistik
Mot branschen (SCB)
Län + SNI 22024
SNI-kod 49 · Stockholm · TAB5693
Bolagets rapportperiod slutar 31 dec. 2025. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.
BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal2,7 %
2,7 %Bolaget
4,5 %Median (P50)
−0,1 % – 12,4 %Mitten 50 % (P25–P75)
Soliditet4,4 %
4,4 %Bolaget
37,0 %Median (P50)
16,0 % – 61,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Avkastning på totalt kapital—
—Bolaget
9,1 %Median (P50)
0,1 % – 22,2 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Vinstprocent—
—Bolaget
4,7 %Median (P50)
0,0 % – 13,1 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
2 709 företag i SCB-gruppen.
Källa: SCB, egen bearbetning
SCB
Driftställen
1 driftställe enligt SCB
1Driftställe 56019748
Huvudarbetsställe
BERGENGATAN 3 BV, 16437 KISTA
Stockholm · Stockholms län
1-4 anställda
49330 · Passagerartrafik på beställning, fordon med förare · 85201 · Grundskoleutbildning och förskoleklass · 77510 · Förmedling avseende uthyrning och leasing av personbilar, husbilar och släpfordon · 62201 · Datakonsultverksamhet · 85321 · Gymnasial yrkesutbildning · 78100 · Arbetsförmedling och rekrytering · 70200 · Konsultverksamhet avseende företags organisation · 85330 · Eftergymnasial utbildning vid annat än universitet eller högskola · 95311 · Allmän service och reparation av motorfordon utom motorcyklar · 81210 · Lokalvård
CFAR 56019748
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.
1 av 1 driftställen har kartposition.
SCB · Tillväxtanalys
Bolagets bransch i sammanhang
Passagerartrafik på beställning, fordon med förareStockholms län
Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.
Företag i branschen28 168Riket · SNI 49 · 2025
Operativa ledare 55+43,2 %Riket · avsnitt H · 2024
9 564 av 22 136 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Konkurser
Stockholms län · branschgrupp 49-53
2202025
20182025
Visa värden per period
2018
114
2019
106
2020
144
2021
120
2022
116
2023
149
2024
184
2025
220
Nystartade företag
Stockholms län · branschgrupp 49-53
2352026Q2
2024Q32026Q2
Visa värden per period
2024Q3
192
2024Q4
186
2025Q1
195
2025Q2
205
2025Q3
260
2025Q4
226
2026Q1
208
2026Q2
235
Genomsnittlig månadslön38 200 kr / månad
Riket · branschavsnitt H · SCB · 2025
Månadslönen är ett branschsnitt. Personalkostnaden är bolagets totala rapporterade kostnad, inte en genomsnittslön.
Storleksfördelning och anställningsplaner
Företag per anställdaklass · riket · 2025
0 anställda
16 033
1–4 anställda
8 175
5–9 anställda
1 781
10–19 anställda
1 132
20–49 anställda
694
50–99 anställda
222
100–199 anställda
76
200–499 anställda
29
500+ anställda
26
Anställningsplaner
Andel arbetsställen i Stockholms län, alla branscher.
Minskning över 10 % · 2026K1
3,0 %
Ingen förändring · 2026K1
45,0 %
Viss minskning · 2026K1
7,0 %
Viss ökning · 2026K1
21,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
19,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
5,0 %
Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.
Vanliga frågor
Vad omsätter Kaur Consulting AB?
Nettoomsättningen var 2,69 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025.
Varifrån kommer uppgifterna?
Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.
Varför saknas vissa uppgifter?
Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.
Vilka personuppgifter visas här?
Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.