Normal registerstatusSNI 68310SNI 47123SNI 73111SNI 85510Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Överblick
Bolaget i korthet
MF Technology AB har organisationsnummer 559038-6651. Nettoomsättningen var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 maj 2023. Rörelseresultatet var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 maj 2023. Rapporterat medelantal anställda: 1 (31 maj 2022).
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Stockholms län
Registrerat
3 dec. 2015
Status
Normal registerstatus
Bransch
Förmedling avseende fastighetsverksamhet
Senaste period i vårt underlag: 31 maj 2023. Kontrollera originalkällan om du behöver nyare uppgifter.
Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.
Vad som ändrats
31 maj 2021 → 31 maj 2023 · Jämförelsen innehåller 8 väsentliga förändringar.
Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.
Nyckeltal
31 maj 2023
31 maj 2022
31 maj 2021
31 maj 2020
31 maj 2019
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
—
Rörelseresultat
Mkr
—
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
—
Årets resultat
Mkr
—
Personalkostnader
Mkr
—
Anställda
personer
—
—
—
Summa tillgångar
Mkr
—
Eget kapital
Mkr
—
Fritt eget kapital
Mkr
—
Aktiekapital
Mkr
—
Kassa & bank
Mkr
—
Kortfristiga skulder
Mkr
—
Soliditet
%
Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll. Samma räkenskapsår, olika rapporter. Detta är inte årlig tillväxt.
Årsredovisningar
Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.
Visa som tabell
Period
Räkenskapsårets slut
Inlämnad
31 maj 2023
31 maj 2023
31 dec. 2023 · 214 dagar · Ej reviderad
31 maj 2022
31 maj 2022
1 jan. 2023 · 215 dagar · Ej reviderad
31 maj 2021
31 maj 2021
13 mars 2022 · 286 dagar · Ej reviderad
Period
Inlämnad
Visa underlag
1 juni 2022 → 31 maj 2023
K2
31 dec. 2023
1 juni 2021 → 31 maj 2022
K2
1 jan. 2023
1 juni 2020 → 31 maj 2021
K2
13 mars 2022
Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.
För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.
Registeruppgifter
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska förse företag med marknadsföring via en egen skapad mobilapplikation och därmed förenlig verksamhet.
Postadress
Visättravägen 19
14150 Huddinge
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Huddinge · 0126
Län
Stockholm
Registrerat
3 dec. 2015
Verksamhet startad
18 feb. 2016
Anställdaklass enligt SCB
1-4 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Registrerad
Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.
Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.
Styrelseledamot och VD
Beräknade nyckeltal
Beräknat
Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.
Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.
Nyckeltal
31 maj 2023
31 maj 2022
31 maj 2021
31 maj 2020
31 maj 2019
Rörelsemarginal
—
—
—
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
—
—
Nettoomsättning per anställd
—
—
—
Personalkostnader per anställd
—
—
—
Kassalikviditet
—
—
—
Omsättningstillväxt
—
—
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Bolaget i sitt sammanhang
31 maj 2023
Omsättningstillväxt−100,0 %
10857 bolag · hela landet och alla branscher
P25 −24,8 %P50 0,7 %P75 27,2 %
Under första kvartilen
Rörelsemarginal—
12286 bolag · hela landet och alla branscher
P25 0,8 %P50 12,7 %P75 35,0 %
Soliditet—
15091 bolag · hela landet och alla branscher
P25 41,0 %P50 66,0 %P75 86,0 %
Omsättning per anställd—
8865 bolag · hela landet och alla branscher
P25 0,6 MSEKP50 1,0 MSEKP75 1,5 MSEK
Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Officiell branschstatistik
Mot branschen (SCB)
Län + SNI 52024
SNI-kod 68.310 · Stockholm · TAB5693
Bolagets rapportperiod slutar 31 maj 2023. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.
BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal—
—Bolaget
9,3 %Median (P50)
−6,1 % – 25,4 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Soliditet—
—Bolaget
54,0 %Median (P50)
27,0 % – 79,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Avkastning på totalt kapital—
—Bolaget
11,8 %Median (P50)
−1,0 % – 32,1 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Vinstprocent—
—Bolaget
12,5 %Median (P50)
−1,5 % – 31,5 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
1 524 företag i SCB-gruppen.
Källa: SCB, egen bearbetning
SCB
Driftställen
1 driftställe enligt SCB
1Driftställe 56757800
Huvudarbetsställe
VISÄTTRAVÄGEN 19, 14150 HUDDINGE
Huddinge · Stockholms län
1-4 anställda
68310 · Förmedling avseende fastighetsverksamhet · 47123 · Detaljhandel via internet eller postorder med brett sortiment · 73111 · Reklambyråverksamhet · 85510 · Sport- och fritidsutbildning
CFAR 56757800
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.
Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.
Företag i branschen5 775Riket · SNI 68.310 · 2025
Operativa ledare 55+59,3 %Riket · avsnitt L · 2024
10 706 av 18 066 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Konkurser
Stockholms län · branschgrupp 64-82
1 0972025
20182025
Visa värden per period
2018
524
2019
647
2020
633
2021
544
2022
571
2023
721
2024
1 052
2025
1 097
Nystartade företag
Stockholms län · branschgrupp 64-68
3582026Q2
2024Q32026Q2
Visa värden per period
2024Q3
316
2024Q4
363
2025Q1
399
2025Q2
313
2025Q3
311
2025Q4
396
2026Q1
413
2026Q2
358
Genomsnittlig månadslön46 100 kr / månad
Riket · branschavsnitt L · SCB · 2025
Månadslönen är ett branschsnitt. Personalkostnaden är bolagets totala rapporterade kostnad, inte en genomsnittslön.
Storleksfördelning och anställningsplaner
Företag per anställdaklass · riket · 2025
0 anställda
2 850
1–4 anställda
2 361
5–9 anställda
396
10–19 anställda
133
20–49 anställda
26
50–99 anställda
7
100–199 anställda
2
200–499 anställda
0
500+ anställda
0
Anställningsplaner
Andel arbetsställen i Stockholms län, alla branscher.
Minskning över 10 % · 2026K1
3,0 %
Ingen förändring · 2026K1
45,0 %
Viss minskning · 2026K1
7,0 %
Viss ökning · 2026K1
21,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
19,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
5,0 %
Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.
Vanliga frågor
Vad omsätter MF Technology AB?
Nettoomsättningen var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 maj 2023.
Varifrån kommer uppgifterna?
Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.
Varför saknas vissa uppgifter?
Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.
Vilka personuppgifter visas här?
Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.