Normal registerstatusSNI 46471SNI 74130SNI 71110SNI 43320Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Överblick
Bolaget i korthet
Studio He AB har organisationsnummer 559106-9348. Nettoomsättningen var 1,22 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rörelseresultatet var 0,11 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rapporterat medelantal anställda: 1 (31 dec. 2025).
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Stockholms län
Registrerat
30 mars 2017
Status
Normal registerstatus
Bransch
Partihandel med möbler, mattor och belysningsartiklar
Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.
Räkenskapsåret som slutade 31 dec. 2025. Ur årsredovisningens resultaträkning.
Flödena bygger på de rapporterade posterna. Övrigt är skillnaden mellan summan och de poster rapporten anger. Klicka på ett flöde för källan.
Finansiell historik
Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.
Nyckeltal
31 dec. 2025
31 dec. 2024
31 dec. 2023
31 dec. 2022
31 dec. 2021
31 dec. 2020
31 dec. 2019
31 dec. 2018
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
—
—
—
Rörelseresultat
Mkr
—
—
—
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
—
—
—
Årets resultat
Mkr
—
—
—
Skatt
Mkr
—
—
—
—
—
Personalkostnader
Mkr
—
—
—
Anställda
personer
—
—
—
—
—
Summa tillgångar
Mkr
—
—
—
Eget kapital
Mkr
—
—
—
Fritt eget kapital
Mkr
—
—
—
Aktiekapital
Mkr
—
—
—
Kassa & bank
Mkr
—
—
—
Kortfristiga skulder
Mkr
—
—
—
Långfristiga skulder
Mkr
—
—
—
Obeskattade reserver
Mkr
—
—
—
—
—
Soliditet
%
Föreslagen utdelning
Mkr
—
—
—
—
—
—
—
Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll. Samma räkenskapsår, olika rapporter. Detta är inte årlig tillväxt.
Årsredovisningar
Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.
Visa som tabell
Period
Räkenskapsårets slut
Inlämnad
31 dec. 2025
31 dec. 2025
7 juli 2026 · 188 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2022
31 dec. 2022
30 juli 2023 · 211 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2021
31 dec. 2021
24 juli 2022 · 205 dagar · Ej reviderad
Period
Inlämnad
Visa underlag
1 jan. 2025 → 31 dec. 2025
K2
7 juli 2026
1 jan. 2022 → 31 dec. 2022
K2
30 juli 2023
1 jan. 2021 → 31 dec. 2021
K2
24 juli 2022
Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.
För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.
Registeruppgifter
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva och förmedla arkitektur-, inredningsarkitektur- och designverksamhet, samt därmed förenlig verksamhet. Bolaget skall även bedriva butiks- och e- handel, grossistverksamhet och produktion samt import och försäljning av inredningsartiklar, möbler, böcker, accessoarer, husgeråd, köksgeråd, presentartiklar, textilier, knivar, friluftsartiklar, stickade och virkade produkter och dylikt, samt därmed förenlig verksamhet. Samt förvalta värdepapper och fast egendom, samt bedriva annan därmed förenlig verksamhet. Företaget skall bedriva fotografisk verksamhet inkluderande till exempel fotouppdrag, porträttfotografering, digital bildbehandling, försäljning av publiceringsrätt från eget bildarkiv samt förenlig verksamhet och äga och förvalta lös egendom samt därmed förenlig verksamhet. Företaget förmedlar och utför snickeritjänster, montering och leverans av möbler och fast inredning, målning och övriga hantverkstjänster och därmed förenlig verksamhet.
Postadress
Brahegatan 18
11437 Stockholm
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Stockholm · 0180
Län
Stockholm
Registrerat
30 mars 2017
Verksamhet startad
6 apr. 2017
Anställdaklass enligt SCB
1-4 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Registrerad
Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.
Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.
Styrelseledamot och verkställande direktör
Beräknade nyckeltal
Beräknat
Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.
Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.
Nyckeltal
31 dec. 2025
31 dec. 2024
31 dec. 2023
31 dec. 2022
31 dec. 2021
31 dec. 2020
31 dec. 2019
31 dec. 2018
Rörelsemarginal
—
—
—
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
EBITDA
—
—
—
—
—
—
Nettoomsättning per anställd
—
—
—
—
—
Personalkostnader per anställd
—
—
—
—
—
Skuldsättningsgrad
—
—
—
Omsättningstillväxt
—
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Bolaget i sitt sammanhang
31 dec. 2025
Omsättningstillväxt16,3 %
7757 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 −20,8 %P50 1,5 %P75 27,1 %
Mellan medianen och P75
Rörelsemarginal8,6 %
8942 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 1,1 %P50 13,1 %P75 33,4 %
Mellan P25 och medianen
Soliditet1,0 %
9484 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 42,0 %P50 63,0 %P75 80,6 %
Under första kvartilen
Omsättning per anställd1,2 MSEK
8193 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 0,5 MSEKP50 0,9 MSEKP75 1,5 MSEK
Mellan medianen och P75
Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Officiell branschstatistik
Mot branschen (SCB)
Län + SNI 22024
SNI-kod 46 · Stockholm · TAB5693
Bolagets rapportperiod slutar 31 dec. 2025. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.
BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal8,6 %
8,6 %Bolaget
3,2 %Median (P50)
−4,1 % – 11,3 %Mitten 50 % (P25–P75)
Soliditet1,0 %
1,0 %Bolaget
49,0 %Median (P50)
23,0 % – 72,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Avkastning på totalt kapital—
—Bolaget
6,9 %Median (P50)
−3,2 % – 20,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Vinstprocent—
—Bolaget
4,0 %Median (P50)
−2,5 % – 13,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
6 752 företag i SCB-gruppen.
Källa: SCB, egen bearbetning
SCB
Driftställen
1 driftställe enligt SCB
1Driftställe 58220989
Huvudarbetsställe
BRAHEGATAN 18, 11437 STOCKHOLM
Stockholm · Stockholms län
1-4 anställda
46471 · Partihandel med möbler, mattor och belysningsartiklar · 74130 · Inredningsdesign · 71110 · Arkitektverksamhet · 43320 · Byggnadssnickeriarbeten
CFAR 58220989
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.
1 av 1 driftställen har kartposition.
SCB · Tillväxtanalys
Bolagets bransch i sammanhang
Partihandel med möbler, mattor och belysningsartiklarStockholms län
Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.
Företag i branschen41 578Riket · SNI 46 · 2025
Operativa ledare 55+45,0 %Riket · avsnitt G · 2024
28 188 av 62 666 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Konkurser
Stockholms län · branschgrupp 46
1942025
20182025
Visa värden per period
2018
146
2019
142
2020
148
2021
112
2022
163
2023
169
2024
199
2025
194
Nystartade företag
Stockholms län · branschgrupp 46
1672026Q2
2024Q32026Q2
Visa värden per period
2024Q3
150
2024Q4
177
2025Q1
184
2025Q2
133
2025Q3
165
2025Q4
156
2026Q1
163
2026Q2
167
Genomsnittlig månadslön42 400 kr / månad
Riket · branschavsnitt G · SCB · 2025
Månadslönen är ett branschsnitt. Personalkostnaden är bolagets totala rapporterade kostnad, inte en genomsnittslön.
Storleksfördelning och anställningsplaner
Företag per anställdaklass · riket · 2025
0 anställda
25 899
1–4 anställda
9 260
5–9 anställda
2 654
10–19 anställda
1 824
20–49 anställda
1 244
50–99 anställda
417
100–199 anställda
168
200–499 anställda
79
500+ anställda
33
Anställningsplaner
Andel arbetsställen i Stockholms län, alla branscher.
Minskning över 10 % · 2026K1
3,0 %
Ingen förändring · 2026K1
45,0 %
Viss minskning · 2026K1
7,0 %
Viss ökning · 2026K1
21,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
19,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
5,0 %
Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.
Vanliga frågor
Vad omsätter Studio He AB?
Nettoomsättningen var 1,22 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025.
Varifrån kommer uppgifterna?
Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.
Varför saknas vissa uppgifter?
Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.
Vilka personuppgifter visas här?
Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.