Hoppa till innehållet
Sök bolag
Bolag

Synram AB

5592502958 · Uppsala

Normal registerstatusSNI 23450SNI 72109Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Överblick

Bolaget i korthet

Synram AB har organisationsnummer 559250-2958. Nettoomsättningen var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 jan. 2026. Rörelseresultatet var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 jan. 2026. Rapporterat medelantal anställda: 0 (31 jan. 2026).

Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Uppsala län
Registrerat
30 mars 2020
Status
Normal registerstatus
Bransch
Tillverkning av andra keramiska produkter

Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.

Vad som ändrats

31 jan. 2025 → 31 jan. 2026 · Jämförelsen innehåller 4 väsentliga förändringar.

Jämför rapporter
Omräknade jämförelsetalKassa & bank
31 jan. 2025
0,00 Mkr → 0,28 Mkr

Finansiell historik

Nettoomsättning · Mkr

Visa som tabell
PeriodNettoomsättning
2021-010,2
2022-010,0
2023-010,0
2024-010,0
2025-010,2
2026-010,0

Finansiell historik

Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.

Nyckeltal31 jan. 202631 jan. 202531 jan. 202431 jan. 202331 jan. 202231 jan. 2021
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
—
Rörelseresultat
Mkr
—
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
—
Årets resultat
Mkr
—
Skatt
Mkr
———
Anställda
personer
——
Summa tillgångar
Mkr
—
Eget kapital
Mkr
—
Fritt eget kapital
Mkr
—
Aktiekapital
Mkr
—
Kassa & bank
Mkr
—
Kortfristiga skulder
Mkr
—
Soliditet
%
Föreslagen utdelning
Mkr
—————

Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll. Samma räkenskapsår, olika rapporter. Detta är inte årlig tillväxt.

Årsredovisningar

Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.

Visa som tabell
PeriodRäkenskapsårets slutInlämnad
31 jan. 202631 jan. 202623 juli 2026 · 173 dagar · Ej reviderad
31 jan. 202531 jan. 202524 nov. 2025 · 297 dagar · Ej reviderad
31 jan. 202431 jan. 202425 aug. 2024 · 207 dagar · Ej reviderad
31 jan. 202331 jan. 20235 nov. 2023 · 278 dagar · Ej reviderad
PeriodInlämnadVisa underlag
1 feb. 2025 → 31 jan. 2026
K2
23 juli 2026
1 feb. 2024 → 31 jan. 2025
K2
24 nov. 2025
1 feb. 2023 → 31 jan. 2024
K2
25 aug. 2024
1 feb. 2022 → 31 jan. 2023
K2
5 nov. 2023

Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.

För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.

Registeruppgifter

Verksamhetsbeskrivning

Bolaget ska på kommersiella grunder bedriva forskning, utveckling, tillverkning och marknadsföring av kvalificerade produkter och tjänster inom området keramiska baserade material dvs. biomedicinska apparater, tandmaterial och kosmetik, och andra relevanta verksamheter.

Postadress

Stackmästarvägen 28 75647 Uppsala
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Uppsala · 0380
Län
Uppsala
Registrerat
30 mars 2020
Verksamhet startad
11 juni 2020
Anställdaklass enligt SCB
0 anställda
F-skatt
Uppgift saknas
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Inte registrerad

Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.

Registeruppgifter: SCB/Bolagsverket, uppdaterade 30 okt. 2026.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Det här finns i underlaget

4 digitala rapporter finns i Bolagsdelta. Den senaste perioden slutar 31 jan. 2026.

BolagsformÖvriga aktiebolag
SNI-kod23450, 72109

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolagsdelta Pro

Följ det som förändras.

Med Bolagsdelta Pro samlar du bolagen du följer, jämför hela rapporter och granskar förändringar i din arbetsyta.

Se vad Pro ger dig

Revisor & signering

1 undertecknare i senaste rapporten

Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.

Styrelseledamot

Beräknade nyckeltal

Beräknat

Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.

Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.

Nyckeltal31 jan. 202631 jan. 202531 jan. 202331 jan. 202231 jan. 2021
Rörelsemarginal———
Vinstmarginal (efter finansiella poster)——
Omsättningstillväxt——

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolaget i sitt sammanhang

31 jan. 2026

Omsättningstillväxt−100,0 %

7757 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 −20,8 %P50 1,5 %P75 27,1 %
Under första kvartilen
Rörelsemarginal—

8942 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 1,1 %P50 13,1 %P75 33,4 %
Soliditet44,0 %

9484 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 42,0 %P50 63,0 %P75 80,6 %
Mellan P25 och medianen
Omsättning per anställd—

8193 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 0,5 MSEKP50 0,9 MSEKP75 1,5 MSEK

Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Officiell branschstatistik

Mot branschen (SCB)

Län + SNI 22024

SNI-kod 23 · Uppsala · TAB5693

Bolagets rapportperiod slutar 31 jan. 2026. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.

BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal—

Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.

Soliditet44,0 %
Avkastning på totalt kapital—

Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.

21 företag i SCB-gruppen.

Källa: SCB, egen bearbetning

SCB

Driftställen

1 driftställe enligt SCB

1Driftställe 65866196

Huvudarbetsställe

STACKMÄSTARVÄGEN 28, 75647 UPPSALA

Uppsala · Uppsala län

0 anställda

23450 · Tillverkning av andra keramiska produkter · 72109 · Annan naturvetenskaplig och teknisk forskning och utveckling

CFAR 65866196
StockholmUppsalaSödermanlandÖstergötlandJönköpingKronobergKalmarGotlandBlekingeSkåneHallandVästra GötalandVärmlandÖrebroVästmanlandDalarnaGävleborgVästernorrlandJämtlandVästerbottenNorrbotten1
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.

1 av 1 driftställen har kartposition.

SCB · Tillväxtanalys

Bolagets bransch i sammanhang

Tillverkning av andra keramiska produkterUppsala län

Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.

Företag i branschen2 175Riket · SNI 23 · 2025
Operativa ledare 55+52,3 %Riket · avsnitt B+C · 2024
15 355 av 29 379 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Genomsnittlig månadslön45 100 kr / månad

Riket · branschavsnitt C · SCB · 2025

Storleksfördelning och anställningsplaner

Företag per anställdaklass · riket · 2025

0 anställda
1 623
1–4 anställda
282
5–9 anställda
96
10–19 anställda
70
20–49 anställda
51
50–99 anställda
23
100–199 anställda
11
200–499 anställda
13
500+ anställda
6

Anställningsplaner

Andel arbetsställen i Uppsala län, alla branscher.

Minskning över 10 % · 2026K1
2,0 %
Ingen förändring · 2026K1
48,0 %
Viss minskning · 2026K1
11,0 %
Viss ökning · 2026K1
20,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
18,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
2,0 %

Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.

Vanliga frågor

Vad omsätter Synram AB?

Nettoomsättningen var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 jan. 2026.

Varifrån kommer uppgifterna?

Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.

Varför saknas vissa uppgifter?

Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.

Vilka personuppgifter visas här?

Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.