Normal registerstatusSNI 69201SNI 41000SNI 95311SNI 56110SNI 56210Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Överblick
Bolaget i korthet
Multi Tasking AB har organisationsnummer 556899-5822. Nettoomsättningen var 0,12 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2021. Rörelseresultatet var −0,05 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2021.
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Stockholms län
Registrerat
25 juli 2012
Status
Normal registerstatus
Bransch
Redovisning och bokföring; skatterådgivning
Senaste period i vårt underlag: 31 dec. 2021. Kontrollera originalkällan om du behöver nyare uppgifter.
Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.
Vad som ändrats
Vi behöver två digitala rapporter för att visa vad som ändrats. Nästa jämförelse kommer när bolaget lämnar in nästa rapport.
Finansiell historik
Nettoomsättning · Mkr
2017-12
Visa som tabell
Period
Nettoomsättning
2017-12
6,9
2018-12
3,1
2019-12
0,0
2020-12
0,3
2021-12
0,1
Så fördelades intäkterna
Räkenskapsåret som slutade 31 dec. 2021. Ur årsredovisningens resultaträkning.
Flödena bygger på de rapporterade posterna. Övrigt är skillnaden mellan summan och de poster rapporten anger. Klicka på ett flöde för källan.
Finansiell historik
Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.
Nyckeltal
31 dec. 2021
31 dec. 2020
31 dec. 2019
31 dec. 2018
31 dec. 2017
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
—
—
—
Rörelseresultat
Mkr
—
—
—
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
—
—
—
Årets resultat
Mkr
—
—
—
Personalkostnader
Mkr
—
—
—
Summa tillgångar
Mkr
—
—
—
Eget kapital
Mkr
—
—
—
Fritt eget kapital
Mkr
—
—
—
Aktiekapital
Mkr
—
—
—
Kassa & bank
Mkr
—
—
—
Kortfristiga skulder
Mkr
—
—
—
Långfristiga skulder
Mkr
—
—
—
Soliditet
%
Föreslagen utdelning
Mkr
—
—
—
—
Koncernbidrag
Mkr
—
—
—
Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll.
Årsredovisningar
Period
Inlämnad
Visa underlag
1 jan. 2021 → 31 dec. 2021
K2
17 juli 2022
Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.
För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.
Registeruppgifter
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget avser att bedriva bilverkstad, båtverkstad, byggnadsverksamhet, restaurangverksamhet, events och andra kulturarrangemang samt därmed förenliga verksamheter.
Postadress
Albybergsringen 116, Lokal 4
13769 Österhaninge
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Nynäshamn · 0192
Län
Stockholm
Registrerat
25 juli 2012
Verksamhet startad
23 aug. 2012
Anställdaklass enligt SCB
0 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Uppgift saknas
Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.
Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.
Styrelseordförande, Verkställande direktör
Beräknade nyckeltal
Beräknat
Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.
Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.
Nyckeltal
31 dec. 2021
31 dec. 2020
31 dec. 2019
31 dec. 2018
31 dec. 2017
Rörelsemarginal
—
—
—
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
EBITDA
—
—
—
Skuldsättningsgrad
—
—
—
Omsättningstillväxt
—
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Bolaget i sitt sammanhang
31 dec. 2021
Omsättningstillväxt−53,5 %
10857 bolag · hela landet och alla branscher
P25 −24,8 %P50 0,7 %P75 27,2 %
Under första kvartilen
Rörelsemarginal−39,7 %
12286 bolag · hela landet och alla branscher
P25 0,8 %P50 12,7 %P75 35,0 %
Under första kvartilen
Soliditet99,0 %
15091 bolag · hela landet och alla branscher
P25 41,0 %P50 66,0 %P75 86,0 %
Över tredje kvartilen
Omsättning per anställd—
8865 bolag · hela landet och alla branscher
P25 0,6 MSEKP50 1,0 MSEKP75 1,5 MSEK
Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Officiell branschstatistik
Mot branschen (SCB)
Län + SNI 52024
SNI-kod 69.201 · Stockholm · TAB5693
Bolagets rapportperiod slutar 31 dec. 2021. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.
BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal−39,7 %
−39,7 %Bolaget
16,9 %Median (P50)
2,4 % – 37,5 %Mitten 50 % (P25–P75)
Soliditet99,0 %
99,0 %Bolaget
67,0 %Median (P50)
45,0 % – 82,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Avkastning på totalt kapital—
—Bolaget
20,0 %Median (P50)
3,9 % – 40,2 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Vinstprocent—
—Bolaget
19,8 %Median (P50)
4,2 % – 42,5 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
4 600 företag i SCB-gruppen.
Källa: SCB, egen bearbetning
SCB
Driftställen
1 driftställe enligt SCB
1Driftställe 52484599
Huvudarbetsställe
ALBYBERGSRINGEN 116 LOKAL 4, 13769 ÖSTERHANINGE
Haninge · Stockholms län
0 anställda
69201 · Redovisning och bokföring; skatterådgivning · 41000 · Byggande av bostadshus och andra byggnader · 95311 · Allmän service och reparation av motorfordon utom motorcyklar · 56110 · Restaurangverksamhet · 56210 · Cateringverksamhet vid enskilda evenemang
CFAR 52484599
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.
1 av 1 driftställen har kartposition.
SCB · Tillväxtanalys
Bolagets bransch i sammanhang
Redovisning och bokföring; skatterådgivningStockholms län
Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.
Företag i branschen23 921Riket · SNI 69.201 · 2025
Operativa ledare 55+—
Konkurser
Stockholms län · branschgrupp 64-82
1 0972025
20182025
Visa värden per period
2018
524
2019
647
2020
633
2021
544
2022
571
2023
721
2024
1 052
2025
1 097
Nystartade företag
Stockholms län · branschgrupp 69-70
7112026Q2
2024Q32026Q2
Visa värden per period
2024Q3
704
2024Q4
735
2025Q1
714
2025Q2
611
2025Q3
728
2025Q4
767
2026Q1
747
2026Q2
711
Genomsnittlig månadslön53 800 kr / månad
Riket · branschavsnitt M · SCB · 2025
Månadslönen är ett branschsnitt. Personalkostnaden är bolagets totala rapporterade kostnad, inte en genomsnittslön.
Storleksfördelning och anställningsplaner
Företag per anställdaklass · riket · 2025
0 anställda
15 795
1–4 anställda
7 150
5–9 anställda
617
10–19 anställda
245
20–49 anställda
80
50–99 anställda
21
100–199 anställda
7
200–499 anställda
4
500+ anställda
2
Anställningsplaner
Andel arbetsställen i Stockholms län, alla branscher.
Minskning över 10 % · 2026K1
3,0 %
Ingen förändring · 2026K1
45,0 %
Viss minskning · 2026K1
7,0 %
Viss ökning · 2026K1
21,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
19,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
5,0 %
Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.
Vanliga frågor
Vad omsätter Multi Tasking AB?
Nettoomsättningen var 0,12 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2021.
Varifrån kommer uppgifterna?
Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.
Varför saknas vissa uppgifter?
Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.
Vilka personuppgifter visas här?
Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.