Normal registerstatusSNI 74990SNI 90110SNI 43999SNI 63100SNI 74300SNI 90200SNI 96230Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Överblick
Bolaget i korthet
Nine Bean Rows AB har organisationsnummer 559351-9894. Nettoomsättningen var 0,09 Mkr för perioden som slutade 30 apr. 2026. Rörelseresultatet var −0,07 Mkr för perioden som slutade 30 apr. 2026. Rapporterat medelantal anställda: 1 (30 apr. 2026).
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Stockholms län
Registrerat
8 dec. 2021
Status
Normal registerstatus
Bransch
All övrig verksamhet inom juridik, ekonomi, vetenskap och teknik
Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.
Räkenskapsåret som slutade 30 apr. 2026. Ur årsredovisningens resultaträkning.
Flödena bygger på de rapporterade posterna. Övrigt är skillnaden mellan summan och de poster rapporten anger. Klicka på ett flöde för källan.
Finansiell historik
Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.
Nyckeltal
30 apr. 2026
30 apr. 2025
30 apr. 2024
30 apr. 2023
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
Rörelseresultat
Mkr
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
Årets resultat
Mkr
Personalkostnader
Mkr
Anställda
personer
Summa tillgångar
Mkr
Eget kapital
Mkr
Fritt eget kapital
Mkr
Aktiekapital
Mkr
Kassa & bank
Mkr
Kortfristiga skulder
Mkr
Obeskattade reserver
Mkr
—
—
Soliditet
%
Föreslagen utdelning
Mkr
Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll.
Årsredovisningar
Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.
Visa som tabell
Period
Räkenskapsårets slut
Inlämnad
30 apr. 2026
30 apr. 2026
24 sep. 2026 · 147 dagar · Ej reviderad
30 apr. 2025
30 apr. 2025
4 nov. 2025 · 188 dagar · Ej reviderad
30 apr. 2024
30 apr. 2024
3 nov. 2024 · 187 dagar · Ej reviderad
30 apr. 2023
30 apr. 2023
29 okt. 2023 · 182 dagar · Ej reviderad
Period
Inlämnad
Visa underlag
1 maj 2025 → 30 apr. 2026
K2
24 sep. 2026
1 maj 2024 → 30 apr. 2025
K2
4 nov. 2025
1 maj 2023 → 30 apr. 2024
K2
3 nov. 2024
8 dec. 2021 → 30 apr. 2023
K217 månader
29 okt. 2023
Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.
För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.
Registeruppgifter
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva konsultverksamhet inom översättning och tolkning, artistisk verksamhet, verksamhet inom vetenskap och data, litterärt och konstnärligt skapande, konsultverksamhet inom friskvård, övrig specialiserad bygg- och anläggningsverksamhet och därmed förenlig verksamhet.
Postadress
Lindgårdsvägen 11
18494 Åkersberga
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Österåker · 0117
Län
Stockholm
Registrerat
8 dec. 2021
Verksamhet startad
17 feb. 2022
Anställdaklass enligt SCB
0 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Registrerad
Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.
Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.
Undertecknare
Beräknade nyckeltal
Beräknat
Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.
Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.
Nyckeltal
30 apr. 2026
30 apr. 2025
30 apr. 2024
30 apr. 2023
Rörelsemarginal
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
EBITDA
Nettoomsättning per anställd
Personalkostnader per anställd
Kassalikviditet
—
Omsättningstillväxt
—
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Bolaget i sitt sammanhang
30 apr. 2026
Omsättningstillväxt−9,9 %
7757 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 −20,8 %P50 1,5 %P75 27,1 %
Mellan P25 och medianen
Rörelsemarginal−77,7 %
8942 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 1,1 %P50 13,1 %P75 33,4 %
Under första kvartilen
Soliditet92,0 %
9484 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 42,0 %P50 63,0 %P75 80,6 %
Över tredje kvartilen
Omsättning per anställd0,1 MSEK
8193 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 0,5 MSEKP50 0,9 MSEKP75 1,5 MSEK
Under första kvartilen
Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Officiell branschstatistik
Mot branschen (SCB)
Län + SNI 22024
SNI-kod 74 · Stockholm · TAB5693
Bolagets rapportperiod slutar 30 apr. 2026. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.
BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal−77,7 %
−77,7 %Bolaget
7,5 %Median (P50)
−7,0 % – 27,9 %Mitten 50 % (P25–P75)
Soliditet92,0 %
92,0 %Bolaget
65,0 %Median (P50)
41,0 % – 81,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Avkastning på totalt kapital—
—Bolaget
10,8 %Median (P50)
−4,0 % – 33,3 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Vinstprocent—
—Bolaget
9,2 %Median (P50)
−3,9 % – 31,6 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
4 671 företag i SCB-gruppen.
Källa: SCB, egen bearbetning
SCB
Driftställen
1 driftställe enligt SCB
1Driftställe 68377076
Huvudarbetsställe
LINDGÅRDSVÄGEN 11, 18494 ÅKERSBERGA
Österåker · Stockholms län
0 anställda
74990 · All övrig verksamhet inom juridik, ekonomi, vetenskap och teknik · 90110 · Litterärt skapande och musikkomposition · 43999 · Annan övrig specialiserad bygg- och anläggningsverksamhet · 63100 · Datainfrastruktur, databehandling, hosting o.d. · 74300 · Översättning och tolkning · 90200 · Scenkonst · 96230 · Dagspa, bastu och ångbastu
CFAR 68377076
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.
1 av 1 driftställen har kartposition.
SCB · Tillväxtanalys
Bolagets bransch i sammanhang
All övrig verksamhet inom juridik, ekonomi, vetenskap och teknikStockholms län
Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.
Företag i branschen34 138Riket · SNI 74 · 2025
Operativa ledare 55+—
Konkurser
Stockholms län · branschgrupp 64-82
1 0972025
20182025
Visa värden per period
2018
524
2019
647
2020
633
2021
544
2022
571
2023
721
2024
1 052
2025
1 097
Nystartade företag
Stockholms län · branschgrupp 74-75
2252026Q2
2024Q32026Q2
Visa värden per period
2024Q3
239
2024Q4
216
2025Q1
220
2025Q2
187
2025Q3
237
2025Q4
232
2026Q1
227
2026Q2
225
Genomsnittlig månadslön53 800 kr / månad
Riket · branschavsnitt M · SCB · 2025
Månadslönen är ett branschsnitt. Personalkostnaden är bolagets totala rapporterade kostnad, inte en genomsnittslön.
Storleksfördelning och anställningsplaner
Företag per anställdaklass · riket · 2025
0 anställda
28 081
1–4 anställda
5 413
5–9 anställda
324
10–19 anställda
175
20–49 anställda
96
50–99 anställda
25
100–199 anställda
17
200–499 anställda
3
500+ anställda
4
Anställningsplaner
Andel arbetsställen i Stockholms län, alla branscher.
Minskning över 10 % · 2026K1
3,0 %
Ingen förändring · 2026K1
45,0 %
Viss minskning · 2026K1
7,0 %
Viss ökning · 2026K1
21,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
19,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
5,0 %
Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.
Vanliga frågor
Vad omsätter Nine Bean Rows AB?
Nettoomsättningen var 0,09 Mkr för perioden som slutade 30 apr. 2026.
Varifrån kommer uppgifterna?
Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.
Varför saknas vissa uppgifter?
Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.
Vilka personuppgifter visas här?
Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.