Hoppa till innehållet
Sök bolag
Bolag

Mareli AB

5590704994 · Lund

Normal registerstatusSNI 00000Övriga aktiebolag0 driftställen enligt SCB

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Överblick

Bolaget i korthet

Mareli AB har organisationsnummer 559070-4994. Nettoomsättningen var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 aug. 2023. Rörelseresultatet var −0,00 Mkr för perioden som slutade 31 aug. 2026.

Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Skåne län
Registrerat
15 juli 2016
Status
Normal registerstatus
Bransch
Detaljgrupp saknas

Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.

Vad som ändrats

31 aug. 2024 → 31 aug. 2026 · Jämförelsen innehåller 8 väsentliga förändringar.

Jämför rapporter
+39 305 %Fritt eget kapital 0,01 Mkr → 3,35 Mkr
+22 110 %Resultat efter finansiella poster 0,01 Mkr → 1,43 Mkr
+22 110 %Resultat före skatt 0,01 Mkr → 1,43 Mkr

Finansiell historik

Nettoomsättning · Mkr

Visa som tabell
PeriodNettoomsättning
2018-080,0
2019-080,0
2020-080,0
2021-080,0
2022-080,0
2023-080,0

Finansiell historik

Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.

Nyckeltal31 aug. 202631 aug. 202531 aug. 202431 aug. 202331 aug. 202231 aug. 202131 aug. 202031 aug. 201931 aug. 2018
Nettoomsättning
Mkr
———
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
—————
Rörelseresultat
Mkr
——
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
——
Årets resultat
Mkr
——
Summa tillgångar
Mkr
——
Eget kapital
Mkr
——
Fritt eget kapital
Mkr
——
Aktiekapital
Mkr
——
Kassa & bank
Mkr
——
Kortfristiga skulder
Mkr
——
Soliditet
%
Föreslagen utdelning
Mkr
———————

Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll.

Årsredovisningar

Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.

Visa som tabell
PeriodRäkenskapsårets slutInlämnad
31 aug. 202631 aug. 20269 okt. 2026 · 39 dagar · Ej reviderad
31 aug. 202431 aug. 202415 dec. 2024 · 106 dagar · Ej reviderad
31 aug. 202331 aug. 202310 dec. 2023 · 101 dagar · Ej reviderad
31 aug. 202131 aug. 202130 jan. 2022 · 152 dagar · Ej reviderad
PeriodInlämnadVisa underlag
1 sep. 2025 → 31 aug. 2026
K2
9 okt. 2026
1 sep. 2023 → 31 aug. 2024
K2
15 dec. 2024
1 sep. 2022 → 31 aug. 2023
K2
10 dec. 2023
1 sep. 2020 → 31 aug. 2021
K2
30 jan. 2022

Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.

För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.

Registeruppgifter

Verksamhetsbeskrivning

Bolaget ska äga och förvalta fast och lös egendom och därmed förenlig verksamhet.

Postadress

Edvin Anderssons väg 11f 24631 Löddeköpinge
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Lund · 1281
Län
Skåne
Registrerat
15 juli 2016
Verksamhet startad
—
Anställdaklass enligt SCB
0 anställda
F-skatt
Inte registrerad
Moms
Inte registrerad
Arbetsgivare
Inte registrerad

Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.

Registeruppgifter: SCB/Bolagsverket, uppdaterade 30 okt. 2026.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Det här finns i underlaget

4 digitala rapporter finns i Bolagsdelta. Den senaste perioden slutar 31 aug. 2026.

BolagsformÖvriga aktiebolag
SNI-kod00000

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolagsdelta Pro

Följ det som förändras.

Med Bolagsdelta Pro samlar du bolagen du följer, jämför hela rapporter och granskar förändringar i din arbetsyta.

Se vad Pro ger dig

Revisor & signering

1 undertecknare i senaste rapporten

Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.

Styrelseledamot

Beräknade nyckeltal

Beräknat

Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.

Beräknade nyckeltal saknas för de tillgängliga perioderna.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolaget i sitt sammanhang

31 aug. 2026

Omsättningstillväxt—

10857 bolag · hela landet och alla branscher

P25 −24,8 %P50 0,7 %P75 27,2 %
Rörelsemarginal—

12286 bolag · hela landet och alla branscher

P25 0,8 %P50 12,7 %P75 35,0 %
Soliditet77,7 %

15091 bolag · hela landet och alla branscher

P25 41,0 %P50 66,0 %P75 86,0 %
Mellan medianen och P75
Omsättning per anställd—

8865 bolag · hela landet och alla branscher

P25 0,6 MSEKP50 1,0 MSEKP75 1,5 MSEK

Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Officiell branschstatistik

Mot branschen (SCB)

SCB-jämförelse saknas för den här branschen i vårt underlag.

Källa: SCB, egen bearbetning

SCB

Driftställen

0 driftställen enligt SCB

1Driftställe 61869418

Huvudarbetsställe

EDVIN ANDERSSONS VÄG 11 F, 24631 LÖDDEKÖPINGE

Kävlinge · Skåne län

0 anställda

00000 · Detaljgrupp saknas

CFAR 61869418Koordinater saknas

Adresserna finns i listan. Kartan visas när koordinater finns i underlaget.

SCB · Tillväxtanalys

Bolagets bransch i sammanhang

Detaljgrupp saknasSkåne län

Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.

Företag i branschen6 211Riket · SNI 00.000 · 2025
Operativa ledare 55+—
Genomsnittlig månadslön—

Riket, branschavsnitt · SCB

Storleksfördelning och anställningsplaner

Företag per anställdaklass · riket · 2025

0 anställda
5 645
1–4 anställda
501
5–9 anställda
65
10–19 anställda
0
20–49 anställda
0
50–99 anställda
0
100–199 anställda
0
200–499 anställda
0
500+ anställda
0

Anställningsplaner

Andel arbetsställen i Skåne län, alla branscher.

Minskning över 10 % · 2026K1
2,0 %
Ingen förändring · 2026K1
49,0 %
Viss minskning · 2026K1
8,0 %
Viss ökning · 2026K1
18,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
21,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
3,0 %

Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.

Vanliga frågor

Vad omsätter Mareli AB?

Nettoomsättningen var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 aug. 2023.

Varifrån kommer uppgifterna?

Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.

Varför saknas vissa uppgifter?

Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.

Vilka personuppgifter visas här?

Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.