Hoppa till innehållet
Sök bolag
Bolag

Zander Medical Webscript AB

5566555289 · Stockholm

Normal registerstatusSNI 82100Övriga aktiebolag1 driftställe enligt SCB

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Överblick

Bolaget i korthet

Zander Medical Webscript AB har organisationsnummer 556655-5289. Nettoomsättningen var 0,32 Mkr för perioden som slutade 30 juni 2024. Rörelseresultatet var −0,00 Mkr för perioden som slutade 30 juni 2024. Rapporterat medelantal anställda: 1 (30 juni 2024).

Bolagsform
Övriga aktiebolag
Län
Stockholms län
Registrerat
3 feb. 2004
Status
Normal registerstatus
Bransch
Kontorstjänster

Senaste period i vårt underlag: 30 juni 2024. Kontrollera originalkällan om du behöver nyare uppgifter.

Senaste uppgift per nyckeltal. Perioden visas för varje värde.

Vad som ändrats

30 juni 2021 → 30 juni 2024 · Jämförelsen innehåller 5 väsentliga förändringar.

Jämför rapporter
+23 %Soliditet 39,00 % → 48,00 %
Omräknade jämförelsetalSoliditet
30 juni 2021
39,00 % → 38,00 %

Finansiell historik

Nettoomsättning · Mkr

Visa som tabell
PeriodNettoomsättning
2015-060,7
2016-060,7
2017-060,8
2018-060,9
2019-060,8
2020-060,5
2021-060,2
2022-060,2
2023-060,3
2024-060,3

Så fördelades intäkterna

Räkenskapsåret som slutade 30 juni 2024. Ur årsredovisningens resultaträkning.

Flödena bygger på de rapporterade posterna. Övrigt är skillnaden mellan summan och de poster rapporten anger. Klicka på ett flöde för källan.

Finansiell historik

Nettoomsättning avser försäljningen. Rörelsens omsättning är nettoomsättning plus övriga rörelseintäkter. Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. är en separat rapporterad post.

Nyckeltal30 juni 202430 juni 202330 juni 202230 juni 202130 juni 202030 juni 201930 juni 201830 juni 201730 juni 201630 juni 2015
Nettoomsättning
Mkr
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m.
Mkr
———
Rörelseresultat
Mkr
———
Resultat efter finansiella poster
Mkr
Resultat före skatt
Mkr
———
Årets resultat
Mkr
———
Skatt
Mkr
————————
Personalkostnader
Mkr
———
Anställda
personer
———
Summa tillgångar
Mkr
———
Eget kapital
Mkr
———
Fritt eget kapital
Mkr
———
Aktiekapital
Mkr
———
Kassa & bank
Mkr
———
Kortfristiga skulder
Mkr
———
Soliditet
%

Enstaka värden saknas. De visas som ett streck, aldrig som noll. Kostnadsrader visas med tecknet i källan. Ett positivt kostnadsbelopp dras av i resultaträkningen; saknade poster visas inte som noll.

Årsredovisningar

Från räkenskapsårets slut till inlämning hos Bolagsverket. Lång väntan är en signal i sig.

Visa som tabell
PeriodRäkenskapsårets slutInlämnad
30 juni 202430 juni 20241 dec. 2024 · 154 dagar · Ej reviderad
30 juni 202330 juni 202322 okt. 2023 · 114 dagar · Ej reviderad
30 juni 202230 juni 202227 nov. 2022 · 150 dagar · Ej reviderad
30 juni 202130 juni 20219 jan. 2022 · 193 dagar · Ej reviderad
30 juni 201930 juni 20195 jan. 2020 · 189 dagar · Ej reviderad
PeriodInlämnadVisa underlag
1 juli 2023 → 30 juni 2024
K2
1 dec. 2024
1 juli 2022 → 30 juni 2023
K2
22 okt. 2023
1 juli 2021 → 30 juni 2022
K2
27 nov. 2022
1 juli 2020 → 30 juni 2021
K2
9 jan. 2022
1 juli 2018 → 30 juni 2019
K2
5 jan. 2020

Endast digitala årsredovisningar ingår. Ett saknat år betyder inte att rapporten saknas hos myndigheten.

För rapporter före 2025 avser inlämningsdatum bulkfilens vecka och kan vara ungefärligt.

Registeruppgifter

Verksamhetsbeskrivning

Aktiebolagets verksamhet ska vara att utföra utskriftstjänster över internet, utföra konsulttjänster inom hälso- och sjukvårdsadministration samt konsultverksamhet avseende föreläsningar och utbildning.

Postadress

Brunbärsvägen 2 11421 Stockholm
Bolagsform
Övriga aktiebolag
Kommun / säte
Stockholm · 0180
Län
Stockholm
Registrerat
3 feb. 2004
Verksamhet startad
25 feb. 2004
Anställdaklass enligt SCB
0 anställda
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad
Arbetsgivare
Registrerad

Anställdaklassen är ett intervall från SCB. Rapporterat medelantal anställda visas separat med sin rapportperiod.

Registeruppgifter: SCB/Bolagsverket, uppdaterade 30 okt. 2026.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Det här finns i underlaget

5 digitala rapporter finns i Bolagsdelta. Den senaste perioden slutar 30 juni 2024.

BolagsformÖvriga aktiebolag
SNI-kod82100

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolagsdelta Pro

Följ det som förändras.

Med Bolagsdelta Pro samlar du bolagen du följer, jämför hela rapporter och granskar förändringar i din arbetsyta.

Se vad Pro ger dig

Revisor & signering

1 undertecknare i senaste rapporten

Namn på personer visas för inloggade användare med rätt abonnemang.

Undertecknare

Beräknade nyckeltal

Beräknat

Beräknade värden från rapporterade poster i årsredovisningarna, inte rapporterade nyckeltal. Varje punkt anger vilka poster och dokument som använts.

Färgen jämför varje rad med sig själv: mörkare är högre för det nyckeltalet. Klicka på en ruta för beräkningen.

Nyckeltal30 juni 202430 juni 202330 juni 202230 juni 202130 juni 202030 juni 201930 juni 201830 juni 201730 juni 201630 juni 2015
Rörelsemarginal———
Vinstmarginal (efter finansiella poster)
EBITDA—————
Nettoomsättning per anställd———
Personalkostnader per anställd———
Omsättningstillväxt—

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Bolaget i sitt sammanhang

30 juni 2024

Omsättningstillväxt11,4 %

7757 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 −20,8 %P50 1,5 %P75 27,1 %
Mellan medianen och P75
Rörelsemarginal−0,4 %

8942 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 1,1 %P50 13,1 %P75 33,4 %
Under första kvartilen
Soliditet48,0 %

9484 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 42,0 %P50 63,0 %P75 80,6 %
Mellan P25 och medianen
Omsättning per anställd0,3 MSEK

8193 bolag · 1-4 anställda · hela landet

P25 0,5 MSEKP50 0,9 MSEKP75 1,5 MSEK
Under första kvartilen

Jämförelsegruppen består av bolag med en digital årsredovisning i samma bransch (SNI, två siffror), län och anställdaklass när minst 15 bolag finns. Annars används en bredare grupp.

Källa: Bolagsverket och SCB, egen bearbetning

Officiell branschstatistik

Mot branschen (SCB)

Län + SNI 22024

SNI-kod 82 · Stockholm · TAB5693

Bolagets rapportperiod slutar 30 juni 2024. SCB:s statistikår visas ovan; perioderna kan skilja sig.

BolagetMedian (P50)Mitten 50 % (P25–P75)
Rörelsemarginal−0,4 %
Soliditet48,0 %
Avkastning på totalt kapital—

Jämförbart värde för bolaget saknas i detta underlag.

758 företag i SCB-gruppen.

Källa: SCB, egen bearbetning

SCB

Driftställen

1 driftställe enligt SCB

1Driftställe 42543611

Huvudarbetsställe

BRUNBÄRSVÄGEN 2, 11421 STOCKHOLM

Stockholm · Stockholms län

0 anställda

82100 · Kontorstjänster

CFAR 42543611
StockholmUppsalaSödermanlandÖstergötlandJönköpingKronobergKalmarGotlandBlekingeSkåneHallandVästra GötalandVärmlandÖrebroVästmanlandDalarnaGävleborgVästernorrlandJämtlandVästerbottenNorrbotten1
Förenklade länsgränser från öppna data (okfse/sweden-geojson). Koordinater: SCB.

1 av 1 driftställen har kartposition.

SCB · Tillväxtanalys

Bolagets bransch i sammanhang

KontorstjänsterStockholms län

Varje mått visar sin statistiska grupp och period. Företagsantal, ledarålder och lön gäller riket; regionala serier anger län och branschgrupp.

Företag i branschen5 486Riket · SNI 82 · 2025
Operativa ledare 55+—
Genomsnittlig månadslön35 800 kr / månad

Riket · branschavsnitt N · SCB · 2025

Månadslönen är ett branschsnitt. Personalkostnaden är bolagets totala rapporterade kostnad, inte en genomsnittslön.

Storleksfördelning och anställningsplaner

Företag per anställdaklass · riket · 2025

0 anställda
4 158
1–4 anställda
877
5–9 anställda
166
10–19 anställda
112
20–49 anställda
83
50–99 anställda
56
100–199 anställda
18
200–499 anställda
10
500+ anställda
6

Anställningsplaner

Andel arbetsställen i Stockholms län, alla branscher.

Minskning över 10 % · 2026K1
3,0 %
Ingen förändring · 2026K1
45,0 %
Viss minskning · 2026K1
7,0 %
Viss ökning · 2026K1
21,0 %
Kan inte bedöma · 2026K1
19,0 %
Ökning över 10 % · 2026K1
5,0 %

Källa: SCB, egen bearbetning. Källa: Tillväxtanalys.

Vanliga frågor

Vad omsätter Zander Medical Webscript AB?

Nettoomsättningen var 0,32 Mkr för perioden som slutade 30 juni 2024.

Varifrån kommer uppgifterna?

Uppgifterna bygger på Bolagsverket och SCB, med egen bearbetning. Varje finansiellt värde länkar till sin rapportreferens.

Varför saknas vissa uppgifter?

Bolagsdelta omfattar digitala årsredovisningar och tillgängliga registeruppgifter. Ett streck betyder att uppgiften saknas i underlaget, aldrig att värdet är noll.

Vilka personuppgifter visas här?

Publika bolagssidor visar roller och antal. Namn och originaldokument kräver inloggning och rätt åtkomst.