Hoppa till innehållet
Sök bolag
Bolag

Point2Target AB

5569919755 · Malmö

Normal registerstatusSNI 47789SNI 47123SNI 43999SNI 56210SNI 01700SNI 62100SNI 85510Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Överblick

Bolaget i korthet

Point2Target AB har organisationsnummer 556991-9755. Nettoomsättningen var 1,82 Mkr för perioden som slutade 30 apr. 2026. Rörelseresultatet var −0,16 Mkr för perioden som slutade 30 apr. 2026. Rapporterat medelantal anställda: 1 (30 apr. 2026).

Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Skåne län
Registrerat
25 nov. 2014
Status
Normal registerstatus
Bransch
Övrig specialiserad detaljhandel

Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.

Vad som ändrats

Finansiell historik

Nettoomsättning · Mkr

Uppgift saknas

Finansiell historik

Årsredovisningar

Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.

Visa som tabell
PeriodRäkenskapsårets slutInlämnad
30 apr. 202630 apr. 20268 juni 2026 · 39 dagar · Ej reviderad
30 apr. 202330 apr. 20235 nov. 2023 · 189 dagar · Ej reviderad
PeriodInlämnadVisa underlag
1 maj 2025 → 30 apr. 2026
K2
8 juni 2026
1 maj 2022 → 30 apr. 2023
K2
5 nov. 2023

Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.

För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.

Registeruppgifter

Verksamhetsbeskrivning

Bolaget skall bedriva utbildning, jägarskola, event, bygg,resor och konsulting inom bygg samt därmed förenlig verksamhet, IT konsulting samt utveckling och programmering tjänster inom data.

Postadress

Tornfalksgatan 1 A Lgh 1303 21560 Malmö
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Malmö · 1280
Län
Skåne
Registrerat
25 nov. 2014
Verksamhet startad
18 juni 2015
Anställdaklass enligt SCB
0 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Uppgift saknas

Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.

Registeruppgifter: SCB/Bolagsverket, uppdaterade 30 okt. 2026.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Det här finns i underlaget

2 digitala rapporter finns i Bolagsdelta. Den senaste perioden slutar 30 apr. 2026.

BolagsformÖvriga aktiebolag
SNI-kod47789, 47123, 43999, 56210, 01700, 62100, 85510

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolagsdelta Pro

Följ det som förändras.

Med Bolagsdelta Pro samlar du bolagen du följer, jämför hela rapporter och granskar förändringar i din arbetsyta.

Se vad Pro ger dig

Revisor & signering

1 undertecknare i senaste rapporten

Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.

Styrelseledamot och verkställande direktör

Beräknade nyckeltal

Beräknat

Bolaget i sitt sammanhang

30 apr. 2026

Omsättningstillväxt−1,5 %

7757 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 −20,8 %P50 1,5 %P75 27,1 %
Mellan P25 och medianen
Rörelsemarginal−8,6 %

8942 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 1,1 %P50 13,1 %P75 33,4 %
Under första kvartilen
Soliditet6,0 %

9484 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 42,0 %P50 63,0 %P75 80,6 %
Under första kvartilen
Omsättning per anställd1,8 MSEK

8193 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 0,5 MSEKP50 0,9 MSEKP75 1,5 MSEK
Över tredje kvartilen

Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Officiell branschstatistik

Mot branschen (SCB)

Län + SNI 52024

SNI-kod 47.789 · Skåne · TAB5693

Bolagets rapportperiod slutar 30 apr. 2026. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.

BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal−8,6 %
Soliditet6,0 %
Avkastning på totalt kapital—

Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.

70 företag i SCB-gruppen.

Källa: SCB, egen bearbetning

SCB

Driftställen

1 driftställe enligt SCB

1Driftställe 55966949

Huvudarbetsställe

RIDSPÖGATAN 17, 21377 MALMÖ

Malmö · Skåne län

0 anställda

47 · Detaljhandel · 47 · Detaljhandel · 43 · Specialiserad bygg- och anläggningsverksamhet · 56 · Restaurang-, catering- och barverksamhet · 01 · Jordbruk och jakt · 62 · Dataprogrammering och datakonsultverksamhet · 85 · Utbildning

CFAR 55966949
StockholmUppsalaSödermanlandÖstergötlandJönköpingKronobergKalmarGotlandBlekingeSkåneHallandVästra GötalandVärmlandÖrebroVästmanlandDalarnaGävleborgVästernorrlandJämtlandVästerbottenNorrbotten1
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.

1 av 1 driftställen har kartposition.

SCB · Tillväxtanalys

Bolagets bransch i sammanhang

Vanliga frågor

Vad omsätter Point2Target AB?

Nettoomsättningen var 1,82 Mkr för perioden som slutade 30 apr. 2026.

Varifrån kommer uppgifterna?

Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.

Varför saknas vissa uppgifter?

Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.

Vilka personuppgifter visas här?

Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.