Hoppa till innehållet
Sök bolag
Bolag

Systemsanering AB

5563653723 · Solna

Normal registerstatusSNI 81210SNI 46190SNI 77390Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Överblick

Bolaget i korthet

Systemsanering AB har organisationsnummer 556365-3723. Nettoomsättningen var 0,25 Mkr för perioden som slutade 30 juni 2022. Rörelseresultatet var −0,16 Mkr för perioden som slutade 30 juni 2022.

Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Stockholms län
Registrerat
7 aug. 1989
Status
Normal registerstatus
Bransch
Lokalvård

Senaste period i vårt underlag: 30 juni 2022. Kontrollera originalkällan om du behöver nyare uppgifter.

Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.

Vad som ändrats

Finansiell historik

Nettoomsättning · Mkr

Visa som tabell
PeriodNettoomsättning
2017-061,0
2018-061,1
2019-060,9
2020-060,8
2021-060,2
2022-060,2

Så fördelades intäkterna

Räkenskapsåret som slutade 30 juni 2022. Ur årsredovisningens resultaträkning.

Flödena bygger på de rapporterade posterna. Övrigt är skillnaden mellan summan och de poster rapporten anger. Klicka på ett flöde för källan.

Finansiell historik

Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.

Nyckeltal30 juni 202230 juni 202130 juni 202030 juni 201930 juni 201830 juni 2017
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
—
Rörelseresultat
Mkr
—
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
—
Årets resultat
Mkr
—
Skatt
Mkr
———
Personalkostnader
Mkr
—
Summa tillgångar
Mkr
—
Eget kapital
Mkr
—
Fritt eget kapital
Mkr
—
Aktiekapital
Mkr
—
Kassa & bank
Mkr
—
Kortfristiga skulder
Mkr
—
Långfristiga skulder
Mkr
—
Soliditet
%

Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll.

Årsredovisningar

Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.

Visa som tabell
PeriodRäkenskapsårets slutInlämnad
30 juni 202230 juni 20224 dec. 2022 · 157 dagar · Ej reviderad
30 juni 202130 juni 20219 jan. 2022 · 193 dagar · Ej reviderad
30 juni 202030 juni 202031 jan. 2021 · 215 dagar · Ej reviderad
30 juni 201930 juni 20192 feb. 2020 · 217 dagar · Ej reviderad
PeriodInlämnadVisa underlag
1 juli 2021 → 30 juni 2022
K2
4 dec. 2022
1 juli 2020 → 30 juni 2021
K2
9 jan. 2022
1 juli 2019 → 30 juni 2020
K2
31 jan. 2021
1 juli 2018 → 30 juni 2019
K2
2 feb. 2020

Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.

För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.

Registeruppgifter

Verksamhetsbeskrivning

Bolaget skall bedriva lokalvård på entreprenad, handel med värdepapper samt idka därmed förenlig verksamhet.

Postadress

Lemmingsväg 24 12240 Enskede
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Solna · 0184
Län
Stockholm
Registrerat
7 aug. 1989
Verksamhet startad
19 aug. 1989
Anställdaklass enligt SCB
0 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Registrerad

Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.

Registeruppgifter: SCB/Bolagsverket, uppdaterade 30 okt. 2026.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Det här finns i underlaget

4 digitala rapporter finns i Bolagsdelta. Den senaste perioden slutar 30 juni 2022.

BolagsformÖvriga aktiebolag
SNI-kod81210, 46190, 77390

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolagsdelta Pro

Följ det som förändras.

Med Bolagsdelta Pro samlar du bolagen du följer, jämför hela rapporter och granskar förändringar i din arbetsyta.

Se vad Pro ger dig

Revisor & signering

0 undertecknare i senaste rapporten

Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.

Beräknade nyckeltal

Beräknat

Bolaget i sitt sammanhang

30 juni 2022

Omsättningstillväxt17,5 %

10857 bolag · hela landet och alla branscher

P25 −24,8 %P50 0,7 %P75 27,2 %
Mellan medianen och P75
Rörelsemarginal−66,2 %

12286 bolag · hela landet och alla branscher

P25 0,8 %P50 12,7 %P75 35,0 %
Under första kvartilen
Soliditet9,0 %

15091 bolag · hela landet och alla branscher

P25 41,0 %P50 66,0 %P75 86,0 %
Under första kvartilen
Omsättning per anställd—

8865 bolag · hela landet och alla branscher

P25 0,6 MSEKP50 1,0 MSEKP75 1,5 MSEK

Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Officiell branschstatistik

Mot branschen (SCB)

SCB

Driftställen

1 driftställe enligt SCB

1Driftställe 28486439

Huvudarbetsställe

LEMMINGS VÄG 24, 12240 ENSKEDE

Stockholm · Stockholms län

0 anställda

81210 · 46190 · 77390

CFAR 28486439
StockholmUppsalaSödermanlandÖstergötlandJönköpingKronobergKalmarGotlandBlekingeSkåneHallandVästra GötalandVärmlandÖrebroVästmanlandDalarnaGävleborgVästernorrlandJämtlandVästerbottenNorrbotten1
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.

1 av 1 driftställen har kartposition.

SCB · Tillväxtanalys

Bolagets bransch i sammanhang

Vanliga frågor

Vad omsätter Systemsanering AB?

Nettoomsättningen var 0,25 Mkr för perioden som slutade 30 juni 2022.

Varifrån kommer uppgifterna?

Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.

Varför saknas vissa uppgifter?

Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.

Vilka personuppgifter visas här?

Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.