Normal registerstatusSNI 85510SNI 47711SNI 93130SNI 47271Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Överblick
Bolaget i korthet
MAML AB har organisationsnummer 559110-2594. Nettoomsättningen var 0,01 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rörelseresultatet var 0,01 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025.
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Östergötlands län
Registrerat
27 apr. 2017
Status
Normal registerstatus
Bransch
Sport- och fritidsutbildning
Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.
Vad som ändrats
Vi behöver två digitala rapporter för att visa vad som ändrats. Nästa jämförelse kommer när bolaget lämnar in nästa rapport.
Finansiell historik
Nettoomsättning · Mkr
2022-12
Visa som tabell
Period
Nettoomsättning
2022-12
0,2
2023-12
0,1
2024-12
0,0
2025-12
0,0
Så fördelades intäkterna
Räkenskapsåret som slutade 31 dec. 2025. Ur årsredovisningens resultaträkning.
Flödena bygger på de rapporterade posterna. Övrigt är skillnaden mellan summan och de poster rapporten anger. Klicka på ett flöde för källan.
Finansiell historik
Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.
Nyckeltal
31 dec. 2025
31 dec. 2024
31 dec. 2023
31 dec. 2022
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
—
—
Rörelseresultat
Mkr
—
—
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
—
—
Årets resultat
Mkr
—
—
Summa tillgångar
Mkr
—
—
Eget kapital
Mkr
—
—
Fritt eget kapital
Mkr
—
—
Aktiekapital
Mkr
—
—
Kassa & bank
Mkr
—
—
Kortfristiga skulder
Mkr
—
—
Soliditet
%
Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll.
Årsredovisningar
Period
Inlämnad
Visa underlag
1 jan. 2025 → 31 dec. 2025
K2
19 juli 2026
Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.
För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.
Registeruppgifter
Verksamhetsbeskrivning
Träning och hälsa samt värdepappersförvaltning och annan förenlig verksamhet
Postadress
Lodgatan, 11
60385 Norrköping
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Norrköping · 0581
Län
Östergötland
Registrerat
27 apr. 2017
Verksamhet startad
18 maj 2017
Anställdaklass enligt SCB
0 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Registrerad
Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.
Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.
Styrelseordförande
Styrelseledamot
Beräknade nyckeltal
Beräknat
Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.
Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.
Nyckeltal
31 dec. 2025
31 dec. 2024
31 dec. 2023
31 dec. 2022
Rörelsemarginal
—
—
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
EBITDA
—
—
Omsättningstillväxt
—
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Bolaget i sitt sammanhang
31 dec. 2025
Omsättningstillväxt−55,3 %
10857 bolag · hela landet och alla branscher
P25 −24,8 %P50 0,7 %P75 27,2 %
Under första kvartilen
Rörelsemarginal52,9 %
12286 bolag · hela landet och alla branscher
P25 0,8 %P50 12,7 %P75 35,0 %
Över tredje kvartilen
Soliditet96,4 %
15091 bolag · hela landet och alla branscher
P25 41,0 %P50 66,0 %P75 86,0 %
Över tredje kvartilen
Omsättning per anställd—
8865 bolag · hela landet och alla branscher
P25 0,6 MSEKP50 1,0 MSEKP75 1,5 MSEK
Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Officiell branschstatistik
Mot branschen (SCB)
Län + SNI 52024
SNI-kod 85.510 · Östergötland · TAB5693
Bolagets rapportperiod slutar 31 dec. 2025. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.
BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal52,9 %
52,9 %Bolaget
4,2 %Median (P50)
−6,0 % – 26,3 %Mitten 50 % (P25–P75)
Soliditet96,4 %
96,4 %Bolaget
60,0 %Median (P50)
24,0 % – 85,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Avkastning på totalt kapital—
—Bolaget
7,6 %Median (P50)
−6,0 % – 30,5 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Vinstprocent—
—Bolaget
6,0 %Median (P50)
−4,6 % – 29,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
91 företag i SCB-gruppen.
Källa: SCB, egen bearbetning
SCB
Driftställen
1 driftställe enligt SCB
1Driftställe 58375643
Huvudarbetsställe
LODGATAN 11, 60385 NORRKÖPING
Norrköping · Östergötlands län
0 anställda
85510 · Sport- och fritidsutbildning · 47711 · Detaljhandel med kläder, utom via internet eller postorder · 93130 · Drift av gymanläggningar · 47271 · Detaljhandel med hälsokost
CFAR 58375643
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.
1 av 1 driftställen har kartposition.
SCB · Tillväxtanalys
Bolagets bransch i sammanhang
Sport- och fritidsutbildningÖstergötlands län
Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.
Företag i branschen10 669Riket · SNI 85.510 · 2025
Operativa ledare 55+42,4 %Riket · avsnitt P · 2024
5 293 av 12 470 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Konkurser
Östergötlands län · branschgrupp 85-99
212025
20182025
Visa värden per period
2018
20
2019
19
2020
15
2021
17
2022
23
2023
36
2024
31
2025
21
Nystartade företag
Östergötlands län · branschgrupp 85
322026Q2
2024Q32026Q2
Visa värden per period
2024Q3
15
2024Q4
26
2025Q1
32
2025Q2
26
2025Q3
30
2025Q4
31
2026Q1
36
2026Q2
32
Genomsnittlig månadslön39 300 kr / månad
Riket · branschavsnitt P · SCB · 2025
Storleksfördelning och anställningsplaner
Företag per anställdaklass · riket · 2025
0 anställda
9 405
1–4 anställda
1 088
5–9 anställda
118
10–19 anställda
40
20–49 anställda
16
50–99 anställda
1
100–199 anställda
1
200–499 anställda
0
500+ anställda
0
Anställningsplaner
Andel arbetsställen i Östergötlands län, alla branscher.
Minskning över 10 % · 2026K1
2,0 %
Ingen förändring · 2026K1
45,0 %
Viss minskning · 2026K1
8,0 %
Viss ökning · 2026K1
16,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
3,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
25,0 %
Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.
Vanliga frågor
Vad omsätter MAML AB?
Nettoomsättningen var 0,01 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025.
Varifrån kommer uppgifterna?
Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.
Varför saknas vissa uppgifter?
Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.
Vilka personuppgifter visas här?
Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.