Hoppa till innehållet
Sök bolag
Bolag

Nerikes GROUP AB

5593336786 · Kumla

Normal registerstatusSNI 43223Övriga aktiebolag0 driftställen enligt SCB

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Överblick

Bolaget i korthet

Nerikes GROUP AB har organisationsnummer 559333-6786. Nettoomsättningen var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rörelseresultatet var −0,00 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rapporterat medelantal anställda: 0 (31 dec. 2025).

Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Örebro län
Registrerat
7 sep. 2021
Status
Normal registerstatus
Bransch
Kyl- och frysinstallationsarbeten

Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.

Vad som ändrats

Vi behöver två digitala rapporter för att visa vad som ändrats. Nästa jämförelse kommer när bolaget lämnar in nästa rapport.

Finansiell historik

Nettoomsättning · Mkr

Visa som tabell
PeriodNettoomsättning
2022-124,9
2023-122,4
2024-120,1
2025-120,0

Finansiell historik

Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.

Nyckeltal31 dec. 202531 dec. 202431 dec. 202331 dec. 2022
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
——
Rörelseresultat
Mkr
——
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
——
Årets resultat
Mkr
——
Personalkostnader
Mkr
——
Anställda
personer
———
Summa tillgångar
Mkr
——
Eget kapital
Mkr
——
Fritt eget kapital
Mkr
——
Aktiekapital
Mkr
——
Kassa & bank
Mkr
——
Kortfristiga skulder
Mkr
——
Soliditet
%

Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll.

Årsredovisningar

PeriodInlämnadVisa underlag
1 jan. 2025 → 31 dec. 2025
K2
3 aug. 2026

Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.

För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.

Registeruppgifter

Verksamhetsbeskrivning

Bolaget ska bedriva försäljning av värmepumpar, pannor, kylaggregat samt utföra service och installationer inom VVS. Allt inom golv och bygg

Postadress

Drottninggatan 9A 73631 Kungsör
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Kumla · 1881
Län
Örebro
Registrerat
7 sep. 2021
Verksamhet startad
14 maj 2026
Anställdaklass enligt SCB
0 anställda
F-skatt
Uppgift saknas
Moms
Uppgift saknas
Arbetsgivare
Uppgift saknas

Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.

Registeruppgifter: SCB/Bolagsverket, uppdaterade 30 okt. 2026.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Det här finns i underlaget

1 digitala rapporter finns i Bolagsdelta. Den senaste perioden slutar 31 dec. 2025.

BolagsformÖvriga aktiebolag
SNI-kod43223

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolagsdelta Pro

Följ det som förändras.

Med Bolagsdelta Pro samlar du bolagen du följer, jämför hela rapporter och granskar förändringar i din arbetsyta.

Se vad Pro ger dig

Revisor & signering

1 undertecknare i senaste rapporten

Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.

Styrelseledamot

Beräknade nyckeltal

Beräknat

Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.

Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.

Nyckeltal31 dec. 202531 dec. 202431 dec. 202331 dec. 2022
Rörelsemarginal———
Vinstmarginal (efter finansiella poster)—
Omsättningstillväxt—

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolaget i sitt sammanhang

31 dec. 2025

Omsättningstillväxt−100,0 %

7757 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 −20,8 %P50 1,5 %P75 27,1 %
Under första kvartilen
Rörelsemarginal—

8942 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 1,1 %P50 13,1 %P75 33,4 %
Soliditet—

9484 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 42,0 %P50 63,0 %P75 80,6 %
Omsättning per anställd—

8193 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 0,5 MSEKP50 0,9 MSEKP75 1,5 MSEK

Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Officiell branschstatistik

Mot branschen (SCB)

Län + SNI 52024

SNI-kod 43.223 · Örebro · TAB5693

Bolagets rapportperiod slutar 31 dec. 2025. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.

BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal—

Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.

Soliditet—

Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.

Avkastning på totalt kapital—

Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.

6 företag i SCB-gruppen.

Källa: SCB, egen bearbetning

SCB

Driftställen

0 driftställen enligt SCB

1Driftställe 67982181

Huvudarbetsställe

DROTTNINGGATAN 9 A, 73631 KUNGSÖR

Kungsör · Västmanlands län

1-4 anställda

43223 · Kyl- och frysinstallationsarbeten

CFAR 67982181Koordinater saknas

Adresserna finns i listan. Kartan visas när koordinater finns i underlaget.

SCB · Tillväxtanalys

Bolagets bransch i sammanhang

Kyl- och frysinstallationsarbetenÖrebro län

Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.

Företag i branschen390Riket · SNI 43.223 · 2025
Operativa ledare 55+39,0 %Riket · avsnitt F · 2024
28 930 av 74 134 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Genomsnittlig månadslön44 300 kr / månad

Riket · branschavsnitt F · SCB · 2025

Månadslönen är ett branschsnitt. Personalkostnaden är bolagets totala rapporterade kostnad, inte en genomsnittslön.

Storleksfördelning och anställningsplaner

Företag per anställdaklass · riket · 2025

0 anställda
174
1–4 anställda
134
5–9 anställda
32
10–19 anställda
21
20–49 anställda
24
50–99 anställda
3
100–199 anställda
1
200–499 anställda
1
500+ anställda
0

Anställningsplaner

Andel arbetsställen i Örebro län, alla branscher.

Minskning över 10 % · 2026K1
—
Ingen förändring · 2026K1
39,0 %
Viss minskning · 2026K1
11,0 %
Viss ökning · 2026K1
22,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
23,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
2,0 %

Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.

Vanliga frågor

Vad omsätter Nerikes GROUP AB?

Nettoomsättningen var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025.

Varifrån kommer uppgifterna?

Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.

Varför saknas vissa uppgifter?

Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.

Vilka personuppgifter visas här?

Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.