Hoppa till innehållet
Sök bolag
Bolag

Reomics AB

5569079840 · Stockholm

Normal registerstatusSNI 66120Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Överblick

Bolaget i korthet

Reomics AB har organisationsnummer 556907-9840. Nettoomsättningen var 0,63 Mkr för perioden som slutade 30 sep. 2022. Rörelseresultatet var 0,46 Mkr för perioden som slutade 30 sep. 2022. Rapporterat medelantal anställda: 1 (30 sep. 2022).

Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Stockholms län
Registrerat
25 okt. 2012
Status
Normal registerstatus
Bransch
Verksamhet utförd av värdepappers- och varumäklare

Senaste period i vårt underlag: 30 sep. 2022. Kontrollera originalkällan om du behöver nyare uppgifter.

Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.

Vad som ändrats

30 sep. 2021 → 30 sep. 2022 · Jämförelsen innehåller 6 väsentliga förändringar.

Jämför rapporter
UtdelningFöreslagen utdelning 0,20 Mkr → — Mkr

Finansiell historik

Nettoomsättning · Mkr

Visa som tabell
PeriodNettoomsättning
2017-092,5
2018-092,2
2019-092,3
2020-091,8
2021-090,9
2022-090,6

Så fördelades intäkterna

Räkenskapsåret som slutade 30 sep. 2022. Ur årsredovisningens resultaträkning.

Flödena bygger på de rapporterade posterna. Övrigt är skillnaden mellan summan och de poster rapporten anger. Klicka på ett flöde för källan.

Finansiell historik

Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.

Nyckeltal30 sep. 202230 sep. 202130 sep. 202030 sep. 201930 sep. 201830 sep. 2017
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
——
Rörelseresultat
Mkr
——
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
——
Årets resultat
Mkr
——
Skatt
Mkr
——
Personalkostnader
Mkr
——
Anställda
personer
——
Summa tillgångar
Mkr
——
Eget kapital
Mkr
——
Fritt eget kapital
Mkr
——
Aktiekapital
Mkr
——
Kassa & bank
Mkr
——
Kortfristiga skulder
Mkr
——
Obeskattade reserver
Mkr
——
Soliditet
%
Föreslagen utdelning
Mkr
————

Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll.

Årsredovisningar

Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.

Visa som tabell
PeriodRäkenskapsårets slutInlämnad
30 sep. 202230 sep. 202225 dec. 2022 · 86 dagar · Ej reviderad
30 sep. 202130 sep. 202123 jan. 2022 · 115 dagar · Ej reviderad
30 sep. 202030 sep. 202010 jan. 2021 · 102 dagar · Ej reviderad
PeriodInlämnadVisa underlag
1 okt. 2021 → 30 sep. 2022
K2
25 dec. 2022
1 okt. 2020 → 30 sep. 2021
K2
23 jan. 2022
1 okt. 2019 → 30 sep. 2020
K2
10 jan. 2021

Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.

För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.

Registeruppgifter

Verksamhetsbeskrivning

Bolaget skall bedriva konsultverksamhet inom lifescience, medical device, diagnostik och läkemedelsområdet på internationell bas i Europa, USA och Asien samt därmed förenlig verksamhet.

Postadress

Roslagsgatan 33A 11354 Stockholm
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Stockholm · 0180
Län
Stockholm
Registrerat
25 okt. 2012
Verksamhet startad
29 nov. 2012
Anställdaklass enligt SCB
0 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Registrerad

Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.

Registeruppgifter: SCB/Bolagsverket, uppdaterade 30 okt. 2026.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Det här finns i underlaget

3 digitala rapporter finns i Bolagsdelta. Den senaste perioden slutar 30 sep. 2022.

BolagsformÖvriga aktiebolag
SNI-kod66120

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolagsdelta Pro

Följ det som förändras.

Med Bolagsdelta Pro samlar du bolagen du följer, jämför hela rapporter och granskar förändringar i din arbetsyta.

Se vad Pro ger dig

Revisor & signering

1 undertecknare i senaste rapporten

Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.

Undertecknare

Beräknade nyckeltal

Beräknat

Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.

Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.

Nyckeltal30 sep. 202230 sep. 202130 sep. 202030 sep. 201930 sep. 201830 sep. 2017
Rörelsemarginal——
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
Nettoomsättning per anställd——
Personalkostnader per anställd——
Omsättningstillväxt—

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolaget i sitt sammanhang

30 sep. 2022

Omsättningstillväxt−32,1 %

7757 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 −20,8 %P50 1,5 %P75 27,1 %
Under första kvartilen
Rörelsemarginal73,3 %

8942 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 1,1 %P50 13,1 %P75 33,4 %
Över tredje kvartilen
Soliditet93,9 %

9484 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 42,0 %P50 63,0 %P75 80,6 %
Över tredje kvartilen
Omsättning per anställd0,6 MSEK

8193 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 0,5 MSEKP50 0,9 MSEKP75 1,5 MSEK
Mellan P25 och medianen

Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Officiell branschstatistik

Mot branschen (SCB)

SCB-jämförelse saknas för den här branschen i vårt underlag.

Källa: SCB, egen bearbetning

SCB

Driftställen

1 driftställe enligt SCB

1Driftställe 52777950

Huvudarbetsställe

ROSLAGSGATAN 33 A, 11354 STOCKHOLM

Stockholm · Stockholms län

0 anställda

66120 · Verksamhet utförd av värdepappers- och varumäklare

CFAR 52777950
StockholmUppsalaSödermanlandÖstergötlandJönköpingKronobergKalmarGotlandBlekingeSkåneHallandVästra GötalandVärmlandÖrebroVästmanlandDalarnaGävleborgVästernorrlandJämtlandVästerbottenNorrbotten1
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.

1 av 1 driftställen har kartposition.

SCB · Tillväxtanalys

Bolagets bransch i sammanhang

Verksamhet utförd av värdepappers- och varumäklareStockholms län

Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.

Företag i branschen447Riket · SNI 66.120 · 2025
Operativa ledare 55+47,5 %Riket · avsnitt K · 2024
2 220 av 4 678 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Genomsnittlig månadslön64 300 kr / månad

Riket · branschavsnitt K · SCB · 2025

Månadslönen är ett branschsnitt. Personalkostnaden är bolagets totala rapporterade kostnad, inte en genomsnittslön.

Storleksfördelning och anställningsplaner

Företag per anställdaklass · riket · 2025

0 anställda
317
1–4 anställda
81
5–9 anställda
22
10–19 anställda
12
20–49 anställda
10
50–99 anställda
0
100–199 anställda
3
200–499 anställda
2
500+ anställda
0

Anställningsplaner

Andel arbetsställen i Stockholms län, alla branscher.

Minskning över 10 % · 2026K1
3,0 %
Ingen förändring · 2026K1
45,0 %
Viss minskning · 2026K1
7,0 %
Viss ökning · 2026K1
21,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
19,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
5,0 %

Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.

Vanliga frågor

Vad omsätter Reomics AB?

Nettoomsättningen var 0,63 Mkr för perioden som slutade 30 sep. 2022.

Varifrån kommer uppgifterna?

Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.

Varför saknas vissa uppgifter?

Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.

Vilka personuppgifter visas här?

Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.