Hoppa till innehållet
Sök bolag
Bolag

team prc AB

5568101348 · Lidingö

Normal registerstatusSNI 43110SNI 43120SNI 81221SNI 43341SNI 81300Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Överblick

Bolaget i korthet

team prc AB har organisationsnummer 556810-1348. Nettoomsättningen var 1,32 Mkr för perioden som slutade 31 aug. 2025. Rörelseresultatet var 0,05 Mkr för perioden som slutade 31 aug. 2025. Rapporterat medelantal anställda: 2 (31 aug. 2025).

Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Stockholms län
Registrerat
1 juni 2010
Status
Normal registerstatus
Bransch
Rivning av hus och byggnader

Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.

Vad som ändrats

31 aug. 2024 → 31 aug. 2025 · Jämförelsen innehåller 0 väsentliga förändringar.

Jämför rapporter

Inga förändringar matchar filtret.

Finansiell historik

Nettoomsättning · Mkr

Visa som tabell
PeriodNettoomsättning
2016-081,9
2017-082,0
2018-081,8
2019-081,9
2020-082,1
2021-081,6
2022-080,9
2023-081,0
2024-081,2
2025-081,3

Så fördelades intäkterna

Räkenskapsåret som slutade 31 aug. 2025. Ur årsredovisningens resultaträkning.

Flödena bygger på de rapporterade posterna. Övrigt är skillnaden mellan summan och de poster rapporten anger. Klicka på ett flöde för källan.

Finansiell historik

Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.

Nyckeltal31 aug. 202531 aug. 202431 aug. 202331 aug. 202231 aug. 202131 aug. 202031 aug. 201931 aug. 201831 aug. 201731 aug. 2016
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
———
Rörelseresultat
Mkr
———
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
———
Årets resultat
Mkr
———
Skatt
Mkr
———
Personalkostnader
Mkr
———
Anställda
personer
———
Summa tillgångar
Mkr
———
Eget kapital
Mkr
———
Fritt eget kapital
Mkr
———
Aktiekapital
Mkr
———
Kassa & bank
Mkr
———
Kortfristiga skulder
Mkr
———
Långfristiga skulder
Mkr
———
Obeskattade reserver
Mkr
————————
Soliditet
%

Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll. Samma räkenskapsår, olika rapporter. Detta är inte årlig tillväxt.

Årsredovisningar

Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.

Visa som tabell
PeriodRäkenskapsårets slutInlämnad
31 aug. 202531 aug. 202513 nov. 2025 · 74 dagar · Ej reviderad
31 aug. 202431 aug. 20241 dec. 2024 · 92 dagar · Ej reviderad
31 aug. 202331 aug. 202317 dec. 2023 · 108 dagar · Ej reviderad
31 aug. 202231 aug. 202218 dec. 2022 · 109 dagar · Ej reviderad
31 aug. 201931 aug. 201912 jan. 2020 · 134 dagar · Ej reviderad
PeriodInlämnadVisa underlag
1 sep. 2024 → 31 aug. 2025
K2
13 nov. 2025
1 sep. 2023 → 31 aug. 2024
K2
1 dec. 2024
1 sep. 2022 → 31 aug. 2023
K2
17 dec. 2023
1 sep. 2021 → 31 aug. 2022
K2
18 dec. 2022
1 sep. 2018 → 31 aug. 2019
K2
12 jan. 2020

Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.

För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.

Registeruppgifter

Verksamhetsbeskrivning

Aktiebolaget ska bedriva markarbeten, snöskottning, byggstädning, måleriarbeten, trädgårdsarbete, rivningsarbete samt därmed förenlig verksamhet.

Postadress

Albatrossvägen 52 13666 Vendelsö
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Lidingö · 0186
Län
Stockholm
Registrerat
1 juni 2010
Verksamhet startad
12 aug. 2010
Anställdaklass enligt SCB
0 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Registrerad

Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.

Registeruppgifter: SCB/Bolagsverket, uppdaterade 30 okt. 2026.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Det här finns i underlaget

5 digitala rapporter finns i Bolagsdelta. Den senaste perioden slutar 31 aug. 2025.

BolagsformÖvriga aktiebolag
SNI-kod43110, 43120, 81221, 43341, 81300

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolagsdelta Pro

Följ det som förändras.

Med Bolagsdelta Pro samlar du bolagen du följer, jämför hela rapporter och granskar förändringar i din arbetsyta.

Se vad Pro ger dig

Revisor & signering

1 undertecknare i senaste rapporten

Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.

Undertecknare

Beräknade nyckeltal

Beräknat

Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.

Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.

Nyckeltal31 aug. 202531 aug. 202431 aug. 202331 aug. 202231 aug. 202131 aug. 202031 aug. 201931 aug. 201831 aug. 201731 aug. 2016
Rörelsemarginal———
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
EBITDA———
Nettoomsättning per anställd———
Personalkostnader per anställd———
Skuldsättningsgrad———
Omsättningstillväxt—

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolaget i sitt sammanhang

31 aug. 2025

Omsättningstillväxt10,8 %

7757 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 −20,8 %P50 1,5 %P75 27,1 %
Mellan medianen och P75
Rörelsemarginal3,6 %

8942 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 1,1 %P50 13,1 %P75 33,4 %
Mellan P25 och medianen
Soliditet92,0 %

9484 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 42,0 %P50 63,0 %P75 80,6 %
Över tredje kvartilen
Omsättning per anställd0,7 MSEK

8193 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 0,5 MSEKP50 0,9 MSEKP75 1,5 MSEK
Mellan P25 och medianen

Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Officiell branschstatistik

Mot branschen (SCB)

Län + SNI 52024

SNI-kod 43.110 · Stockholm · TAB5693

Bolagets rapportperiod slutar 31 aug. 2025. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.

BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal3,6 %
Soliditet92,0 %
Avkastning på totalt kapital—

Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.

131 företag i SCB-gruppen.

Källa: SCB, egen bearbetning

SCB

Driftställen

1 driftställe enligt SCB

1Driftställe 49629249

Huvudarbetsställe

ALBATROSSVÄGEN 52, 13666 VENDELSÖ

Haninge · Stockholms län

0 anställda

43110 · Rivning av hus och byggnader · 43120 · Mark- och grundarbeten · 81221 · Rengöring av byggnader · 43341 · Måleriarbeten · 81300 · Skötsel och underhåll av grönytor

CFAR 49629249
StockholmUppsalaSödermanlandÖstergötlandJönköpingKronobergKalmarGotlandBlekingeSkåneHallandVästra GötalandVärmlandÖrebroVästmanlandDalarnaGävleborgVästernorrlandJämtlandVästerbottenNorrbotten1
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.

1 av 1 driftställen har kartposition.

SCB · Tillväxtanalys

Bolagets bransch i sammanhang

Rivning av hus och byggnaderStockholms län

Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.

Företag i branschen807Riket · SNI 43.110 · 2025
Operativa ledare 55+39,0 %Riket · avsnitt F · 2024
28 930 av 74 134 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Genomsnittlig månadslön44 300 kr / månad

Riket · branschavsnitt F · SCB · 2025

Månadslönen är ett branschsnitt. Personalkostnaden är bolagets totala rapporterade kostnad, inte en genomsnittslön.

Storleksfördelning och anställningsplaner

Företag per anställdaklass · riket · 2025

0 anställda
450
1–4 anställda
194
5–9 anställda
67
10–19 anställda
59
20–49 anställda
26
50–99 anställda
10
100–199 anställda
1
200–499 anställda
0
500+ anställda
0

Anställningsplaner

Andel arbetsställen i Stockholms län, alla branscher.

Minskning över 10 % · 2026K1
3,0 %
Ingen förändring · 2026K1
45,0 %
Viss minskning · 2026K1
7,0 %
Viss ökning · 2026K1
21,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
19,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
5,0 %

Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.

Vanliga frågor

Vad omsätter team prc AB?

Nettoomsättningen var 1,32 Mkr för perioden som slutade 31 aug. 2025.

Varifrån kommer uppgifterna?

Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.

Varför saknas vissa uppgifter?

Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.

Vilka personuppgifter visas här?

Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.