Normal registerstatusSNI 32300SNI 46502SNI 01500SNI 46649SNI 02101SNI 09900Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Överblick
Bolaget i korthet
Thunderforce AB har organisationsnummer 559382-1530. Nettoomsättningen var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rörelseresultatet var −0,01 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025.
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Skåne län
Registrerat
23 maj 2022
Status
Normal registerstatus
Bransch
Tillverkning av sportartiklar
Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.
Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.
Nyckeltal
31 dec. 2025
31 dec. 2024
31 dec. 2023
31 dec. 2022
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
Rörelseresultat
Mkr
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
Årets resultat
Mkr
Skatt
Mkr
Summa tillgångar
Mkr
Eget kapital
Mkr
Fritt eget kapital
Mkr
Aktiekapital
Mkr
Kassa & bank
Mkr
Kortfristiga skulder
Mkr
Soliditet
%
Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll. Samma räkenskapsår, olika rapporter. Detta är inte årlig tillväxt.
Årsredovisningar
Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.
Visa som tabell
Period
Räkenskapsårets slut
Inlämnad
31 dec. 2025
31 dec. 2025
19 juli 2026 · 200 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2024
31 dec. 2024
28 juli 2025 · 209 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2023
31 dec. 2023
28 juli 2024 · 210 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2022
31 dec. 2022
16 juli 2023 · 197 dagar · Ej reviderad
Period
Inlämnad
Visa underlag
1 jan. 2025 → 31 dec. 2025
K2
19 juli 2026
1 jan. 2024 → 31 dec. 2024
K2
28 juli 2025
1 jan. 2023 → 31 dec. 2023
K2
28 juli 2024
23 maj 2022 → 31 dec. 2022
K27 månader
16 juli 2023
Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.
För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.
Registeruppgifter
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva skog och lantbruk, handel med jakt och skytteprodukter samt tillverkning av dessa, prospektering och gruvdrift samt handel med solcell och vindkraftsrelaterade produkter samt forskning kring förnybara energikällor, mekaniskt verkstadsarbete och med det förenlig verksamhet.
Postadress
Vanåsvägen 2
28672 Åsljunga
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Hässleholm · 1293
Län
Skåne
Registrerat
23 maj 2022
Verksamhet startad
16 juni 2022
Anställdaklass enligt SCB
0 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Registrerad
Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.
Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.
Styrelseledamot
Beräknade nyckeltal
Beräknat
Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.
Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.
Nyckeltal
31 dec. 2025
31 dec. 2024
31 dec. 2023
31 dec. 2022
Rörelsemarginal
—
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
—
EBITDA
Kassalikviditet
Omsättningstillväxt
—
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Bolaget i sitt sammanhang
31 dec. 2025
Omsättningstillväxt−100,0 %
10857 bolag · hela landet och alla branscher
P25 −24,8 %P50 0,7 %P75 27,2 %
Under första kvartilen
Rörelsemarginal—
12286 bolag · hela landet och alla branscher
P25 0,8 %P50 12,7 %P75 35,0 %
Soliditet87,1 %
15091 bolag · hela landet och alla branscher
P25 41,0 %P50 66,0 %P75 86,0 %
Över tredje kvartilen
Omsättning per anställd—
8865 bolag · hela landet och alla branscher
P25 0,6 MSEKP50 1,0 MSEKP75 1,5 MSEK
Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Officiell branschstatistik
Mot branschen (SCB)
Län + SNI 52024
SNI-kod 32.300 · Skåne · TAB5693
Bolagets rapportperiod slutar 31 dec. 2025. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.
BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal—
—Bolaget
1,5 %Median (P50)
−13,2 % – 11,8 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Soliditet87,1 %
87,1 %Bolaget
60,0 %Median (P50)
37,0 % – 89,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Avkastning på totalt kapital—
—Bolaget
−8,6 %Median (P50)
−28,8 % – 7,9 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Vinstprocent—
—Bolaget
1,5 %Median (P50)
−13,2 % – 19,6 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
10 företag i SCB-gruppen.
Källa: SCB, egen bearbetning
SCB
Driftställen
1 driftställe enligt SCB
1Driftställe 69052975
Huvudarbetsställe
VANÅSVÄGEN 2, 28672 ÅSLJUNGA
Örkelljunga · Skåne län
0 anställda
32300 · Tillverkning av sportartiklar · 46502 · Partihandel med elektronikkomponenter · 01500 · Blandat jordbruk · 46649 · Partihandel med diverse andra maskiner och diverse annan utrustning · 02101 · Skogsförvaltning · 09900 · Stödverksamhet avseende annan utvinning
CFAR 69052975
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.
1 av 1 driftställen har kartposition.
SCB · Tillväxtanalys
Bolagets bransch i sammanhang
Tillverkning av sportartiklarSkåne län
Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.
Företag i branschen393Riket · SNI 32.300 · 2025
Operativa ledare 55+52,3 %Riket · avsnitt B+C · 2024
15 355 av 29 379 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Konkurser
Skåne län · branschgrupp 05-39
472025
20182025
Visa värden per period
2018
65
2019
51
2020
47
2021
42
2022
36
2023
46
2024
63
2025
47
Nystartade företag
Skåne län · branschgrupp 05-39
1202026Q2
2024Q32026Q2
Visa värden per period
2024Q3
98
2024Q4
102
2025Q1
107
2025Q2
83
2025Q3
122
2025Q4
129
2026Q1
145
2026Q2
120
Genomsnittlig månadslön45 100 kr / månad
Riket · branschavsnitt C · SCB · 2025
Storleksfördelning och anställningsplaner
Företag per anställdaklass · riket · 2025
0 anställda
329
1–4 anställda
41
5–9 anställda
11
10–19 anställda
6
20–49 anställda
4
50–99 anställda
2
100–199 anställda
0
200–499 anställda
0
500+ anställda
0
Anställningsplaner
Andel arbetsställen i Skåne län, alla branscher.
Minskning över 10 % · 2026K1
2,0 %
Ingen förändring · 2026K1
49,0 %
Viss minskning · 2026K1
8,0 %
Viss ökning · 2026K1
18,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
21,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
3,0 %
Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.
Vanliga frågor
Vad omsätter Thunderforce AB?
Nettoomsättningen var 0,00 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025.
Varifrån kommer uppgifterna?
Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.
Varför saknas vissa uppgifter?
Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.
Vilka personuppgifter visas här?
Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.