Normal registerstatusSNI 81210SNI 81300SNI 81221SNI 02102SNI 68201SNI 78201Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Överblick
Bolaget i korthet
M&V Allfix AB har organisationsnummer 559533-6552. Nettoomsättningen var 0,00 Mkr för perioden som slutade 28 feb. 2026. Rörelseresultatet var −0,01 Mkr för perioden som slutade 28 feb. 2026.
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Kalmar län
Registrerat
5 juni 2025
Status
Normal registerstatus
Bransch
Lokalvård
Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.
Vad som ändrats
Vi behöver två digitala rapporter för att visa vad som ändrats. Nästa jämförelse kommer när bolaget lämnar in nästa rapport.
Finansiell historik
Nettoomsättning · Mkr
2026-02
Visa som tabell
Period
Nettoomsättning
2026-02
0,0
Finansiell historik
Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.
Nyckeltal
28 feb. 2026
4 juni 2025
Nettoomsättning
Mkr
—
Rörelseresultat
Mkr
—
Resultat efter finansiella poster
Mkr
—
Resultat före skatt
Mkr
—
Årets resultat
Mkr
—
Summa tillgångar
Mkr
—
Eget kapital
Mkr
Fritt eget kapital
Mkr
—
Aktiekapital
Mkr
Kassa & bank
Mkr
—
Soliditet
%
—
Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll.
Årsredovisningar
Period
Inlämnad
Visa underlag
5 juni 2025 → 28 feb. 2026
K29 månader
28 sep. 2026
Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.
För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.
Registeruppgifter
Verksamhetsbeskrivning
Företag erbjuder ett brett utbud av tjänster inom städning, lokalvård, fastighetsskötsel, skötsel och underhåll av grönytor, skogsskötsel, bemanning, samt uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder, renovering, byggverksamhet.
Postadress
Skogsråstigen 18
59352 Västervik
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Västervik · 0883
Län
Kalmar
Registrerat
5 juni 2025
Verksamhet startad
3 juli 2025
Anställdaklass enligt SCB
0 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Inte registrerad
Arbetsgivare
Uppgift saknas
Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.
Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.
Styrelseledamot, Verkställande direktör
Beräknade nyckeltal
Beräknat
Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.
Beräknade nyckeltal saknas för de tillgängliga perioderna.
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Bolaget i sitt sammanhang
28 feb. 2026
Omsättningstillväxt—
10857 bolag · hela landet och alla branscher
P25 −24,8 %P50 0,7 %P75 27,2 %
Rörelsemarginal—
12286 bolag · hela landet och alla branscher
P25 0,8 %P50 12,7 %P75 35,0 %
Soliditet100,0 %
15091 bolag · hela landet och alla branscher
P25 41,0 %P50 66,0 %P75 86,0 %
Över tredje kvartilen
Omsättning per anställd—
8865 bolag · hela landet och alla branscher
P25 0,6 MSEKP50 1,0 MSEKP75 1,5 MSEK
Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Officiell branschstatistik
Mot branschen (SCB)
Län + SNI 52024
SNI-kod 81.210 · Kalmar · TAB5693
Bolagets rapportperiod slutar 28 feb. 2026. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.
BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal—
—Bolaget
6,0 %Median (P50)
0,2 % – 13,2 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Soliditet100,0 %
100,0 %Bolaget
40,0 %Median (P50)
22,0 % – 66,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Avkastning på totalt kapital—
—Bolaget
15,3 %Median (P50)
2,0 % – 27,4 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Vinstprocent—
—Bolaget
6,5 %Median (P50)
0,6 % – 13,4 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
47 företag i SCB-gruppen.
Källa: SCB, egen bearbetning
SCB
Driftställen
1 driftställe enligt SCB
1Driftställe 72905938
Huvudarbetsställe
SKOGSRÅSTIGEN 18, 59352 VÄSTERVIK
Västervik · Kalmar län
0 anställda
81210 · Lokalvård · 81300 · Skötsel och underhåll av grönytor · 81221 · Rengöring av byggnader · 02102 · Skogsskötsel · 68201 · Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder · 78201 · Personaluthyrning
CFAR 72905938
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.
1 av 1 driftställen har kartposition.
SCB · Tillväxtanalys
Bolagets bransch i sammanhang
LokalvårdKalmar län
Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.
Företag i branschen10 660Riket · SNI 81.210 · 2025
Operativa ledare 55+—
Konkurser
Kalmar län · branschgrupp 64-82
192025
20182025
Visa värden per period
2018
17
2019
24
2020
14
2021
16
2022
25
2023
23
2024
35
2025
19
Nystartade företag
Kalmar län · branschgrupp 77-82
322026Q2
2024Q32026Q2
Visa värden per period
2024Q3
18
2024Q4
20
2025Q1
22
2025Q2
28
2025Q3
16
2025Q4
27
2026Q1
29
2026Q2
32
Genomsnittlig månadslön35 800 kr / månad
Riket · branschavsnitt N · SCB · 2025
Storleksfördelning och anställningsplaner
Företag per anställdaklass · riket · 2025
0 anställda
6 411
1–4 anställda
2 476
5–9 anställda
834
10–19 anställda
499
20–49 anställda
265
50–99 anställda
96
100–199 anställda
45
200–499 anställda
17
500+ anställda
17
Anställningsplaner
Andel arbetsställen i Kalmar län, alla branscher.
Minskning över 10 % · 2026K1
—
Ingen förändring · 2026K1
48,0 %
Viss minskning · 2026K1
7,0 %
Viss ökning · 2026K1
28,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
13,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
2,0 %
Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.
Vanliga frågor
Vad omsätter M&V Allfix AB?
Nettoomsättningen var 0,00 Mkr för perioden som slutade 28 feb. 2026.
Varifrån kommer uppgifterna?
Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.
Varför saknas vissa uppgifter?
Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.
Vilka personuppgifter visas här?
Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.