Normal registerstatusSNI 01500SNI 85599SNI 86212SNI 93290SNI 01700Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Överblick
Bolaget i korthet
PJ Solutions AB har organisationsnummer 559184-0433. Nettoomsättningen var −0,00 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rörelseresultatet var −0,01 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025.
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Östergötlands län
Registrerat
6 dec. 2018
Status
Normal registerstatus
Bransch
Blandat jordbruk
Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.
Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.
Nyckeltal
31 dec. 2025
31 dec. 2024
31 dec. 2023
31 dec. 2022
31 dec. 2021
31 dec. 2020
31 dec. 2019
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
—
—
Rörelseresultat
Mkr
—
—
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
—
—
Årets resultat
Mkr
—
—
Skatt
Mkr
—
—
—
—
Summa tillgångar
Mkr
—
—
Eget kapital
Mkr
—
—
Fritt eget kapital
Mkr
—
—
Aktiekapital
Mkr
—
—
Kassa & bank
Mkr
—
—
Kortfristiga skulder
Mkr
—
—
Obeskattade reserver
Mkr
—
—
—
—
Soliditet
%
Föreslagen utdelning
Mkr
—
—
—
—
—
—
Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll. Samma räkenskapsår, olika rapporter. Detta är inte årlig tillväxt.
Årsredovisningar
Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.
Visa som tabell
Period
Räkenskapsårets slut
Inlämnad
31 dec. 2025
31 dec. 2025
22 juni 2026 · 173 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2023
31 dec. 2023
4 aug. 2024 · 217 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2022
31 dec. 2022
30 juli 2023 · 211 dagar · Ej reviderad
Period
Inlämnad
Visa underlag
1 jan. 2025 → 31 dec. 2025
K2
22 juni 2026
1 jan. 2023 → 31 dec. 2023
K2
4 aug. 2024
1 jan. 2022 → 31 dec. 2022
K2
30 juli 2023
Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.
För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.
Registeruppgifter
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva företagshälsovård, samt utbilda inom sjukvård och säkerhet i anpassad miljö. Vidare skall bolaget bedriva turismverksamhet med inriktning på jakt och fritid. Vidare skall skötseln av tillhörande fastigheter samt jord- och skogsbruk bedrivas inom bolaget.
Postadress
Skälfalla Gård 1
59046 Rimforsa
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Kinda · 0513
Län
Östergötland
Registrerat
6 dec. 2018
Verksamhet startad
7 feb. 2019
Anställdaklass enligt SCB
0 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Inte registrerad
Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.
Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.
Undertecknare
Beräknade nyckeltal
Beräknat
Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.
Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.
Nyckeltal
31 dec. 2025
31 dec. 2024
31 dec. 2023
31 dec. 2022
31 dec. 2021
31 dec. 2020
31 dec. 2019
Rörelsemarginal
—
—
—
—
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
—
—
EBITDA
—
—
Omsättningstillväxt
—
—
—
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Bolaget i sitt sammanhang
31 dec. 2025
Omsättningstillväxt—
10857 bolag · hela landet och alla branscher
P25 −24,8 %P50 0,7 %P75 27,2 %
Rörelsemarginal—
12286 bolag · hela landet och alla branscher
P25 0,8 %P50 12,7 %P75 35,0 %
Soliditet95,3 %
15091 bolag · hela landet och alla branscher
P25 41,0 %P50 66,0 %P75 86,0 %
Över tredje kvartilen
Omsättning per anställd—
8865 bolag · hela landet och alla branscher
P25 0,6 MSEKP50 1,0 MSEKP75 1,5 MSEK
Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Officiell branschstatistik
Mot branschen (SCB)
Län + SNI 52024
SNI-kod 01.500 · Östergötland · TAB5693
Bolagets rapportperiod slutar 31 dec. 2025. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.
BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal633 950,0 %
633 950,0 %Bolaget
5,5 %Median (P50)
−3,5 % – 16,5 %Mitten 50 % (P25–P75)
Soliditet95,3 %
95,3 %Bolaget
51,0 %Median (P50)
23,0 % – 72,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Avkastning på totalt kapital—
—Bolaget
4,5 %Median (P50)
−0,5 % – 11,2 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Vinstprocent—
—Bolaget
8,2 %Median (P50)
−0,8 % – 24,2 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
182 företag i SCB-gruppen.
Källa: SCB, egen bearbetning
SCB
Driftställen
1 driftställe enligt SCB
1Driftställe 60432747
Huvudarbetsställe
SKÄLFALLA GÅRD 1, 59046 RIMFORSA
Kinda · Östergötlands län
0 anställda
01500 · Blandat jordbruk · 85599 · Annan övrig utbildning · 86212 · Annan allmän öppen hälso- och sjukvård, ej primärvård · 93290 · Övrig fritids- och nöjesverksamhet · 01700 · Jakt och stödverksamhet i anslutning härtill
CFAR 60432747
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.
1 av 1 driftställen har kartposition.
SCB · Tillväxtanalys
Bolagets bransch i sammanhang
Blandat jordbrukÖstergötlands län
Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.
Företag i branschen44 589Riket · SNI 01.500 · 2025
Operativa ledare 55+73,5 %Riket · avsnitt A · 2024
43 928 av 59 733 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Konkurser
Östergötlands län · branschgrupp 01-03
32023
20182025
Visa värden per period
2018
—
2019
—
2020
—
2021
—
2022
—
2023
3
2024
—
2025
—
Nystartade företag
Östergötlands län · branschgrupp 01-03
332026Q2
2024Q32026Q2
Visa värden per period
2024Q3
24
2024Q4
32
2025Q1
35
2025Q2
23
2025Q3
31
2025Q4
29
2026Q1
35
2026Q2
33
Genomsnittlig månadslön34 100 kr / månad
Riket · branschavsnitt A · SCB · 2025
Storleksfördelning och anställningsplaner
Företag per anställdaklass · riket · 2025
0 anställda
42 612
1–4 anställda
1 546
5–9 anställda
298
10–19 anställda
109
20–49 anställda
19
50–99 anställda
3
100–199 anställda
1
200–499 anställda
1
500+ anställda
0
Anställningsplaner
Andel arbetsställen i Östergötlands län, alla branscher.
Minskning över 10 % · 2026K1
2,0 %
Ingen förändring · 2026K1
45,0 %
Viss minskning · 2026K1
8,0 %
Viss ökning · 2026K1
16,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
3,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
25,0 %
Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.
Vanliga frågor
Vad omsätter PJ Solutions AB?
Nettoomsättningen var −0,00 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025.
Varifrån kommer uppgifterna?
Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.
Varför saknas vissa uppgifter?
Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.
Vilka personuppgifter visas här?
Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.