MAGMAA AB har organisationsnummer 556544-8734. Nettoomsättningen var −0,00 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rörelseresultatet var −0,01 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rapporterat medelantal anställda: 0 (31 dec. 2025).
Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.
Nyckeltal
31 dec. 2025
31 dec. 2024
31 dec. 2023
31 dec. 2022
31 dec. 2021
31 dec. 2020
31 dec. 2019
31 dec. 2018
31 dec. 2017
31 dec. 2016
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
—
—
Rörelseresultat
Mkr
—
—
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
—
—
Årets resultat
Mkr
—
—
Skatt
Mkr
—
—
Personalkostnader
Mkr
—
—
Anställda
personer
—
—
Summa tillgångar
Mkr
—
—
Eget kapital
Mkr
—
—
Fritt eget kapital
Mkr
—
—
Aktiekapital
Mkr
—
—
Kassa & bank
Mkr
—
—
Kortfristiga skulder
Mkr
—
—
Obeskattade reserver
Mkr
—
—
Soliditet
%
Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll. Samma räkenskapsår, olika rapporter. Detta är inte årlig tillväxt.
Årsredovisningar
Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.
Visa som tabell
Period
Räkenskapsårets slut
Inlämnad
31 dec. 2025
31 dec. 2025
21 juli 2026 · 202 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2024
31 dec. 2024
18 juli 2025 · 199 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2023
31 dec. 2023
21 juli 2024 · 203 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2022
31 dec. 2022
30 juli 2023 · 211 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2021
31 dec. 2021
31 juli 2022 · 212 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2019
31 dec. 2019
14 juni 2020 · 166 dagar · Ej reviderad
Period
Inlämnad
Visa underlag
1 jan. 2025 → 31 dec. 2025
K2
21 juli 2026
1 jan. 2024 → 31 dec. 2024
K2
18 juli 2025
1 jan. 2023 → 31 dec. 2023
K2
21 juli 2024
1 jan. 2022 → 31 dec. 2022
K2
30 juli 2023
1 jan. 2021 → 31 dec. 2021
K2
31 juli 2022
1 jan. 2019 → 31 dec. 2019
K2
14 juni 2020
Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.
För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.
Registeruppgifter
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva utförande av konsultationstjänster inom energi, cykel och utbildning.
Postadress
Klostergatan 6
58223 Linköping
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Helsingborg · 1283
Län
Skåne
Registrerat
19 aug. 1997
Verksamhet startad
27 okt. 2016
Anställdaklass enligt SCB
0 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Uppgift saknas
Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.
Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.
Ordförande
Beräknade nyckeltal
Beräknat
Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.
Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.
Nyckeltal
31 dec. 2025
31 dec. 2023
31 dec. 2022
31 dec. 2021
31 dec. 2020
31 dec. 2019
31 dec. 2018
31 dec. 2017
Rörelsemarginal
—
—
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
—
Nettoomsättning per anställd
—
—
—
—
—
—
—
Personalkostnader per anställd
—
—
—
—
—
—
—
Omsättningstillväxt
—
—
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Bolaget i sitt sammanhang
31 dec. 2025
Omsättningstillväxt—
7757 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 −20,8 %P50 1,5 %P75 27,1 %
Rörelsemarginal—
8942 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 1,1 %P50 13,1 %P75 33,4 %
Soliditet77,0 %
9484 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 42,0 %P50 63,0 %P75 80,6 %
Mellan medianen och P75
Omsättning per anställd—
8193 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 0,5 MSEKP50 0,9 MSEKP75 1,5 MSEK
Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Officiell branschstatistik
Mot branschen (SCB)
Län + SNI 52024
SNI-kod 85.311 · Skåne · TAB5693
Bolagets rapportperiod slutar 31 dec. 2025. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.
BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal260 600,0 %
260 600,0 %Bolaget
4,2 %Median (P50)
0,3 % – 12,8 %Mitten 50 % (P25–P75)
Soliditet77,0 %
77,0 %Bolaget
60,0 %Median (P50)
51,0 % – 67,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Avkastning på totalt kapital—
—Bolaget
15,9 %Median (P50)
1,5 % – 27,1 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Vinstprocent—
—Bolaget
4,2 %Median (P50)
0,3 % – 14,1 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
11 företag i SCB-gruppen.
Källa: SCB, egen bearbetning
SCB
Driftställen
1 driftställe enligt SCB
1Driftställe 57637514
Huvudarbetsställe
KLOSTERGATAN 6, 58223 LINKÖPING
Linköping · Östergötlands län
0 anställda
85311 · Studieförberedande gymnasial utbildning utom kommunal vuxenutbildning · 43411 · Takarbeten av plåt · 71124 · Teknisk konsultverksamhet inom energi-, miljö- och VVS-teknik
CFAR 57637514
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.
Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.
Företag i branschen176Riket · SNI 85.311 · 2025
Operativa ledare 55+42,4 %Riket · avsnitt P · 2024
5 293 av 12 470 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Konkurser
Skåne län · branschgrupp 85-99
932025
20182025
Visa värden per period
2018
58
2019
87
2020
83
2021
75
2022
80
2023
91
2024
108
2025
93
Nystartade företag
Skåne län · branschgrupp 85
1162026Q2
2024Q32026Q2
Visa värden per period
2024Q3
101
2024Q4
123
2025Q1
104
2025Q2
92
2025Q3
129
2025Q4
109
2026Q1
103
2026Q2
116
Genomsnittlig månadslön39 300 kr / månad
Riket · branschavsnitt P · SCB · 2025
Månadslönen är ett branschsnitt. Personalkostnaden är bolagets totala rapporterade kostnad, inte en genomsnittslön.
Storleksfördelning och anställningsplaner
Företag per anställdaklass · riket · 2025
0 anställda
73
1–4 anställda
7
5–9 anställda
4
10–19 anställda
14
20–49 anställda
32
50–99 anställda
19
100–199 anställda
10
200–499 anställda
10
500+ anställda
7
Anställningsplaner
Andel arbetsställen i Skåne län, alla branscher.
Minskning över 10 % · 2026K1
2,0 %
Ingen förändring · 2026K1
49,0 %
Viss minskning · 2026K1
8,0 %
Viss ökning · 2026K1
18,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
21,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
3,0 %
Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.
Vanliga frågor
Vad omsätter MAGMAA AB?
Nettoomsättningen var −0,00 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025.
Varifrån kommer uppgifterna?
Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.
Varför saknas vissa uppgifter?
Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.
Vilka personuppgifter visas här?
Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.