Hoppa till innehållet
Sök bolag
Bolag

Teeba Sweets AB

5591211650 · Stockholm

Normal registerstatusSNI 95102Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Överblick

Bolaget i korthet

Teeba Sweets AB har organisationsnummer 559121-1650. Nettoomsättningen var −0,00 Mkr för perioden som slutade 31 juli 2023. Rörelseresultatet var −0,13 Mkr för perioden som slutade 31 juli 2023. Rapporterat medelantal anställda: 1 (31 juli 2020).

Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Stockholms län
Registrerat
8 aug. 2017
Status
Normal registerstatus
Bransch
Reparation av kommunikationsutrustning

Senaste period i vårt underlag: 31 juli 2023. Kontrollera originalkällan om du behöver nyare uppgifter.

Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.

Vad som ändrats

31 juli 2021 → 31 juli 2023 · Jämförelsen innehåller 11 väsentliga förändringar.

Jämför rapporter
−229 %Soliditet 36,00 % → −46,00 %
−101 %Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. 4,76 Mkr → −0,07 Mkr
−101 %Personalkostnader 0,97 Mkr → −0,01 Mkr

Finansiell historik

Nettoomsättning · Mkr

Visa som tabell
PeriodNettoomsättning
2019-073,5
2020-072,6
2021-074,4
2022-070,2
2023-07−0,0

Finansiell historik

Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.

Nyckeltal31 juli 202331 juli 202231 juli 202131 juli 202031 juli 2019
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
Rörelseresultat
Mkr
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
Årets resultat
Mkr
Skatt
Mkr
—
Personalkostnader
Mkr
Anställda
personer
———
Summa tillgångar
Mkr
Eget kapital
Mkr
Fritt eget kapital
Mkr
Aktiekapital
Mkr
Kassa & bank
Mkr
Kortfristiga skulder
Mkr
Långfristiga skulder
Mkr
Soliditet
%
Föreslagen utdelning
Mkr
————

Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll. Samma räkenskapsår, olika rapporter. Detta är inte årlig tillväxt.

Årsredovisningar

Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.

Visa som tabell
PeriodRäkenskapsårets slutInlämnad
31 juli 202331 juli 202319 nov. 2023 · 111 dagar · Ej reviderad
31 juli 202131 juli 202123 jan. 2022 · 176 dagar · Ej reviderad
31 juli 202031 juli 20207 mars 2021 · 219 dagar · Ej reviderad
PeriodInlämnadVisa underlag
1 aug. 2022 → 31 juli 2023
K2
19 nov. 2023
1 aug. 2020 → 31 juli 2021
K2
23 jan. 2022
1 aug. 2019 → 31 juli 2020
K2
7 mars 2021

Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.

För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.

Registeruppgifter

Verksamhetsbeskrivning

Bageriverksamhet, försäljning av konditorivaror, import och export av bageri- och livsmedelsprodukter samt därmed förenlig verksamhet.

Postadress

Farstaplan 18 12347 Farsta
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Stockholm · 0180
Län
Stockholm
Registrerat
8 aug. 2017
Verksamhet startad
28 sep. 2017
Anställdaklass enligt SCB
0 anställda
F-skatt
Uppgift saknas
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Registrerad

Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.

Registeruppgifter: SCB/Bolagsverket, uppdaterade 30 okt. 2026.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Det här finns i underlaget

3 digitala rapporter finns i Bolagsdelta. Den senaste perioden slutar 31 juli 2023.

BolagsformÖvriga aktiebolag
SNI-kod95102

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolagsdelta Pro

Följ det som förändras.

Med Bolagsdelta Pro samlar du bolagen du följer, jämför hela rapporter och granskar förändringar i din arbetsyta.

Se vad Pro ger dig

Revisor & signering

2 undertecknare i senaste rapporten

Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.

Verkställande direktör

Styrelseledamot

Beräknade nyckeltal

Beräknat

Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.

Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.

Nyckeltal31 juli 202331 juli 202231 juli 202131 juli 202031 juli 2019
Rörelsemarginal
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
EBITDA
Nettoomsättning per anställd———
Personalkostnader per anställd———
Kassalikviditet
Skuldsättningsgrad
Omsättningstillväxt—

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolaget i sitt sammanhang

31 juli 2023

Omsättningstillväxt−100,0 %

10857 bolag · hela landet och alla branscher

P25 −24,8 %P50 0,7 %P75 27,2 %
Under första kvartilen
Rörelsemarginal—

12286 bolag · hela landet och alla branscher

P25 0,8 %P50 12,7 %P75 35,0 %
Soliditet−46,3 %

15091 bolag · hela landet och alla branscher

P25 41,0 %P50 66,0 %P75 86,0 %
Under första kvartilen
Omsättning per anställd—

8865 bolag · hela landet och alla branscher

P25 0,6 MSEKP50 1,0 MSEKP75 1,5 MSEK

Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Officiell branschstatistik

Mot branschen (SCB)

Län + SNI 22024

SNI-kod 95 · Stockholm · TAB5693

Bolagets rapportperiod slutar 31 juli 2023. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.

BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal13 376 300,0 %
Soliditet−46,3 %
Avkastning på totalt kapital—

Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.

261 företag i SCB-gruppen.

Källa: SCB, egen bearbetning

SCB

Driftställen

1 driftställe enligt SCB

1Driftställe 58787672

Huvudarbetsställe

Farstaplan 18, 12347 FARSTA

Stockholm · Stockholms län

0 anställda

95102 · Reparation av kommunikationsutrustning

CFAR 58787672Koordinater saknas

Adresserna finns i listan. Kartan visas när koordinater finns i underlaget.

SCB · Tillväxtanalys

Bolagets bransch i sammanhang

Reparation av kommunikationsutrustningStockholms län

Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.

Företag i branschen3 823Riket · SNI 95 · 2025
Operativa ledare 55+36,8 %Riket · avsnitt R+S+T+U · 2024
23 044 av 62 579 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Genomsnittlig månadslön39 600 kr / månad

Riket · branschavsnitt S · SCB · 2025

Månadslönen är ett branschsnitt. Personalkostnaden är bolagets totala rapporterade kostnad, inte en genomsnittslön.

Storleksfördelning och anställningsplaner

Företag per anställdaklass · riket · 2025

0 anställda
3 075
1–4 anställda
616
5–9 anställda
81
10–19 anställda
35
20–49 anställda
13
50–99 anställda
1
100–199 anställda
1
200–499 anställda
1
500+ anställda
0

Anställningsplaner

Andel arbetsställen i Stockholms län, alla branscher.

Minskning över 10 % · 2026K1
3,0 %
Ingen förändring · 2026K1
45,0 %
Viss minskning · 2026K1
7,0 %
Viss ökning · 2026K1
21,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
19,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
5,0 %

Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.

Vanliga frågor

Vad omsätter Teeba Sweets AB?

Nettoomsättningen var −0,00 Mkr för perioden som slutade 31 juli 2023.

Varifrån kommer uppgifterna?

Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.

Varför saknas vissa uppgifter?

Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.

Vilka personuppgifter visas här?

Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.