Normal registerstatusSNI 86222SNI 86221SNI 64994SNI 86212SNI 02102Övriga aktiebolag0 driftställen enligt SCB
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Överblick
Bolaget i korthet
Wallfink AB har organisationsnummer 556812-5339. Nettoomsättningen var 0,24 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2021. Rörelseresultatet var 0,08 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2021. Rapporterat medelantal anställda: 1 (31 dec. 2021).
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Stockholms län
Registrerat
28 juni 2010
Status
Normal registerstatus
Bransch
Specialistläkarverksamhet inom öppenvård, ej på sjukhus
Senaste period i vårt underlag: 31 dec. 2021. Kontrollera originalkällan om du behöver nyare uppgifter.
Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.
Räkenskapsåret som slutade 31 dec. 2021. Ur årsredovisningens resultaträkning.
Flödena bygger på de rapporterade posterna. Övrigt är skillnaden mellan summan och de poster rapporten anger. Klicka på ett flöde för källan.
Finansiell historik
Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.
Nyckeltal
31 dec. 2021
31 dec. 2020
31 dec. 2019
31 dec. 2018
31 dec. 2017
31 dec. 2016
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
—
—
Rörelseresultat
Mkr
—
—
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
—
—
Årets resultat
Mkr
—
—
Skatt
Mkr
—
—
Personalkostnader
Mkr
—
—
Anställda
personer
—
—
Summa tillgångar
Mkr
—
—
Eget kapital
Mkr
—
—
Fritt eget kapital
Mkr
—
—
Aktiekapital
Mkr
—
—
Kassa & bank
Mkr
—
—
Kortfristiga skulder
Mkr
—
—
Obeskattade reserver
Mkr
—
—
—
Soliditet
%
Föreslagen utdelning
Mkr
—
—
—
Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll.
Årsredovisningar
Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.
Visa som tabell
Period
Räkenskapsårets slut
Inlämnad
31 dec. 2021
31 dec. 2021
22 maj 2022 · 142 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2020
31 dec. 2020
7 mars 2021 · 66 dagar · Ej reviderad
31 dec. 2019
31 dec. 2019
1 mars 2020 · 61 dagar · Ej reviderad
Period
Inlämnad
Visa underlag
1 jan. 2021 → 31 dec. 2021
K2
22 maj 2022
1 jan. 2020 → 31 dec. 2020
K2
7 mars 2021
1 jan. 2019 → 31 dec. 2019
K2
1 mars 2020
Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.
För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.
Registeruppgifter
Verksamhetsbeskrivning
Medicinsk konsultation, förvaltning av fastighet , skog och kapital och därmed förenlig verksamhet
Postadress
Furusundsgatan 9
11537 Stockholm
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Stockholm · 0180
Län
Stockholm
Registrerat
28 juni 2010
Verksamhet startad
21 juli 2016
Anställdaklass enligt SCB
0 anställda
F-skatt
Uppgift saknas
Moms
Uppgift saknas
Arbetsgivare
Uppgift saknas
Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.
Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.
Beräknade nyckeltal
Beräknat
Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.
Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.
Nyckeltal
31 dec. 2021
31 dec. 2020
31 dec. 2019
31 dec. 2018
31 dec. 2017
31 dec. 2016
Rörelsemarginal
—
—
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
EBITDA
—
—
—
Nettoomsättning per anställd
—
—
Personalkostnader per anställd
—
—
Omsättningstillväxt
—
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Bolaget i sitt sammanhang
31 dec. 2021
Omsättningstillväxt−82,0 %
7757 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 −20,8 %P50 1,5 %P75 27,1 %
Under första kvartilen
Rörelsemarginal35,5 %
8942 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 1,1 %P50 13,1 %P75 33,4 %
Över tredje kvartilen
Soliditet94,0 %
9484 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 42,0 %P50 63,0 %P75 80,6 %
Över tredje kvartilen
Omsättning per anställd0,2 MSEK
8193 bolag · 1-4 anställda · hela landet
P25 0,5 MSEKP50 0,9 MSEKP75 1,5 MSEK
Under första kvartilen
Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.
Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning
Officiell branschstatistik
Mot branschen (SCB)
Län + SNI 52024
SNI-kod 86.222 · Stockholm · TAB5693
Bolagets rapportperiod slutar 31 dec. 2021. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.
BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal35,5 %
35,5 %Bolaget
26,9 %Median (P50)
1,5 % – 64,3 %Mitten 50 % (P25–P75)
Soliditet94,0 %
94,0 %Bolaget
72,0 %Median (P50)
53,0 % – 86,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Avkastning på totalt kapital—
—Bolaget
22,8 %Median (P50)
3,4 % – 47,6 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
Vinstprocent—
—Bolaget
33,6 %Median (P50)
5,0 % – 73,0 %Mitten 50 % (P25–P75)
Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.
860 företag i SCB-gruppen.
Källa: SCB, egen bearbetning
SCB
Driftställen
0 driftställen enligt SCB
1Driftställe 57352098
Huvudarbetsställe
FURUSUNDSGATAN 9, 11537 STOCKHOLM
Stockholm · Stockholms län
0 anställda
86222 · Specialistläkarverksamhet inom öppenvård, ej på sjukhus · 86221 · Specialistläkarverksamhet inom öppenvård, på sjukhus · 64994 · Förvaltning av och handel med värdepapper, för en begränsad och sluten krets av ägare · 86212 · Annan allmän öppen hälso- och sjukvård, ej primärvård · 02102 · Skogsskötsel
CFAR 57352098Koordinater saknas
Adresserna finns i listan. Kartan visas när koordinater finns i underlaget.
SCB · Tillväxtanalys
Bolagets bransch i sammanhang
Specialistläkarverksamhet inom öppenvård, ej på sjukhusStockholms län
Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.
Företag i branschen3 646Riket · SNI 86.222 · 2025
Operativa ledare 55+51,2 %Riket · avsnitt Q · 2024
9 643 av 18 849 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Konkurser
Stockholms län · branschgrupp 85-99
3202025
20182025
Visa värden per period
2018
181
2019
225
2020
178
2021
173
2022
166
2023
283
2024
291
2025
320
Nystartade företag
Stockholms län · branschgrupp 86-88
1732026Q2
2024Q32026Q2
Visa värden per period
2024Q3
146
2024Q4
166
2025Q1
157
2025Q2
152
2025Q3
162
2025Q4
184
2026Q1
207
2026Q2
173
Genomsnittlig månadslön39 100 kr / månad
Riket · branschavsnitt Q · SCB · 2025
Månadslönen är ett branschsnitt. Personalkostnaden är bolagets totala rapporterade kostnad, inte en genomsnittslön.
Storleksfördelning och anställningsplaner
Företag per anställdaklass · riket · 2025
0 anställda
2 518
1–4 anställda
891
5–9 anställda
89
10–19 anställda
62
20–49 anställda
53
50–99 anställda
19
100–199 anställda
7
200–499 anställda
7
500+ anställda
0
Anställningsplaner
Andel arbetsställen i Stockholms län, alla branscher.
Minskning över 10 % · 2026K1
3,0 %
Ingen förändring · 2026K1
45,0 %
Viss minskning · 2026K1
7,0 %
Viss ökning · 2026K1
21,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
19,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
5,0 %
Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.
Vanliga frågor
Vad omsätter Wallfink AB?
Nettoomsättningen var 0,24 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2021.
Varifrån kommer uppgifterna?
Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.
Varför saknas vissa uppgifter?
Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.
Vilka personuppgifter visas här?
Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.