Normal registerstatusSNI 96210SNI 47631SNI 46491SNI 74110SNI 47632SNI 78201Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Överblick
Bolaget i korthet
Snowbeast Distribution AB har organisationsnummer 559052-6652. Nettoomsättningen var 0,28 Mkr för perioden som slutade 31 okt. 2025. Rörelseresultatet var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 okt. 2025. Rapporterat medelantal anställda: 0 (31 okt. 2021).
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Stockholms län
Registrerat
25 feb. 2016
Status
Normal registerstatus
Bransch
Frisörer och barberare
Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.
Räkenskapsåret som slutade 31 okt. 2025. Ur årsredovisningens resultaträkning.
Flödena bygger på de rapporterade posterna. Övrigt är skillnaden mellan summan och de poster rapporten anger. Klicka på ett flöde för källan.
Finansiell historik
Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.
Nyckeltal
31 okt. 2025
31 okt. 2024
31 okt. 2023
31 okt. 2022
31 okt. 2021
31 okt. 2020
31 okt. 2019
31 okt. 2018
31 okt. 2017
31 okt. 2016
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
—
—
—
—
Rörelseresultat
Mkr
—
—
—
—
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
—
—
—
—
Årets resultat
Mkr
—
—
—
—
Personalkostnader
Mkr
—
—
—
—
—
—
Anställda
personer
—
—
—
—
—
—
—
Summa tillgångar
Mkr
—
—
—
—
Eget kapital
Mkr
—
—
—
—
Fritt eget kapital
Mkr
—
—
—
—
Aktiekapital
Mkr
—
—
—
—
Kassa & bank
Mkr
—
—
—
—
Kortfristiga skulder
Mkr
—
—
—
—
Långfristiga skulder
Mkr
—
—
—
—
—
—
—
—
Soliditet
%
Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll. Samma räkenskapsår, olika rapporter. Detta är inte årlig tillväxt.
Årsredovisningar
Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.
Visa som tabell
Period
Räkenskapsårets slut
Inlämnad
31 okt. 2025
31 okt. 2025
26 maj 2026 · 207 dagar · Ej reviderad
31 okt. 2021
31 okt. 2021
5 juni 2022 · 217 dagar · Ej reviderad
31 okt. 2019
31 okt. 2019
10 maj 2020 · 192 dagar · Ej reviderad
Period
Inlämnad
Visa underlag
1 nov. 2024 → 31 okt. 2025
K2
26 maj 2026
1 nov. 2020 → 31 okt. 2021
K2
5 juni 2022
1 nov. 2018 → 31 okt. 2019
K2
10 maj 2020
Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.
För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.
Registeruppgifter
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget bedriver frisörverksamhet där man erbjuder klippningar, trimningar, rakningar och även försäljning inom parti & detaljhandel för sport- & fritidsartiklar, samt bedriva uthyrning av personal inom dessa områden. Varuförsäljningen gäller då varor främst inom frisör och sport- & friluftsliv, så som kosmetikaprodukter, sprayfärg och snowboards, skateboards och hockeyartiklar samt tillbehör. Alla varor säljs via butik- & distanshandel. Bolaget kommer även bedriva design och framtagning utav dessa produkter inom redan nämnda områden som bolaget bedriver sin försäljning samt därmed förenlig verksamhet.
Postadress
Berge 236
82478 Bjuråker
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Stockholm · 0180
Län
Stockholm
Registrerat
25 feb. 2016
Verksamhet startad
31 mars 2016
Anställdaklass enligt SCB
1-4 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Registrerad
Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.
Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.
Undertecknare
Beräknade nyckeltal
Beräknat
Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.
Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.
Nyckeltal
31 okt. 2025
31 okt. 2024
31 okt. 2023
31 okt. 2022
31 okt. 2021
31 okt. 2020
31 okt. 2019
31 okt. 2018
31 okt. 2017
31 okt. 2016
Rörelsemarginal
—
—
—
—
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
EBITDA
—
—
—
—
—
—
—
—
Nettoomsättning per anställd
—
—
—
—
—
—
—
—
—
Personalkostnader per anställd
—
—
—
—
—
—
—
—
—
Kassalikviditet
—
—
—
—
Skuldsättningsgrad
—
—
—
—
—
—
—
—
Omsättningstillväxt
—
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Bolaget i sitt sammanhang
31 okt. 2025
Omsättningstillväxt7 859,1 %
10857 bolag · hela landet och alla branscher
P25 −24,8 %P50 0,7 %P75 27,2 %
Över tredje kvartilen
Rörelsemarginal1,3 %
12286 bolag · hela landet och alla branscher
P25 0,8 %P50 12,7 %P75 35,0 %
Mellan P25 och medianen
Soliditet17,0 %
15091 bolag · hela landet och alla branscher
P25 41,0 %P50 66,0 %P75 86,0 %
Under första kvartilen
Omsättning per anställd—
8865 bolag · hela landet och alla branscher
P25 0,6 MSEKP50 1,0 MSEKP75 1,5 MSEK
Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Officiell branschstatistik
Mot branschen (SCB)
Län + SNI 22024
SNI-kod 96 · Stockholm · TAB5693
Bolagets rapportperiod slutar 31 okt. 2025. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.
BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal1,3 %
1,3 %Bolaget
3,5 %Median (P50)
−4,1 % – 14,3 %Mitten 50 % (P25–P75)
Soliditet17,0 %
17,0 %Bolaget
53,0 %Median (P50)
26,0 % – 73,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Avkastning på totalt kapital—
—Bolaget
8,9 %Median (P50)
−9,6 % – 28,3 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Vinstprocent—
—Bolaget
3,8 %Median (P50)
−3,8 % – 15,3 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
3 404 företag i SCB-gruppen.
Källa: SCB, egen bearbetning
SCB
Driftställen
1 driftställe enligt SCB
1Driftställe 56898406
Huvudarbetsställe
BERGE 236, 82478 BJURÅKER
Hudiksvall · Gävleborgs län
1-4 anställda
96210 · Frisörer och barberare · 47631 · Detaljhandel med sport- och fritidsartiklar utom cyklar och båtar · 46491 · Partihandel med sport- och fritidsartiklar · 74110 · Industridesign och modedesign · 47632 · Detaljhandel med cyklar · 78201 · Personaluthyrning
CFAR 56898406
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.
1 av 1 driftställen har kartposition.
SCB · Tillväxtanalys
Bolagets bransch i sammanhang
Frisörer och barberareStockholms län
Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.
Företag i branschen49 168Riket · SNI 96 · 2025
Operativa ledare 55+36,8 %Riket · avsnitt R+S+T+U · 2024
23 044 av 62 579 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Konkurser
Stockholms län · branschgrupp 85-99
3202025
20182025
Visa värden per period
2018
181
2019
225
2020
178
2021
173
2022
166
2023
283
2024
291
2025
320
Nystartade företag
Stockholms län · branschgrupp 94-99
3092026Q2
2024Q32026Q2
Visa värden per period
2024Q3
313
2024Q4
311
2025Q1
279
2025Q2
265
2025Q3
354
2025Q4
301
2026Q1
292
2026Q2
309
Genomsnittlig månadslön39 600 kr / månad
Riket · branschavsnitt S · SCB · 2025
Månadslönen är ett branschsnitt. Personalkostnaden är bolagets totala rapporterade kostnad, inte en genomsnittslön.
Storleksfördelning och anställningsplaner
Företag per anställdaklass · riket · 2025
0 anställda
39 518
1–4 anställda
8 350
5–9 anställda
921
10–19 anställda
273
20–49 anställda
68
50–99 anställda
20
100–199 anställda
7
200–499 anställda
7
500+ anställda
4
Anställningsplaner
Andel arbetsställen i Stockholms län, alla branscher.
Minskning över 10 % · 2026K1
3,0 %
Ingen förändring · 2026K1
45,0 %
Viss minskning · 2026K1
7,0 %
Viss ökning · 2026K1
21,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
19,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
5,0 %
Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.
Vanliga frågor
Vad omsätter Snowbeast Distribution AB?
Nettoomsättningen var 0,28 Mkr för perioden som slutade 31 okt. 2025.
Varifrån kommer uppgifterna?
Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.
Varför saknas vissa uppgifter?
Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.
Vilka personuppgifter visas här?
Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.