Hoppa till innehållet
Sök bolag
Bolag

WINGOAL AB

5590179239 · Norrtälje

Normal registerstatusSNI 47300Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Överblick

Bolaget i korthet

WINGOAL AB har organisationsnummer 559017-9239. Nettoomsättningen var −0,00 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rörelseresultatet var −0,07 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025. Rapporterat medelantal anställda: 2 (31 dec. 2022).

Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Stockholms län
Registrerat
22 juni 2015
Status
Normal registerstatus
Bransch
Detaljhandel med drivmedel

Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.

Vad som ändrats

31 dec. 2019 → 31 dec. 2025 · Jämförelsen innehåller 13 väsentliga förändringar.

Jämför rapporter
−102 %Personalkostnader 0,60 Mkr → −0,01 Mkr
−100 %Nettoomsättning 7,32 Mkr → −0,00 Mkr
−100 %Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. 7,33 Mkr → −0,00 Mkr

Finansiell historik

Nettoomsättning · Mkr

Visa som tabell
PeriodNettoomsättning
2018-123,9
2019-127,3
2020-125,9
2021-126,9
2022-125,4
2023-122,8
2024-120,1
2025-12−0,0

Finansiell historik

Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.

Nyckeltal31 dec. 202531 dec. 202431 dec. 202331 dec. 202231 dec. 202131 dec. 202031 dec. 201931 dec. 201831 dec. 201731 dec. 201631 dec. 2015
Nettoomsättning
Mkr
———
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
—————
Rörelseresultat
Mkr
—————
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
—————
Årets resultat
Mkr
—————
Skatt
Mkr
—————————
Personalkostnader
Mkr
—————
Anställda
personer
———————
Summa tillgångar
Mkr
—————
Eget kapital
Mkr
—————
Fritt eget kapital
Mkr
—————
Aktiekapital
Mkr
—————
Kassa & bank
Mkr
—————
Kortfristiga skulder
Mkr
—————
Långfristiga skulder
Mkr
—————————
Soliditet
%

Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll.

Årsredovisningar

Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.

Visa som tabell
PeriodRäkenskapsårets slutInlämnad
31 dec. 202531 dec. 20251 juli 2026 · 182 dagar · Ej reviderad
31 dec. 202231 dec. 20222 juli 2023 · 183 dagar · Reviderad
31 dec. 201931 dec. 201928 juni 2020 · 180 dagar · Ej reviderad
PeriodInlämnadVisa underlag
1 jan. 2025 → 31 dec. 2025
K2
1 juli 2026
1 jan. 2022 → 31 dec. 2022
K2
2 juli 2023
1 jan. 2019 → 31 dec. 2019
K2
28 juni 2020

Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.

För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.

Registeruppgifter

Verksamhetsbeskrivning

Bolaget ska bedriva handel med energivaror såsom olja, bensin och diesel samt detaljhandel främst i form av kiosker och servicebutiker, serverings- och restaurangrörelse. Företaget ska också importera och bedriva handel med laddare och batterier till eldrivna fordon samt utföra service på fordonsbatterier.

Postadress

Kivra: 559017-9239 10631 Stockholm
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Norrtälje · 0188
Län
Stockholm
Registrerat
22 juni 2015
Verksamhet startad
8 feb. 2018
Anställdaklass enligt SCB
0 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Uppgift saknas

Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.

Registeruppgifter: SCB/Bolagsverket, uppdaterade 30 okt. 2026.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Det här finns i underlaget

3 digitala rapporter finns i Bolagsdelta. Den senaste perioden slutar 31 dec. 2025.

BolagsformÖvriga aktiebolag
SNI-kod47300

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolagsdelta Pro

Följ det som förändras.

Med Bolagsdelta Pro samlar du bolagen du följer, jämför hela rapporter och granskar förändringar i din arbetsyta.

Se vad Pro ger dig

Revisor & signering

1 undertecknare i senaste rapporten

Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.

Undertecknare

Beräknade nyckeltal

Beräknat

Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.

Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.

Nyckeltal31 dec. 202531 dec. 202431 dec. 202331 dec. 202231 dec. 202131 dec. 202031 dec. 201931 dec. 2018
Rörelsemarginal——
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
EBITDA——
Nettoomsättning per anställd————
Personalkostnader per anställd————
Kassalikviditet——
Skuldsättningsgrad——————
Omsättningstillväxt—

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolaget i sitt sammanhang

31 dec. 2025

Omsättningstillväxt−100,0 %

10857 bolag · hela landet och alla branscher

P25 −24,8 %P50 0,7 %P75 27,2 %
Under första kvartilen
Rörelsemarginal—

12286 bolag · hela landet och alla branscher

P25 0,8 %P50 12,7 %P75 35,0 %
Soliditet14,0 %

15091 bolag · hela landet och alla branscher

P25 41,0 %P50 66,0 %P75 86,0 %
Under första kvartilen
Omsättning per anställd—

8865 bolag · hela landet och alla branscher

P25 0,6 MSEKP50 1,0 MSEKP75 1,5 MSEK

Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Officiell branschstatistik

Mot branschen (SCB)

Län + SNI 52024

SNI-kod 47.300 · Stockholm · TAB5693

Bolagets rapportperiod slutar 31 dec. 2025. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.

BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal2 492 433,3 %
Soliditet14,0 %
Avkastning på totalt kapital—

Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.

96 företag i SCB-gruppen.

Källa: SCB, egen bearbetning

SCB

Driftställen

1 driftställe enligt SCB

1Driftställe 59199992

Huvudarbetsställe

00000 STOCKHOLM

Stockholm · Stockholms län

0 anställda

47300 · Detaljhandel med drivmedel

CFAR 59199992Koordinater saknas

Adresserna finns i listan. Kartan visas när koordinater finns i underlaget.

SCB · Tillväxtanalys

Bolagets bransch i sammanhang

Detaljhandel med drivmedelStockholms län

Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.

Företag i branschen953Riket · SNI 47.300 · 2025
Operativa ledare 55+45,0 %Riket · avsnitt G · 2024
28 188 av 62 666 operativa ledare i den redovisade gruppen.
Genomsnittlig månadslön42 400 kr / månad

Riket · branschavsnitt G · SCB · 2025

Månadslönen är ett branschsnitt. Personalkostnaden är bolagets totala rapporterade kostnad, inte en genomsnittslön.

Storleksfördelning och anställningsplaner

Företag per anställdaklass · riket · 2025

0 anställda
420
1–4 anställda
166
5–9 anställda
195
10–19 anställda
153
20–49 anställda
12
50–99 anställda
1
100–199 anställda
2
200–499 anställda
2
500+ anställda
2

Anställningsplaner

Andel arbetsställen i Stockholms län, alla branscher.

Minskning över 10 % · 2026K1
3,0 %
Ingen förändring · 2026K1
45,0 %
Viss minskning · 2026K1
7,0 %
Viss ökning · 2026K1
21,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
19,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
5,0 %

Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.

Vanliga frågor

Vad omsätter WINGOAL AB?

Nettoomsättningen var −0,00 Mkr för perioden som slutade 31 dec. 2025.

Varifrån kommer uppgifterna?

Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.

Varför saknas vissa uppgifter?

Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.

Vilka personuppgifter visas här?

Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.