RomMed AB har organisationsnummer 559485-6170. Nettoomsättningen var 0,04 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rörelseresultatet var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025.
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Stockholms län
Registrerat
3 juni 2024
Status
Normal registerstatus
Bransch
Specialistläkarverksamhet inom öppenvård, ej på sjukhus
Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.
Räkenskapsåret som slutade 31 dec. 2025. Ur årsredovisningens resultaträkning.
Flödena bygger på de rapporterade posterna. Övrigt är skillnaden mellan summan och de poster rapporten anger. Klicka på ett flöde för källan.
Finansiell historik
Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.
Nyckeltal
31 dec. 2025
31 dec. 2024
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
Rörelseresultat
Mkr
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
Årets resultat
Mkr
Skatt
Mkr
Summa tillgångar
Mkr
Eget kapital
Mkr
Fritt eget kapital
Mkr
Kassa & bank
Mkr
Kortfristiga skulder
Mkr
Obeskattade reserver
Mkr
Soliditet
%
Föreslagen utdelning
Mkr
Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll.
Årsredovisningar
Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.
Visa som tabell
Period
Räkenskapsårets slut
Inlämnad
31 dec. 2025
31 dec. 2025
12 aug. 2026 · 224 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2024
31 dec. 2024
31 juli 2025 · 212 dagar · Reviderad
Period
Inlämnad
Visa underlag
1 jan. 2025 → 31 dec. 2025
K2
12 aug. 2026
3 juni 2024 → 31 dec. 2024
K27 månader
31 juli 2025
Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.
För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.
Registeruppgifter
Verksamhetsbeskrivning
Tillhandahålla sjukvårdstjänster, ffa inom prehospital, akut-, intensivvård och anestesi. Utbildningsinsatser inom medicin, teamarbete och CRM. Utveckling och innovation inom medicin och medicinteknik.
Postadress
Mällbyvägen 3
83245 Frösön
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Stockholm · 0180
Län
Stockholm
Registrerat
3 juni 2024
Verksamhet startad
19 juni 2024
Anställdaklass enligt SCB
0 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Uppgift saknas
Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.
Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.
Verkställande direktör
Beräknade nyckeltal
Beräknat
Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.
Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.
Nyckeltal
31 dec. 2025
31 dec. 2024
Rörelsemarginal
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
Omsättningstillväxt
—
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Bolaget i sitt sammanhang
31 dec. 2025
Omsättningstillväxt101,7 %
10857 bolag · hela landet och alla branscher
P25 −24,8 %P50 0,7 %P75 27,2 %
Över tredje kvartilen
Rörelsemarginal0,1 %
12286 bolag · hela landet och alla branscher
P25 0,8 %P50 12,7 %P75 35,0 %
Under första kvartilen
Soliditet26,2 %
15091 bolag · hela landet och alla branscher
P25 41,0 %P50 66,0 %P75 86,0 %
Under första kvartilen
Omsättning per anställd—
8865 bolag · hela landet och alla branscher
P25 0,6 MSEKP50 1,0 MSEKP75 1,5 MSEK
Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Officiell branschstatistik
Mot branschen (SCB)
Län + SNI 52024
SNI-kod 86.222 · Stockholm · TAB5693
Bolagets rapportperiod slutar 31 dec. 2025. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.
BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal0,1 %
0,1 %Bolaget
26,9 %Median (P50)
1,5 % – 64,3 %Mitten 50 % (P25–P75)
Soliditet26,2 %
26,2 %Bolaget
72,0 %Median (P50)
53,0 % – 86,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Avkastning på totalt kapital—
—Bolaget
22,8 %Median (P50)
3,4 % – 47,6 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Vinstprocent—
—Bolaget
33,6 %Median (P50)
5,0 % – 73,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
860 företag i SCB-gruppen.
Källa: SCB, egen bearbetning
SCB
Driftställen
1 driftställe enligt SCB
1Driftställe 71642797
Huvudarbetsställe
MÄLLBYVÄGEN 3, 83245 FRÖSÖN
Östersund · Jämtlands län
0 anställda
86222 · Specialistläkarverksamhet inom öppenvård, ej på sjukhus · 86102 · Specialiserad sluten somatisk hälso- och sjukvård på sjukhus · 86221 · Specialistläkarverksamhet inom öppenvård, på sjukhus
CFAR 71642797
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.
1 av 1 driftställen har kartposition.
SCB · Tillväxtanalys
Bolagets bransch i sammanhang
Specialistläkarverksamhet inom öppenvård, ej på sjukhusStockholms län
Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.
Företag i branschen3 646Riket · SNI 86.222 · 2025
Operativa ledare 55+51,2 %Riket · avsnitt Q · 2024
9 643 av 18 849 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Konkurser
Stockholms län · branschgrupp 85-99
3202025
20182025
Visa värden per period
2018
181
2019
225
2020
178
2021
173
2022
166
2023
283
2024
291
2025
320
Nystartade företag
Stockholms län · branschgrupp 86-88
1732026Q2
2024Q32026Q2
Visa värden per period
2024Q3
146
2024Q4
166
2025Q1
157
2025Q2
152
2025Q3
162
2025Q4
184
2026Q1
207
2026Q2
173
Genomsnittlig månadslön39 100 kr / månad
Riket · branschavsnitt Q · SCB · 2025
Storleksfördelning och anställningsplaner
Företag per anställdaklass · riket · 2025
0 anställda
2 518
1–4 anställda
891
5–9 anställda
89
10–19 anställda
62
20–49 anställda
53
50–99 anställda
19
100–199 anställda
7
200–499 anställda
7
500+ anställda
0
Anställningsplaner
Andel arbetsställen i Stockholms län, alla branscher.
Minskning över 10 % · 2026K1
3,0 %
Ingen förändring · 2026K1
45,0 %
Viss minskning · 2026K1
7,0 %
Viss ökning · 2026K1
21,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
19,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
5,0 %
Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.
Vanliga frågor
Vad omsätter RomMed AB?
Nettoomsättningen var 0,04 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025.
Varifrån kommer uppgifterna?
Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.
Varför saknas vissa uppgifter?
Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.
Vilka personuppgifter visas här?
Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.