Hoppa till innehållet
Sök bolag
Bolag

Tusingen AB

5567089775 · Stockholm

Normal registerstatusSNI 96990SNI 46499Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Överblick

Bolaget i korthet

Tusingen AB har organisationsnummer 556708-9775. Nettoomsättningen var 1,23 Mkr för perioden som slutade 30 juni 2026. Rörelseresultatet var −0,07 Mkr för perioden som slutade 30 juni 2026. Rapporterat medelantal anställda: 5 (30 juni 2026).

Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Stockholms län
Registrerat
18 aug. 2006
Status
Normal registerstatus
Bransch
Diverse övriga konsumenttjänster

Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.

Vad som ändrats

30 juni 2024 → 30 juni 2026 · Jämförelsen innehåller 2 väsentliga förändringar.

Jämför rapporter
−73 %Soliditet −63,00 % → −109,00 %
NyckeltalSkatt −0,02 Mkr → — Mkr

Finansiell historik

Nettoomsättning · Mkr

Visa som tabell
PeriodNettoomsättning
2016-060,9
2017-061,1
2018-061,0
2019-061,1
2020-061,3
2021-061,1
2022-061,1
2023-061,3
2024-061,2
2025-061,2
2026-061,2

Så fördelades intäkterna

Räkenskapsåret som slutade 30 juni 2026. Ur årsredovisningens resultaträkning.

Flödena bygger på de rapporterade posterna. Övrigt är skillnaden mellan summan och de poster rapporten anger. Klicka på ett flöde för källan.

Finansiell historik

Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.

Nyckeltal30 juni 202630 juni 202530 juni 202430 juni 202330 juni 202230 juni 202130 juni 202030 juni 201930 juni 201830 juni 201730 juni 2016
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
——
Rörelseresultat
Mkr
——
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
——
Årets resultat
Mkr
——
Skatt
Mkr
———————
Personalkostnader
Mkr
——
Anställda
personer
——
Summa tillgångar
Mkr
——
Eget kapital
Mkr
——
Fritt eget kapital
Mkr
——
Aktiekapital
Mkr
——
Kassa & bank
Mkr
——
Kortfristiga skulder
Mkr
——
Långfristiga skulder
Mkr
———————
Soliditet
%
Föreslagen utdelning
Mkr
———————

Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll. Samma räkenskapsår, olika rapporter. Detta är inte årlig tillväxt.

Årsredovisningar

Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.

Visa som tabell
PeriodRäkenskapsårets slutInlämnad
30 juni 202630 juni 202630 sep. 2026 · 92 dagar · Ej reviderad
30 juni 202530 juni 202524 nov. 2025 · 147 dagar · Ej reviderad
30 juni 202430 juni 202429 dec. 2024 · 182 dagar · Ej reviderad
30 juni 202330 juni 202312 nov. 2023 · 135 dagar · Ej reviderad
30 juni 202130 juni 20216 feb. 2022 · 221 dagar · Ej reviderad
30 juni 202030 juni 202021 feb. 2021 · 236 dagar · Ej reviderad
30 juni 201930 juni 20192 feb. 2020 · 217 dagar · Ej reviderad
PeriodInlämnadVisa underlag
1 juli 2025 → 30 juni 2026
K2
30 sep. 2026
1 juli 2024 → 30 juni 2025
K2
24 nov. 2025
1 juli 2023 → 30 juni 2024
K2
29 dec. 2024
1 juli 2022 → 30 juni 2023
K2
12 nov. 2023
1 juli 2020 → 30 juni 2021
K2
6 feb. 2022
1 juli 2019 → 30 juni 2020
K2
21 feb. 2021
1 juli 2018 → 30 juni 2019
K2
2 feb. 2020

Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.

För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.

Registeruppgifter

Verksamhetsbeskrivning

Aktiebolaget ska bedriva hunddagis, försäljning av hundartiklar, utbildning, cafe verksamhet, inackorderingar samt annan hundvård.

Postadress

Fyrskeppsvägen 80 12154 Johanneshov
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Stockholm · 0180
Län
Stockholm
Registrerat
18 aug. 2006
Verksamhet startad
18 okt. 2012
Anställdaklass enligt SCB
5-9 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Registrerad

Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.

Registeruppgifter: SCB/Bolagsverket, uppdaterade 30 okt. 2026.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Det här finns i underlaget

7 digitala rapporter finns i Bolagsdelta. Den senaste perioden slutar 30 juni 2026.

BolagsformÖvriga aktiebolag
SNI-kod96990, 46499

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolagsdelta Pro

Följ det som förändras.

Med Bolagsdelta Pro samlar du bolagen du följer, jämför hela rapporter och granskar förändringar i din arbetsyta.

Se vad Pro ger dig

Revisor & signering

1 undertecknare i senaste rapporten

Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.

Styrelseledamot

Beräknade nyckeltal

Beräknat

Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.

Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.

Nyckeltal30 juni 202630 juni 202530 juni 202430 juni 202330 juni 202230 juni 202130 juni 202030 juni 201930 juni 201830 juni 201730 juni 2016
Rörelsemarginal——
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
EBITDA—————
Nettoomsättning per anställd——
Personalkostnader per anställd——
Skuldsättningsgrad———————
Omsättningstillväxt—

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolaget i sitt sammanhang

30 juni 2026

Omsättningstillväxt0,4 %

398 bolag · 5-9 anställda · hela landet

P25 −5,8 %P50 5,5 %P75 23,2 %
Mellan P25 och medianen
Rörelsemarginal−5,9 %

417 bolag · 5-9 anställda · hela landet

P25 1,1 %P50 5,8 %P75 12,5 %
Under första kvartilen
Soliditet−108,7 %

384 bolag · 5-9 anställda · hela landet

P25 26,6 %P50 45,0 %P75 63,1 %
Under första kvartilen
Omsättning per anställd0,2 MSEK

417 bolag · 5-9 anställda · hela landet

P25 0,8 MSEKP50 1,3 MSEKP75 2,2 MSEK
Under första kvartilen

Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Officiell branschstatistik

Mot branschen (SCB)

Län + SNI 22024

SNI-kod 96 · Stockholm · TAB5693

Bolagets rapportperiod slutar 30 juni 2026. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.

BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal−5,9 %
Soliditet−108,7 %
Avkastning på totalt kapital—

Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.

3 404 företag i SCB-gruppen.

Källa: SCB, egen bearbetning

SCB

Driftställen

1 driftställe enligt SCB

1Driftställe 52644762

Huvudarbetsställe

FYRSKEPPSVÄGEN 80, 12154 JOHANNESHOV

Stockholm · Stockholms län

5-9 anställda

96990 · Diverse övriga konsumenttjänster · 46499 · Partihandel med övriga hushållsvaror

CFAR 52644762
StockholmUppsalaSödermanlandÖstergötlandJönköpingKronobergKalmarGotlandBlekingeSkåneHallandVästra GötalandVärmlandÖrebroVästmanlandDalarnaGävleborgVästernorrlandJämtlandVästerbottenNorrbotten1
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.

1 av 1 driftställen har kartposition.

SCB · Tillväxtanalys

Bolagets bransch i sammanhang

Diverse övriga konsumenttjänsterStockholms län

Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.

Företag i branschen49 168Riket · SNI 96 · 2025
Operativa ledare 55+36,8 %Riket · avsnitt R+S+T+U · 2024
23 044 av 62 579 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Genomsnittlig månadslön39 600 kr / månad

Riket · branschavsnitt S · SCB · 2025

Månadslönen är ett branschsnitt. Personalkostnaden är bolagets totala rapporterade kostnad, inte en genomsnittslön.

Storleksfördelning och anställningsplaner

Företag per anställdaklass · riket · 2025

0 anställda
39 518
1–4 anställda
8 350
5–9 anställda
921
10–19 anställda
273
20–49 anställda
68
50–99 anställda
20
100–199 anställda
7
200–499 anställda
7
500+ anställda
4

Anställningsplaner

Andel arbetsställen i Stockholms län, alla branscher.

Minskning över 10 % · 2026K1
3,0 %
Ingen förändring · 2026K1
45,0 %
Viss minskning · 2026K1
7,0 %
Viss ökning · 2026K1
21,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
19,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
5,0 %

Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.

Vanliga frågor

Vad omsätter Tusingen AB?

Nettoomsättningen var 1,23 Mkr för perioden som slutade 30 juni 2026.

Varifrån kommer uppgifterna?

Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.

Varför saknas vissa uppgifter?

Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.

Vilka personuppgifter visas här?

Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.