Hoppa till innehållet
Sök bolag
Bolag

Multiscan AB

5590128509 · Danderyd

Normal registerstatusSNI 86211SNI 24410SNI 64993Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Överblick

Bolaget i korthet

Multiscan AB har organisationsnummer 559012-8509. Nettoomsättningen var 2,22 Mkr för perioden som slutade 31 mars 2026. Rörelseresultatet var 1,08 Mkr för perioden som slutade 31 mars 2026. Rapporterat medelantal anställda: 1 (31 mars 2026).

Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Stockholms län
Registrerat
5 maj 2015
Status
Normal registerstatus
Bransch
Primärvårdsmottagningar med läkare m.m.

Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.

Vad som ändrats

Finansiell historik

Nettoomsättning · Mkr

Uppgift saknas

Finansiell historik

Årsredovisningar

Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.

Visa som tabell
PeriodRäkenskapsårets slutInlämnad
31 mars 202631 mars 202613 aug. 2026 · 135 dagar · Ej reviderad
31 mars 202531 mars 202514 aug. 2025 · 136 dagar · Ej reviderad
31 mars 202431 mars 202428 juli 2024 · 119 dagar · Ej reviderad
31 mars 202331 mars 202327 aug. 2023 · 149 dagar · Ej reviderad
31 mars 202231 mars 20229 okt. 2022 · 192 dagar · Ej reviderad
PeriodInlämnadVisa underlag
1 apr. 2025 → 31 mars 2026
K2
13 aug. 2026
1 apr. 2024 → 31 mars 2025
K2
14 aug. 2025
1 apr. 2023 → 31 mars 2024
K2
28 juli 2024
1 apr. 2022 → 31 mars 2023
K2
27 aug. 2023
1 apr. 2021 → 31 mars 2022
K2
9 okt. 2022

Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.

För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.

Registeruppgifter

Verksamhetsbeskrivning

Aktiebolaget ska utföra tjänster inom kosmetologi, medicinska konsultationer och därmed förenlig verksamhet. Företaget skall även utföra städ och renoveringsarbete, samt export och import av byggmaterial.

Postadress

BOX 7337 10390 Stockholm
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Danderyd · 0162
Län
Stockholm
Registrerat
5 maj 2015
Verksamhet startad
28 maj 2015
Anställdaklass enligt SCB
1-4 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Registrerad

Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.

Registeruppgifter: SCB/Bolagsverket, uppdaterade 30 okt. 2026.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Det här finns i underlaget

5 digitala rapporter finns i Bolagsdelta. Den senaste perioden slutar 31 mars 2026.

BolagsformÖvriga aktiebolag
SNI-kod86211, 24410, 64993

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolagsdelta Pro

Följ det som förändras.

Med Bolagsdelta Pro samlar du bolagen du följer, jämför hela rapporter och granskar förändringar i din arbetsyta.

Se vad Pro ger dig

Revisor & signering

1 undertecknare i senaste rapporten

Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.

Styrelseledamot

Beräknade nyckeltal

Beräknat

Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.

Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.

Nyckeltal31 mars 202631 mars 202531 mars 202431 mars 202331 mars 2019
Rörelsemarginal——
Vinstmarginal (efter finansiella poster)—
EBITDA——
Nettoomsättning per anställd—
Personalkostnader per anställd—
Omsättningstillväxt———

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolaget i sitt sammanhang

31 mars 2026

Omsättningstillväxt−17,5 %

7757 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 −20,8 %P50 1,5 %P75 27,1 %
Mellan P25 och medianen
Rörelsemarginal48,4 %

8942 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 1,1 %P50 13,1 %P75 33,4 %
Över tredje kvartilen
Soliditet76,3 %

9484 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 42,0 %P50 63,0 %P75 80,6 %
Mellan medianen och P75
Omsättning per anställd2,2 MSEK

8193 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 0,5 MSEKP50 0,9 MSEKP75 1,5 MSEK
Över tredje kvartilen

Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Officiell branschstatistik

Mot branschen (SCB)

SCB

Driftställen

1 driftställe enligt SCB

1Driftställe 55886014

Huvudarbetsställe

00000 STOCKHOLM

Stockholm · Stockholms län

1-4 anställda

86 · Hälso- och sjukvård · 24 · Stål- och metallframställning · 64 · Finansiella tjänster utom försäkring

CFAR 55886014Koordinater saknas

Adresserna finns i listan. Kartan visas när koordinater finns i underlaget.

SCB · Tillväxtanalys

Bolagets bransch i sammanhang

Vanliga frågor

Vad omsätter Multiscan AB?

Nettoomsättningen var 2,22 Mkr för perioden som slutade 31 mars 2026.

Varifrån kommer uppgifterna?

Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.

Varför saknas vissa uppgifter?

Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.

Vilka personuppgifter visas här?

Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.