Hoppa till innehållet
Sök bolag
Bolag

L2 Lockar & Lack AB

5566241971 · Stockholm

KonkursSNI 96210SNI 96220SNI 62201SNI 69201Övriga aktiebolag0 driftställen enligt SCB

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Överblick

Bolaget i korthet

L2 Lockar & Lack AB har organisationsnummer 556624-1971. Nettoomsättningen var 1,12 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rörelseresultatet var −0,03 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rapporterat medelantal anställda: 2 (31 dec. 2025).

Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Stockholms län
Registrerat
25 feb. 2002
Status
Konkurs
Bransch
Frisörer och barberare

Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.

Vad som ändrats

31 dec. 2020 → 31 dec. 2025 · Jämförelsen innehåller 9 väsentliga förändringar.

Jämför rapporter
−70 %Summa tillgångar 1,07 Mkr → 0,33 Mkr
−37 %Soliditet 65,00 % → 41,00 %
NyckeltalSkatt 0,00 Mkr → — Mkr

Finansiell historik

Nettoomsättning · Mkr

Visa som tabell
PeriodNettoomsättning
2017-120,6
2018-120,6
2019-121,0
2020-120,9
2021-121,1
2022-121,1
2023-121,0
2024-121,1
2025-121,1

Så fördelades intäkterna

Räkenskapsåret som slutade 31 dec. 2025. Ur årsredovisningens resultaträkning.

Flödena bygger på de rapporterade posterna. Övrigt är skillnaden mellan summan och de poster rapporten anger. Klicka på ett flöde för källan.

Finansiell historik

Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.

Nyckeltal31 dec. 202531 dec. 202431 dec. 202331 dec. 202231 dec. 202131 dec. 202031 dec. 201931 dec. 201831 dec. 2017
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
———
Rörelseresultat
Mkr
———
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
———
Årets resultat
Mkr
—
——
Skatt
Mkr
——————
Personalkostnader
Mkr
———
Anställda
personer
——————
Summa tillgångar
Mkr
———
Eget kapital
Mkr
—
——
Fritt eget kapital
Mkr
—
——
Aktiekapital
Mkr
———
Kassa & bank
Mkr
———
Kortfristiga skulder
Mkr
———
Obeskattade reserver
Mkr
——————
Soliditet
%
Föreslagen utdelning
Mkr
———————

Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll. Samma räkenskapsår, olika rapporter. Detta är inte årlig tillväxt.

Årsredovisningar

Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.

Visa som tabell
PeriodRäkenskapsårets slutInlämnad
31 dec. 202531 dec. 202517 juni 2026 · 168 dagar · Ej reviderad
31 dec. 202431 dec. 202416 juli 2025 · 197 dagar · Ej reviderad
31 dec. 202131 dec. 202124 apr. 2022 · 114 dagar · Ej reviderad
31 dec. 202031 dec. 202028 mars 2021 · 87 dagar · Ej reviderad
PeriodInlämnadVisa underlag
1 jan. 2025 → 31 dec. 2025
K2
17 juni 2026
1 jan. 2024 → 31 dec. 2024
K2
16 juli 2025
1 jan. 2021 → 31 dec. 2021
K2
24 apr. 2022
1 jan. 2020 → 31 dec. 2020
K2
28 mars 2021

Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.

För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.

Registeruppgifter

Verksamhetsbeskrivning

Aktiebolaget ska bedriva frisörverksamhet, hud- och nagelvård samt försäljning av därtill hörande produkter.

Postadress

Löjtnantsgatan 4 11550 Stockholm
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Stockholm · 0180
Län
Stockholm
Registrerat
25 feb. 2002
Verksamhet startad
26 mars 2002
Anställdaklass enligt SCB
0 anställda
F-skatt
Uppgift saknas
Moms
Uppgift saknas
Arbetsgivare
Uppgift saknas

Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.

Registeruppgifter: SCB/Bolagsverket, uppdaterade 30 okt. 2026.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Det här finns i underlaget

4 digitala rapporter finns i Bolagsdelta. Den senaste perioden slutar 31 dec. 2025.

BolagsformÖvriga aktiebolag
SNI-kod96210, 96220, 62201, 69201

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolagsdelta Pro

Följ det som förändras.

Med Bolagsdelta Pro samlar du bolagen du följer, jämför hela rapporter och granskar förändringar i din arbetsyta.

Se vad Pro ger dig

Revisor & signering

1 undertecknare i senaste rapporten

Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.

Styrelseledamot

Beräknade nyckeltal

Beräknat

Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.

Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.

Nyckeltal31 dec. 202531 dec. 202431 dec. 202331 dec. 202231 dec. 202131 dec. 202031 dec. 201931 dec. 201831 dec. 2017
Rörelsemarginal———
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
EBITDA———
Nettoomsättning per anställd——————
Personalkostnader per anställd——————
Kassalikviditet———
Omsättningstillväxt—

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolaget i sitt sammanhang

31 dec. 2025

Omsättningstillväxt5,1 %

7757 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 −20,8 %P50 1,5 %P75 27,1 %
Mellan medianen och P75
Rörelsemarginal−3,0 %

8942 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 1,1 %P50 13,1 %P75 33,4 %
Under första kvartilen
Soliditet41,1 %

9484 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 42,0 %P50 63,0 %P75 80,6 %
Under första kvartilen
Omsättning per anställd0,6 MSEK

8193 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 0,5 MSEKP50 0,9 MSEKP75 1,5 MSEK
Mellan P25 och medianen

Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Officiell branschstatistik

Mot branschen (SCB)

Län + SNI 22024

SNI-kod 96 · Stockholm · TAB5693

Bolagets rapportperiod slutar 31 dec. 2025. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.

BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal−3,0 %
Soliditet41,1 %
Avkastning på totalt kapital—

Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.

3 404 företag i SCB-gruppen.

Källa: SCB, egen bearbetning

SCB

Driftställen

0 driftställen enligt SCB

1Driftställe 41011263

Huvudarbetsställe

LÖJTNANTSGATAN 4, 11550 STOCKHOLM

Stockholm · Stockholms län

1-4 anställda

96210 · Frisörer och barberare · 96220 · Skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar · 62201 · Datakonsultverksamhet · 69201 · Redovisning och bokföring; skatterådgivning

CFAR 41011263Koordinater saknas

Adresserna finns i listan. Kartan visas när koordinater finns i underlaget.

SCB · Tillväxtanalys

Bolagets bransch i sammanhang

Frisörer och barberareStockholms län

Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.

Företag i branschen49 168Riket · SNI 96 · 2025
Operativa ledare 55+36,8 %Riket · avsnitt R+S+T+U · 2024
23 044 av 62 579 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Genomsnittlig månadslön39 600 kr / månad

Riket · branschavsnitt S · SCB · 2025

Månadslönen är ett branschsnitt. Personalkostnaden är bolagets totala rapporterade kostnad, inte en genomsnittslön.

Storleksfördelning och anställningsplaner

Företag per anställdaklass · riket · 2025

0 anställda
39 518
1–4 anställda
8 350
5–9 anställda
921
10–19 anställda
273
20–49 anställda
68
50–99 anställda
20
100–199 anställda
7
200–499 anställda
7
500+ anställda
4

Anställningsplaner

Andel arbetsställen i Stockholms län, alla branscher.

Minskning över 10 % · 2026K1
3,0 %
Ingen förändring · 2026K1
45,0 %
Viss minskning · 2026K1
7,0 %
Viss ökning · 2026K1
21,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
19,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
5,0 %

Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.

Vanliga frågor

Vad omsätter L2 Lockar & Lack AB?

Nettoomsättningen var 1,12 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025.

Varifrån kommer uppgifterna?

Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.

Varför saknas vissa uppgifter?

Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.

Vilka personuppgifter visas här?

Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.