Normal registerstatusSNI 85594SNI 42990SNI 68201SNI 81300Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Överblick
Bolaget i korthet
Mann Invest AB har organisationsnummer 559123-7135. Nettoomsättningen var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rörelseresultatet var −0,31 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rapporterat medelantal anställda: 0 (31 dec. 2025).
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Jämtlands län
Registrerat
1 sep. 2017
Status
Normal registerstatus
Bransch
Personalutbildning
Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.
Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.
Nyckeltal
31 dec. 2025
31 dec. 2024
31 dec. 2023
31 dec. 2022
31 dec. 2021
31 dec. 2020
31 dec. 2019
31 dec. 2018
Nettoomsättning
Mkr
—
—
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
—
—
—
Rörelseresultat
Mkr
—
—
—
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
—
—
—
Årets resultat
Mkr
—
—
—
Personalkostnader
Mkr
—
—
—
Anställda
personer
—
—
—
—
Summa tillgångar
Mkr
—
—
—
Eget kapital
Mkr
—
—
—
Fritt eget kapital
Mkr
—
—
—
Aktiekapital
Mkr
—
—
—
Kassa & bank
Mkr
—
—
—
Kortfristiga skulder
Mkr
—
—
—
Långfristiga skulder
Mkr
—
—
—
—
—
Soliditet
%
Föreslagen utdelning
Mkr
—
—
—
—
—
Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll.
Årsredovisningar
Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.
Visa som tabell
Period
Räkenskapsårets slut
Inlämnad
31 dec. 2025
31 dec. 2025
18 juni 2026 · 169 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2022
31 dec. 2022
16 juli 2023 · 197 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2021
31 dec. 2021
1 maj 2022 · 121 dagar · Ej reviderad
Period
Inlämnad
Visa underlag
1 jan. 2025 → 31 dec. 2025
K2
18 juni 2026
1 jan. 2022 → 31 dec. 2022
K2
16 juli 2023
1 jan. 2021 → 31 dec. 2021
K2
1 maj 2022
Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.
För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.
Registeruppgifter
Verksamhetsbeskrivning
Äga och förvalta värdepapper och fastigheter. Bedriva affärsutveckling och företagsevent åt organisationer och företag på konsultbasis. Markentreprenader och utbildningar inom mathantverk och därmed förenlig verksamhet.
Postadress
Karl XI väg 12
84671 Vemdalen
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Härjedalen · 2361
Län
Jämtland
Registrerat
1 sep. 2017
Verksamhet startad
22 nov. 2018
Anställdaklass enligt SCB
1-4 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Registrerad
Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.
Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.
Undertecknare
Beräknade nyckeltal
Beräknat
Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.
Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.
Nyckeltal
31 dec. 2025
31 dec. 2024
31 dec. 2023
31 dec. 2022
31 dec. 2021
31 dec. 2020
Rörelsemarginal
—
—
—
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
—
—
Nettoomsättning per anställd
—
—
—
—
Personalkostnader per anställd
—
—
—
—
Skuldsättningsgrad
—
—
—
Omsättningstillväxt
—
—
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Bolaget i sitt sammanhang
31 dec. 2025
Omsättningstillväxt—
7757 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 −20,8 %P50 1,5 %P75 27,1 %
Rörelsemarginal—
8942 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 1,1 %P50 13,1 %P75 33,4 %
Soliditet98,0 %
9484 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 42,0 %P50 63,0 %P75 80,6 %
Över tredje kvartilen
Omsättning per anställd—
8193 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 0,5 MSEKP50 0,9 MSEKP75 1,5 MSEK
Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Officiell branschstatistik
Mot branschen (SCB)
Län + SNI 52024
SNI-kod 85.594 · Jämtland · TAB5693
Bolagets rapportperiod slutar 31 dec. 2025. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.
BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal—
—Bolaget
3,8 %Median (P50)
−36,1 % – 21,5 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Soliditet98,0 %
98,0 %Bolaget
70,0 %Median (P50)
24,0 % – 81,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Avkastning på totalt kapital—
—Bolaget
7,4 %Median (P50)
−38,7 % – 29,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Vinstprocent—
—Bolaget
3,9 %Median (P50)
−36,1 % – 18,6 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
21 företag i SCB-gruppen.
Källa: SCB, egen bearbetning
SCB
Driftställen
1 driftställe enligt SCB
1Driftställe 60189750
Huvudarbetsställe
KARL XI:S VÄG 12, 84671 VEMDALEN
Härjedalen · Jämtlands län
1-4 anställda
85594 · Personalutbildning · 42990 · Diverse övriga anläggningsarbeten · 68201 · Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder · 81300 · Skötsel och underhåll av grönytor
CFAR 60189750
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.
1 av 1 driftställen har kartposition.
SCB · Tillväxtanalys
Bolagets bransch i sammanhang
PersonalutbildningJämtlands län
Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.
Företag i branschen4 924Riket · SNI 85.594 · 2025
Operativa ledare 55+42,4 %Riket · avsnitt P · 2024
5 293 av 12 470 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Konkurser
Jämtlands län · branschgrupp 85-99
122025
20182025
Visa värden per period
2018
—
2019
5
2020
5
2021
10
2022
—
2023
—
2024
8
2025
12
Nystartade företag
Jämtlands län · branschgrupp 85
162026Q2
2024Q32026Q2
Visa värden per period
2024Q3
11
2024Q4
6
2025Q1
10
2025Q2
6
2025Q3
19
2025Q4
5
2026Q1
11
2026Q2
16
Genomsnittlig månadslön39 300 kr / månad
Riket · branschavsnitt P · SCB · 2025
Månadslönen är ett branschsnitt. Personalkostnaden är bolagets totala rapporterade kostnad, inte en genomsnittslön.
Storleksfördelning och anställningsplaner
Företag per anställdaklass · riket · 2025
0 anställda
4 008
1–4 anställda
792
5–9 anställda
64
10–19 anställda
38
20–49 anställda
13
50–99 anställda
7
100–199 anställda
2
200–499 anställda
0
500+ anställda
0
Anställningsplaner
Andel arbetsställen i Jämtlands län, alla branscher.
Minskning över 10 % · 2026K1
—
Ingen förändring · 2026K1
47,0 %
Viss minskning · 2026K1
12,0 %
Viss ökning · 2026K1
22,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
14,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
2,0 %
Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.
Vanliga frågor
Vad omsätter Mann Invest AB?
Nettoomsättningen var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025.
Varifrån kommer uppgifterna?
Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.
Varför saknas vissa uppgifter?
Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.
Vilka personuppgifter visas här?
Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.